Video odkazy

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Záložky

Kdo je on-line

Home
XXII. seniorské, XI. juniorské a V. veteránské mistrovství Evropy a IV. Evropský pohár Tisk E-mail
Napsal František Macek | 07. červenec 2013 | Aktualizováno 17. září 2013
013_logo_me_barcelona

22 seniorské, 11 juniorské a 5 veteránské mistrovství Evropy
        11-14 července 2013 Barcelona, Španělsko


Po celoroční usilovné přípravě od posledního velkého startu na mistrovství světa tohoto tradičního korejského bojového umění v kanadském hlavním městě Ottawě, přišel další důležitý start pro české vyznavače Taekwon-Do I.T.F.
Čekalo nás XXII. seniorské, XI. juniorské a V. veteránské mistrovství Evropy a IV. Evropský pohár, které se uskutečnilo ve dnech 11.-14. července 2013 ve španělské Barceloně.
Evropský vrcholový turnaj zorganizovala I.T.F. ve spolupráci se španělskou Taekwon-Do I.T.F. federací, kterou vede prezident pan Fernando Pérez Martínez VI.Dan www.spain-tkditf.com
Českou republiku zde reprezentovalo a zároveň se tak tím ucházelo o nejcennější kovy Evropy jedenáct závodníků , devatenáct dalších se účastnilo na Evropském poháru, všichni z celé České Taekwon-Do I.T.F. Asociace.

Na vrcholové akci Evropy se představilo na tři sta závodníků z Anglie, České republiky, Gruzie, Holandska, Irska, Itálie, Polska, Moldávie, Německa, Ruska, Řecka, Skotska, Slovinska, Slovenska, Španělska a Švédska. Závodníci přijeli soutěžit jak ve všech soutěžních disciplínách jednotlivců, tak i týmů.

Kompletní česká výprava se vydala ve středu 10. července 2013 ve 4 hodiny ze Znojma společně autobusem firmy Trybox Bantice na svou 2 000 km dlouhou cestu přes Českou republiku, Německou spolkovou republiku, Francouzskou republiku do Španělského království. Cestou do dějiště šampionátu si všichni vychutnali zmíněné státy a jejich krásy i díky velmi pohodlném autobusu s velmi profesionálními řidiči. Obohacením bylo i promítání řady filmů, které zpříjemnila celou dlouhou cestu.

Ve čtvrtek 11. července 2013
kolem 10. hodiny byla celá výprava ve hlavním městě Katalánska Barceloně.
Pro mnohé byla Barcelona známa pouze buď místním fotbalovým klubem či letní olympiádou v roce 1992. Po seznámením s životem a dílem architekta Gaudiho se začala Barcelona ukazovat v jiném světle. Monumentální stavba Sagrada Família a další stavby, včetně přímořského náměstí Kryštofa Kolumba, vzaly dech všem.
Naše ubytování v hotelu Campanile Cornella bylo bohužel od centra daleko, ale zato bylo necelých pět minut od sportovní haly, ve které se evropský šampionát konal.
Ještě před obědem proběhla v hotelu Ibis Viladecans nezbytná registrace všech závodníků. Zde se naše výprava setkala s mnoha svými přáteli. Díky příznivému katalánskému počasí, které je pro toto období typické, se závodníci po poledním klidu vrhli na závěrečné doladění formy ve sportovním areálu hotelového komplexu. Po večeři se uskutečnila porada koučů, kterou vedli  hlavní rozhodčí I.T.F. mistr Nestor Galarraga VIII.Dan z Argentiny, generální sekretář I.T.F. mistr Trevor Nicholls VIII.Dan z Anglie a ředitel šampionátu pan Fernando Pérez Martínez VI.Dan ze Španělska. Zde se se všichni koučové dozvěděli nejen rozlosování, ale i podrobný program celého šampionátu.

České výpravě v tradičním Taekwon-Do I.T.F. velmistra Choi Jung Hwa, který převzal otěže po svém otci gen. Choi Hong Hi, se podařilo získat:


2.místo Hana Křivánková Tul
2.místo Václav Bůžek Tul
2.místo Vladimír Belháč Matsogi
2.místo Alexander Bashiri T-ki

3.místo Andrea Nesnídalová Tul
3.místo Libor Šula Tul
3.místo Vladimír Belháč Tul
3.místo Hana Křivánková Matsogi
3.místo Vu Huy Hoang Wirok
3.místo Hana Křivánková Wirok
3.místo Andrea Nesnídalová T-ki
3.místo Hana Křivánková T-ki

4.místo Libor Šula T-ki
4.místo Jiří Dospíšil T-ki

Ostatní členové reprezentačního týmu ČR na medaile nedosáhli, ale jejich výkony nebyly špatné, naopak  velmi dobré a jejich další postup zastavilo až samotné semifinále a k velké smůle je zastavili přímo vítězové kategorií.

