Home arrow Novinky arrow Soutěže arrow 3 ročník Chellenger Cup 2014
3 ročník Chellenger Cup 2014 Tisk E-mail
Napsal František Macek | 08. prosinec 2014 | Aktualizováno 08. prosinec 2014
014_barcelona _logo Ještě před konáním sedmého ročníku Znojmo open 2014 konané ve Znojmě, dostala Česká Taekwon-Do I.T.F. Asociace přímou pozvánku na nadcházející třetí ročník Chellenger Cup do Španělska. A také přijeli naši španělští přátelé, kteří trénují pod taktovkou mezinárodního instruktora Fernanda Martinéze Peréze osobně podpořit Znojemský turnaj a také, aby pozvali všechny studenty tradičního korejského bojového umění Taekwon-Do I.T.F. prostřednictvím Leonarda Monreala a Daniela Vilety na návštěvu do Katalánska. A tak jsme měli dost času na přípravu a realizaci naší účasti na sklonku roku 2014 k účasti a přímé podpoře na III. Chellenger Cup do přímořského města Sitges nedaleké Barcelony.

Vše naplno odstartovalo ve středu 12. listopadu 2014 kolem dvanácté hodiny, kdy vyrazila čtyřčlenná výprava na svoji misi do Španělska. Cíl byl jasně naplánovaný dorazit co nejdříve do města Sitges a ubytovat se v hotelu Subur.
Ovšem však napřed vyrazila ze Znojma čtyřčlenná výprava na menší zastávku v rakouském městečku Mautern an der Donau, kde jsme doplnili našeho posledního pátého člena a to Alexandra Pudu, který zde bydlí se svoji rodinou a vyrazili jsme směr Salzburg. Cesta probíhala velice svižně a za nedlouho jsme projížděli krásnou krajinou Švýcarska. Večer jsme byli na hranicích s Francii, kde jsme si dali přestávku a prospali jsme se u Ženevského jezera.

Ve čtvrtek ráno 13. listopadu 2014 jsme pokračovali směrem na jich Francie a než jsme se nadáli byli jsme v Pyrenejích na pomezí Francie a Španělska. Po celou trasu kolem středozemního moře až do Sitgesu na nás dýchla vzpomínka pozdního léta a začátku podzimu jaké bylo u nás doma.
Teplota zde po celou naši dobu nespadla pod dvacet stupňů a nad hlavou modré nebe.
Dopoledne  jsme se ubytovali v našem dočasném útočišti hotelu Subur a vydali jsme se na malou procházku do historického centra města Sitges společně s celou výpravou německé reprezentace, kterou vede náš známí a rodinný přítel Gérard Galinski IV.Dan.
Večer proběhl ještě jeden a půl hodinový trénink na pláži u hotelu a odchod do pokojů a nabrat síly na nadcházející den.
Večer se sešla u společné večeře vedoucích výprav Česka a Německa ještě i s vedoucí Waleské výpravy Kevinem McCabem VI.Dan a  zde jsme se společně dohodli na společnou procházku po páteční Barceloně.

V pátek ráno 14. listopadu 2014 hned po snídani jsme společně s německou výpravou odešli na místní vlakové nádraží, kde se k nám přidala výprava z Walesu.
Po čtyřiceti minutové cestě vlakem kolem středozemního moře jsme dorazili na hlavní vlakové nádraží a odtud jsme metrem odjeli na náměstí Kryštofa Kolumba.
014_barcelona_5 Naše první cesta směřovala na známé tržiště Mercat de Sant Josep de la Boqueria na ulici La Rambla.
Po dvanácté hodině jsme si dali malé občerstvení v přístavní restauraci starého přístaviště, odkud jsme pozorovali odjíždějící Trajekty na svoji plavbu po Středozemním moři a kdoví kam dál ?
Ovšem mi jsme se zaměřili na cestu spět na metro a na náš vlak, který nás odvezl do našeho útočiště ve Sitges.
014_barcelona_2 Po šestnácté hodině jsme byli opět na hotelu. Po menším občerstvení v hotelové restauraci jsme si dali malé dostaveníčko na pláži. Přece neodcestujeme domů bez krásných vzpomínek na pobyt u moře.
Jelikož na nás čekal turnaj, kvůli kterému jsme sem přicestovali odebrali jsme se do svých lůžek a začali jsme načerpávat nezbytné síly. Ovšem to neplatilo pro vedoucího české výpravy, který zašel na společnou večeři s přáteli Německa a Walesu na výtečnou kuchyni pokrmy středozemního moře obohacenou speciality španělské kuchyně.
Po příchodu na spět na hotelu Subur čekalo na všechny další překvapení a to pozvání na drink do místního klubu Las Vegas, kam přišli i španělští přátelé.

