Video odkazy

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Záložky

Kdo je on-line

Home
1. Moravia open 2014 v Taekwon-Do I.T.F. Tisk E-mail
Napsal František Macek | 12. listopad 2014 | Aktualizováno 12. listopad 2014
014_1_moravia_open_logo Pátek 24. října 2014 kolem 18:00 hodiny odcestovala ze Znojma od čerpací stanice A+S dvacetičlenná výprava ( jedna posádka osobního automobilu s menším zpožděním z důvodů pracovních povinností řidiče a rozhodčího v jedné osobě ), ve složení čtrnácti závodníku, dvou rozhodčích, jednoho kouče a třech členů doprovodu do Frýdku Místku na 1. ročník Moravia open v korejském moderním bojovém umění Taekwon-Do I.T.F.

Cesta do Frýdku-Místku byla poměrně klidná i přes hlášené zdrženi a kolony. Do místa ubytovaní, které bylo zároveň i místo registrace jsme se dostavili kolem 22:00 hodiny.
Registrace, proběhla velice rychle a bez sebe menších komplikaci díky organizátoru soutěže panu Kamilu Šamalovi II.Dan vedoucímu školy Taekwon-Do ITF Karviná www.karvina.taekwondo.cz a už po 22:30 jsme byli na svých pokojích a čekali jsme na dojezd ostatních. Ještě před půlnocí byli, dořešeny všechny nezbytné náležitosti a platby k naší výpravě.

V sobotu ráno 25. 10. 2014 byl již v 7:00 hodin budíček a přesun do místního McDonaldu ke snídaní a odjezd do základní školy, do dějiště Moravia open kde na všechny čekalo již nic jiného než se dobře připravit ke  startu na jednom ze šesti Tatamy. Po chvíli následovala porada, pro rozhodčí, kde se ujednotili pravidla z důvodu účasti více organizací Taekwon-Do. V rámci tolerance bylo domluveno, že se nebudou tyto rozdíly vůbec řešit a budou rozhodčími tolerovány. Tuto poradu vedl hlavní rozhodčí soutěže pan Bc. Jiří Teslík IV.Dan mezinárodní rozhodčí ITF, Následně ještě proběhla nezbytná porada koučů a vše mohlo odstartovat.
Na 1.Moravia open se zúčastnilo 260 závodníků Taekwon-Do ITF a Taekwondo WTF z České republiky, Polska, Slovenska a Slovinska. Soutěžilo se ve dvou disciplínách a to Tul a Matsogi. Kde se zde mohli účastnit žáci, junioři a senioři.
Start soutěže proběhl dle plánu a po slavnostním nástupu, popřání hodně štěstí závodníkům usedli rozhodčí na svá místa a tak mohla vypuknout první disciplína, kterou byl Tul.
I přes vyšší počet závodníků technické sestavy rychle ubíhaly, protože se plně soutěžilo na šesti rinzích. Kolem jedné hodiny měli žáci odcvičeno a následně pokračovali sestavy juniorů a seniorů.
Po dokončení technických sestav a sportovních bojů žáků se přešlo na sportovní boj juniorů a seniorů a z původních čtyř menších ringů udělali dva velké a bojovalo se tedy na čtyřech velkých rinzích.
Turnaj po dokončení těchto kategorií následně skončil kolem 20 hodiny.

Na závodech si znojemští bojovníci prověřili své dovednosti mezi dobrou konkurencí a probojovali se až na stupně vítězů.
Po obdržení medailí se následně celá výprava ze Znojemska odebrala k odjezdu na zpět domů.

Výsledky:
1.místo Jana Pelánová Matsogi
2.místo Ondřej Bernard Tul
2.místo Anna Wojnárová Matsogi
3.místo David Súkup Tul
3.místo David Súkup Matsogi
3.místo Milan Hamza Matogi
3.místo Iveta Severínová Matsogi

Děkujeme touto cestou organizátorům, za dobře připravenou soutěž a všem našim závodníkům, za dobrou reprezentaci škol ČTA I.T.F. a našeho města Znojma. Také děkujeme hlavně rodičům, za pomoc s přepravou na tento turnaj.

Text: Bc. Radek Loucký a Petr Veselý

                                Foto: Zdislav Stupňánek
            014_1_moravia_open

 
< Předch.   Další >
© 2007 - 2019 Česká Taekwon-Do I.T.F. Asociace | Webmasters: Miloš Vymazal, Josef Hrůza
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.