V roce 2009 se poprvé závodníci České Taekwon-Do I.T.F. Asociace účastnili Evropského poháru v chorvatském Umagu.Bylo náročné svůj čtyři roky starý výkon zopakovat v konkurenci všech zúčastněných státních výprav.
To se znojemským podařilo, bylo navázáno na dobré předchozí výsledky a i v budoucnosti na vrcholových světových šampionátech budeme navazovat na letošní úspěch, protože znojemské Taekwon-Do opět získalo první místo s počtem dvaceti osmi medailí.

Přehled výsledků ze IV. Evropského poháru 2013 ve Španělsku pro ČR:
1.místo David Súkup Tul ( TKD Znojmo )
1.místo Petr Veselý Tul ( TKD Znojmo )
1.místo Veronika Mikulincová Tul ( TKD Znojmo )
1.místo Anna Wojnárová Matsogi ( TKD Znojmo )
1.místo Martin Rösner Matsogi ( TKD Znojmo )
1.místo Michal Papež Matsogi ( TKD Znojmo )
1.místo Martin Čech Matsogi ( TKD Znojmo )
1.místo Tomáš Rožnovský Matsogi ( TKD Znojmo )
1.místo Veronika Mikulincová Matsogi ( TKD Znojmo )
2.místo Gabriela Novotná ( TKD Jevišovice )
2.místo Anna Wojnárová Tul ( TKD Znojmo )
2.místo Filip Koch Tul ( TKD Znojmo )
2.místo Irena Marie Peřinková Tul ( TKD Znojmo )
2.místo Peter Paulík Tul ( TKD Znojmo )
2.místo Peter Paulík Matsogi ( TKD Znojmo )
2.místo Jindřich Kandus Matsogi ( TKD Šumná )
2.místo Robin Černý Matsogi ( TKD Jevišovice )
2.místo Hoang Luong Phanivu ( TKD Znojmo )
2.místo Josef Hladík Matsogi ( TKD Znojmo )
2.místo David Severín Matsogi ( TKD Znojmo )
3.místo Jindřich Kandus Tul ( TKD Šumná )
3.místo Robin Černý Tul ( TKD Jevišovice )
3.místo Ondřej Bernard Tul ( TKD Znojmo )
3.místo David Súkup Matsogi ( TKD Znojmo )
3.místo Petr Veselý Matsogi ( TKD Znojmo )
3.místo Filip Koch Matsogi ( TKD Znojmo )
3.místo Irena Marie Peřinková Matsogi ( TKD Znojmo )
3.místo Josef Hrůza Matsogi ( TKD Znojmo )

Po ukončení samotného šampionátu se celá výprava přesunula do svých hotelových pokojů a začala se chystat na cestu zpět.

V pondělí 15. července 2013 ve 12 hodin odcestovala od hotelu celá výprava zpět  do České republiky. Protože samotný šampionát byl pro všechny závodníky náročný, udělala si výprava kolem 14. hodiny tříhodinovou přestávku ve Vilassa de Mar na pořádné vykoupání ve Středozemním moři a pobytu na  sluníčku.

V úterý 16. července 2013 se všichni vrátili domů s novými zážitky, dovednostmi a  zkušenostmi, které mohou zúročit i na dalším mistrovství, které proběhne v roce 2014 v moldavském Kišiněvu.

Ve středu 17. července 2013, den po příjezdu české státní reprezentace zpět do Znojma, přijal všechny sportovce na Městském úřadě místostarosta pan Jan Grois. Místostarosta města Znojma se zajímal o výkony všech sportovců, kteří do našeho královského města přivezli z obou soutěží dohromady cenných 39 medailí.
Poděkoval všem za více než vzornou reprezentaci a popřál hodně zdaru do dalších soutěží.

Vedení české státní reprezentace děkuje všem institucím za finanční podporu, bez které nelze startovat na takovýchto šampionátech.
Také děkuje všem závodníkům za jejich výkony.
Děkujeme.

Na závěr děkujeme rodině Lapešových za pomoc s příjemnou a pohodlnou přepravou celé výpravy na španělské misi.

Příští rok ve stejnou dobu čeká na znojemské další soutěžní klání a to XII. juniorské, XVII. seniorské a III. veteránské mistrovství světa v italském hlavním městě Řím.

Taekwon !

Výsledky z ME, MS a Evropského poháru 2009/2012

III. Evropský pohár 2009 www.itf-czech.cz/content/view/197/31
MS 2010 www.itf-czech.cz/content/view/299/31
ME 2011 www.itf-czech.cz/content/view/330/1
MS 2012 www.itf-czech.cz/content/view/354/1

Foto: Štefan Kováč

 
< Předch.   Další >
© 2007 - 2018 Česká Taekwon-Do I.T.F. Asociace | Webmasters: Miloš Vymazal, Josef Hrůza
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.