Sobota 15. listopadu 2014 byla dnem D na mezinárodním turnaji a další  prezentaci Českého Taekwon-Do I.T.F., které pro všechny přítomné zorganizovala Španělská federace tradičního korejského bojového umění Taekwon-Do I.T.F., kterou vede prezident mistr Fernand Martinéz Peréz držitele VII.Danu.
III. Chellenger Cup si nenechalo ujít na 300 závodníků z Anglie, České republiky, Gruzie, Holandska, Německa, Španělska a Walesu.
Bojovníci tohoto moderního sportu si tak na samotném sklonku roku mohli všichni navzájem porovnat své dovednosti a síly ve dvou soutěžních disciplínách Tul a Matsogi.
Českou republiku zde reprezentovali čtyři závodníci ze škol Taekwon-Do I.T.F. So-San Znojmo a Hwa-Rang Jevišovice, kteří si mohli na zpět domů z tohoto turnaje dovést maximálně osm medailí z těchto dvou soutěžních disciplín.
Při přímém kontaktu se závodníky, na které pravidelně narážíme a utkáváme na důležitých kláních, jakými jsou mistrovství Evropy a světa, které bylo například poznat již při příchodu do sportovní haly, kde se všichni vedoucí výprav navzájem vítali jako přátelé a až na druhé řadě jako konkurenti. 
Jako první na řadu třetího Chellenger Cupu, přišli všichni držitelé černých pásů ve všech kategoriích a disciplínách, aby po sléze někteří mohli usednout na pozici rozhodčích.
I na tomto španělském kapu k vidění spousty motivačních a výtečných výkonů jak v technických sestavách a také i ve sportovním boji. Kromě těchto výkonů mezi nimi zde, zasáhli do bojů o medaile i čeští závodníci, kterým se bohužel v technických sestavách nepodařilo probojovat až na medailové příčky, ale pro změnu zde zasáhli do sportovních bojů. V této disciplíně se podařilo vybojovat pro černé pásy z České republiky dvě bronzové medaile a to díky Kateřině Kárníkové a Josefu Srbovi, které v semifinále vyřadili vítězové kategorií z Walesu a Gruzie.
Po třinácté hodině, byli všechny kategorie černých pásů zakončeny a již nic nebránilo k odstartování kategorií a disciplín barevných pásů.
Zde se dost výrazně prosadili naši barevní závodníci z České republiky a byli na 100 % úspěšní.
Dokonce David Súkup a Alexander Puda se prosadili až na zlaté stupně vítězů v technických sestavách, které naprosto a s přehledem ovládali po celou dobu. 
Ve sportovním boji oba dva také shodně vybojovali stříbrné medaile. U našeho nejmladšího závodníka Davídka to měla bít po právu medaile nejcennější a to zlatá, ale Davídkovi se bohužel neporazilo porazit až moc zaslepené rozhodčí, kteří očividně pro všechny přítomné diváky tohoto finálovému zápasu nadržovali domácímu bojovníkovi.
Ovšem pro nás to nebyla prohra ba naopak, opět jsme dokázali, že jsme pro ostatní taekwondisty konkurencí a se kterou se musí počítat, kam kdykoli ochotně přicestujeme.   

Na třetím ročníku Chellenger Cup 2014 se nám podařilo v těžké konkurenci opět uspět a i s tímto malým počtem závodníků zvýšit a upevnit prestiž Českého Taekwovon-Do I.T.F. v Evropě.
Kromě cenných zkušeností z tohoto
turnaje si Znojemští závodníci navíc mohli prohlédnout i spousty krás, které naleznou v tomto světově známého města Barcelona a vším co naskýtá. Navíc pobytem u moře si protáhli teplé počasí, které doma nenajdou.

Výsledky z III. Chellenger open 2014
1.místo David Súkup Tul
1.místo Alexander Puda Tul
2.místo David Súkup Matsogi
2.místo Alexander Puda Matskogi
3.místo Kateřina Kárníková Matsogi
3.místo Josef Srb Matsogi
014_barcelona _1

Po večeři a rozloučení se se všemi našimi přáteli, které máme v Anglii, Gruzii, Holandsku, Německu, Španělsku a Walesu se česká výprava odebrala na spět k odjezdu do České republiky.

V podvečer neděle 16. listopadu 2014 kolem sedmnácté  hodiny byla kompletní výprava všech závodníků doma a mohla se tak se všemi svými rodinnými příslušníky podělit o své zážitky a dojmi, které získali svoji návštěvou ve Španělsku.
Děkujeme všem závodníkům za vzornou reprezentaci nejen České republiky, ale i našeho města v Evropě a již se těšíme na další ročník IV. Chellenger Cup 2015 !
014_barcelona_3 014_barcelona_4

Všechny naše čtyři předešlé mise ve Španělsku:

Soustředění ve Španělsku 2008 www.itf-czech.cz/content/view/132/31
Soustředění ve Španělsku 2009 www.itf-czech.cz/content/view/164/31
7. Aragon open 2013 www.itf-czech.cz/content/view/378/1
22 seniorské, 11 juniorské a 5 veteránské mistrovství Evropy  www.itf-czech.cz/content/view/384/1
 
< Předch.   Další >

Náhodné fotografie

Sponzoři

Generální partner
Jihomoravský kraj Město Znojmo Paradise Casino Hlavní partneři
FREEPORT LEISURE (CZECH REPUBLIC) s.r.o. Perito Podlahářství Znovín Lion Sport s.r.o.
Sponzoři
Fotop Garten.cz - architektura zahrady Stavomat Abeska Lineal Interno CUPRUM spol. s r.o. Illegal bar
© 2007 - 2019 Česká Taekwon-Do I.T.F. Asociace | Webmasters: Miloš Vymazal, Josef Hrůza
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.