Video odkazy

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Záložky

Kdo je on-line

Home
I. Technický seminář s mistrem Trevorem Nichollsem VIII.Dan v Polsku 2014 Tisk E-mail
Napsal František Macek | 21. říjen 2014
014_sem_polsko_logo
Je málo šancí jak si dobře zacvičit tradiční a přitom moderní korejské bojové umění Taekwon-Do I.T.F. A přesto pokud má pravý student zájem tak si nenechá ujít semináře s korejským samurajem ’’SAULABI’’ mistrem Trevorem Nichollsem VIII.Dan, který také zastává funkci generálního sekretáře I.T.F.

Polská Taekwon-Do ITF Asociace www.taekwondo-itf.pl, kterou vede pan Jan Nycek VI.Dan zorganizovala v polském městě Oleśnica mezinárodní seminář na který přicestovali studenti z celého Polska, ale i Německa a České republiky.
Výprava studentů z České republiky, která se skládala, ze tří členů Znojemské školy a jednoho studenta z Jevišovické školy ovšem musela na tuto významnou akci vycestovat již v časných ranních hodinách z pátku na sobotu 31. května 2014, tak, aby byla včas na místě konání celé mezinárodní akce.

014_sem_polsko_7 Ta se uskutečnila ve sportovní hale MOKiS pro zhruba tak sto účastníků celodenního maratonu zaměřený na sportovní boj.
Přesně v 10:00 hod vstoupil před nastoupené studenty Taekwon-Do mistr Trevor Nicholls v doprovodu polského prezidenta pana Jana Nycka. Mistr Nicholls všem poděkoval za jejich účast a vysvětlil co bude s námi všemi procvičovat a poté se odebral do šatny aby se převlékl do Doboku. Mezi tím si vzal polský mistr Wojciech Dolny VII.Dan na starost naše důkladné zahřátí a protažení.

Za necelých deset minut se vrátil mistr Nicholls do haly za námi a začal s první části kdy se na místě procvičovali kopy Apcha Chagi a Dollyo Chagi, kde pozvolna přešlo ke kopu Yopcha Chagi v chůzi na šířku haly a to na nás již Dobok neměl suché místo.
Následovali na místě úhyby do boku a rychlé starty s údery. Po menším oddechu se vše zopakovalo znovu, ale přes celou délku haly. Následně znovu zdůraznil mistr Nicholls důležitost úhybů s bloky do stran a následovali boje ve dvojicích. Zde se aplikovali varianty útoku rokou a nohou a jejich reakce obránců, kteří přecházeli do protiútoku. A to se vše procvičovalo tak dlouho, dokud se všech sto účastníků neproměnilo navzájem mezi s sebou.
Něco málo po 13:00 hodině byla první část zakončena nástupem.

Ne jedna osoba využila pauzy k nabrání nových sil osvobozujícím spánkem v šatnách.
Přesně ve 14:00 hod. vypukla druhá část sobotního semináře nástupem a rozcvičkou.
Po které se začali cvičit techniky ze sestav Chon-Ji až po Ge-Baek. A následné celé cvičení sestav. Václav Bůžek ze školy Hwa-Rang Jevišovice byl společně s jedním Polským studentem, kteří před všemi předcvičovali sestavu Ge-Baek pod vedením mistra Nichollse.
Na úplný závěr v 16:00 hodin, shrnul mistr Trevor Nicholls celodenní cvičení a dal prostor na kladení otázek.

Po menší přestávce nastoupili všichni studenti k slavnostnímu nástupu před mistra Trevora Nichollse, aby se s ním rozloučili.
Korejský samuraj ’’SAULABI’’ mistr Trevor Nicholls VIII.Dan všem poděkoval za účast a doufá že jejich píle na této akci přinese kýžené ovoce.

Po osprchování a sbalení si pár švestek se kompletní česká výprava připojila k té nám dobře známé Německé výpravě, která si nenechává ujít akce organizované v ČR a společně odcestovali do restaurace v centru nedaleké Wroclavi na společnou přátelskou večeři, kterou zorganizoval pro všechny pan Jan Nycek prezidentem Polské asociace na které byl hlavní host generální sekretář I.T.F. mistr Trevor Nicholls. 

Po velice příjemné a dobré večeři se čeští studenti rozloučili, protože na ně čekala cesta na spět do svých domovů. Kam také v brzkých ranních hodinách přicestovali bohatí o další cenné zkušenosti a patřičně bolavými svaly po celém těle.

Závěrem mi dovolte, abych sklonil poklonu Polské Taekwon-Do I.T.F. Asociaci a poděkoval za dobré zorganizováni mezinárodní akce I.T.F.

Takwon !

František Macek

014_sem_polsko_1 014_sem_polsko_2 014_sem_polsko_3 014_sem_polsko_5
014_sem_polsko_6 014_sem_polsko_8 014_sem_polsko_9 014_sem_polsko_10
014_sem_polsko_11 014_sem_polsko_12 014_sem_polsko_13 014_sem_polsko_14
            014_sem_polsko_4 014_sem_polsko_15 014_sem_polsko_16.jpg
                    014_sem_polsko_spol_foto

 
< Předch.   Další >
© 2007 - 2019 Česká Taekwon-Do I.T.F. Asociace | Webmasters: Miloš Vymazal, Josef Hrůza
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.