Video odkazy

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Záložky

Kdo je on-line

Home
VII. Technický seminář s velmistrem Trevorem Nichollsem IX.Dan v České republice 2015 Tisk E-mail
Napsal František Macek | 02. únor 2015 | Aktualizováno 02. únor 2015

V České republice je pořekadlo jak na nový rok, tak i po celý rok. A proto Česká Taekwon-Do I.T.F. Asociace uspořádala již po sedmé setkání a společné cvičení pod vedením generálního sekretáře I.T.F. velmistra Trevora Nichollse IX.Dan ve Znojmě 10.-11. 1. 2015.

czech england germany pl.gif slovenia sviss wales

 www.itf-administration.com/articles.asp?arturn=3941
den 1 www.itf-administration.com/articles.asp?arturn=3942
den 2 www.itf-administration.com/articles.asp?arturn=3943

Této významné akce se zúčastnili zástupci z Anglie, České republiky, Německa, Polska, Slovenska, Slovinska, Švýcarska a Walesu.

Vše odstartovalo již v pátek 9. 1. 2015, kdy se začali do Znojma sjíždět přihlášené výpravy se svými studenty a začali se postupně ubytovávat. V 16:00 hod. dosedlo letadlo s velmistrem Trevorem Nichollsem IX.Dan na mezinárodní letiště ve Vídni, kde na něj čekal František Macek prezident České Taekwon-Do I.T.F. Asociace a Jan procházka sekretář České Taekwon-Do I.T.F. Asociace. Společně s velmistrem přicestoval také Kevin McCabe VI.Dan z Walesu. Po příjezdu na hotel se doladili poslední detaily celé mezinárodní akce v České republice. Večer proběhla společná večeře s přáteli, kteří přicestovali a jsou nejen Taekwon-Disté, ale přátelé.

V sobotu ráno 10. 1. 2015 přesně v 10:00 hod. vstoupil před nastoupené studenty velmistr Nicholls a přivítal se s nimi. A celá akce mohla vypuknout na plno, ale napřed jsme všichni pogratulovali paní Iris Galinski III.Dan z Německa a panu Eduardovi Liškovi III.Dan z České republiky, kteří právě dnes měli narozeniny, které oslavili cvičením Taekwon-Do.
Jako první přišlo na řadu procvičení útoků a jejich obrana. Protahování a opětovné procvičování dalších jiných různých útoků a obran, které právě Taekwon-Do I.T.F. nabízí a účinně se dá používat v praxi dnešních dnů.
Celá sobota byla zaměřená jenom na boje a tak se důkladně procvičili jedno krokové boje a modelové boje. Kromě jiného se také důkladně procvičili kopy a k závěru prvního dne se všichni oblékli do chráničů a využili znalosti právě probíhajícího dne v praxi. Díky hojné účasti zahraničních hostů mohli si všichni navzájem přiblížit i atmosféru, která panuje na soutěžích.
Večer proběhli zkoušky na VII.Dan.
Ty úspěšně vykonal pan Zeljko Gvozdic prezident Slovinské Taekwon-Do I.T.F. Asociace, kterému gratulujeme k postupu mezi mistry.
Večer proběhla společná večeře všech hostů společně s představiteli vedení České Taekwon-Do I.T.F. Asociace. Jelikož byl celý den velice nabytý a hlavně na všechny čekal ještě další den tréninku odebrali se všichni na hotely, aby načerpali síly na další cvičení.

Neděle 11. 1. 2015 byla ve znamení technických sestav a tak vše opět odstartovala 10:00 hodina, kdy po slavnostním nástupu začali cvičit všechny VI.Dany sestavu Tong-Il.
Po důkladném procvičení začali postupně cvičit IV.Dany sestavy Yon-Gae, Ul-Ji, Moon-Moo. III.Dany sestavy Sam-Il, Yoo-Sin, Choi-Yong, II.Dany Eui-Am, Choong-Jang, Ko-Dang. A to vše pod taktovkou velmistra Nichollse.
Asistent velmistra instruktor Kevin McCabe cvičil se všemi I.Dany, všechny žákovské sestavy a také i Choong-Moo, Kwang-Gae,  Po-Eum, Ge-Baek.
K závěru byli všichni unaveni, ale obohaceni o cenné zkušenosti, které jim předal velmistr Trevor Nicholls a také i motivoval instruktor Kevin McCabe.
Večer proběhla poslední večeře a velmistr Nicholls se odebral k relaxaci do hotelového bazénu, jelikož před několika málo měsíci prodělal operaci kolene.

V pondělí časně ráno 12. 1. 2015 odcestovali společně s panem Františkem Mackem na Vídeňské letiště ke zpátečnímu odletu na spět do Londýna.
Závěrem mi dovolte, abych poděkoval velmistru Trevoru Nichollsovi, za jeho obětavost a motivační přístup pro všechny vyznavače Taekwon-Do.
Vždyť právě díky jemu je České Taekwon-Do úspěšné a obzvláště ve svém nabytém programu mezi právě skončeným seminářem v Malajsií a Jihoafrickou republikou, byl právě tento Český seminář.
Také děkujeme našemu příteli Kevinu McCabei za jeho přispění.

Již dnes se těšíme na 8. mezinárodním setkání v České republice, které se uskuteční od 9. - 10. 1. 2016 a třeba i vás na něm budeme moci společně s velmistrem Trevorem Nichollsem IX.Dan, také uvítat.

Taekwon!

František Macek 
 
< Předch.   Další >
© 2007 - 2019 Česká Taekwon-Do I.T.F. Asociace | Webmasters: Miloš Vymazal, Josef Hrůza
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.