Video odkazy

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Záložky

Kdo je on-line

3 hosté
Home
Mistrovství Německa žáků a juniorů 2013 Tisk E-mail
Napsal František Macek | 07. květen 2013 | Aktualizováno 24. březen 2014
013_nemecko_logo Na samotný závěr měsíce dubna roku 2013 připravila TaeKwon-Do Deutschland (TKD e.V.) INO #363 www.tkd-deutschland.de vedená prezidentem Olafem Braemerem VI.Dan a viceprezidentem Gerardem Galinskim III.Dan v sobotu 27 dubna 2013 v německém městě Dortmund mistrovství Německa žáků a juniorů v tradičním korejském bojovém umění Taekwon-Do I.T.F.

Na tuto soutěž se sjelo necelých dvě sta závodníků z Belgie, České republiky, domácího Německa a Švýcarska. Aby se vzájemně utkali v disciplínách Tul a Matsogi jednotlivců a týmů a dále vzájemně zdokonalili své dovednosti.
A zde také nechyběli i závodníci ČTA I.T.F. ze školy TKD I.T.F. So-San Znojmo a školy TKD I.T.F. Do-San Šumná s celkovým počtem patnácti závodníků a dvěma rozhodčími.

V pátek 26. dubna 2013 kolem 15:00hodiny od čerpací stanice Shell ve Znojmě se celá výprava České republiky vydala na Německou pouť. Naše společná cesta směřovala co nejrychleji do dějiště šampionátu přes rakousko a celé jihozápadní Německo.
Do místa našeho ubytování jsme přicestovali pohodlně a dobře přicestovali na přelomu dne.

Po vydatném, ale menším spánku spojeným s registrací jsme stáli kolem 8:00 hodiny v sobotu 27. dubna 2013, před sportovní halou v městě Dortmund. Při vchodu do haly bylo hned všem přítomným jasné že právě tato soutěž nebude vůbec lehká a že zde opět naši závodníci musí podat dobrý výkon, alespoň takový jako na naší poslední soutěži, zde v Německu v roce 2009 www.itf-czech.cz/content/view/274/31.
Od té doby udělala Česká a Německá Taekwon-Do I.T.F. organizace spoustu vzájemné a prospěšné práce i na mezinárodním soutěžním poli I.T.F. Oba dva státy jsou na všech vzájemných organizovaných seminářích, které po pět let vzájemné spolupráce dalo vzniku hlubokému přátelství!
Německý šampionát započal disciplínou Tul kolem 11:00 hodiny a ve svižném tempu zakončilo kolem 21:00 hodiny poslední bojem v týmech mezi Českými a Německými bojovníky.
Na slavnostním zakončení turnaje převzala výprava ČTA I.T.F. své trofeje a odebrala se ke společné večeři v dortmundské restauraci McDonald´s, kde se setkali s dalšími sportovními příznivci a to pro změnu s domácími fanoušky německá Bundesligy, která měla na programu 31. kolo a zápas mezi Düsseldorfem a právě domácím Dortmundem nabuzeným nad vítězstvím nad Real Madridem v lze mistrů a právě Borussia Dortmund ( kde v minulosti hráli i dva čeští reprezentanti Jan Koller a Tomáš Rosický ) se dostala do finále ligy společně s dalším německým klubem Bayernem Mnichov. Po večeři naše cesty vedli do postelí a k načerpání vybitých sil v turnaji Taekwon-Do I.T.F. a další cestě na zpět do svých domovů. Vedení výpravy si společně s viceprezidentem a hlavním rozhodčím Německé organizace pane Galinskim odebrala na velice malou, ale přesto příjemnou návštěvou místní hospůdky na ochutnávku pravého německého piva.

V neděli 28. dubna 2013 kolem 10:00 hodiny odcestovala celá výprava směrem do ČR. A ještě tentýž den se ve svých domovech mohli všichni aktéři podělit své dojmy se svými rodinnými příslušníky.

Bojovníkům ze znojemského regionu se podařilo na této ne příliš lehké soutěží vybojovat celkem úcty hodných 33 medailí.

Výsledky z disciplíny Tul
1.místo Vu Huy Hoang
1.místo Filip Koch
2.místo David Súkup
2.místo Vladimír Belháč
2.místo Jindřich Kandus
2.místo Pavel Patočka
3.místo Tomáš Rožnovský
3.místo Hoang Luong Phanivu

Výsledky z disciplíny Matsogi
1.místo Vladimír Belháč
1.místo Hoang Luong Phanivu
1.místo Filip Koch
2.místo Vu Huy Hoang
2.místo Tomáš Rožnovský
3.místo David Súkup
3.místo Jindřich Kandus
3.místo Pavel Patočka
3.místo Vladimír Patočka
3.místo Ondřej Bernard

Tým Tul

Žáci
1.místo Pavel Patočka
1.místo Přemysl Mašek
1.místo Daniel Komůrka
1.místo Ondřej Bernard

Junioři
2.místo Vu Huy Hoang
2.místo Vladimír Patočka
2.místo Hana Křivánková

Tým Matsogi

Junioři
1.místo Vladimír Belháč
1.místo Vu Huy Hoang
1.místo Filip Koch
1.místo Tomáš Rožnovský

Žáci
3.místo Pavel Patočka
3.místo Marek Hubáček
3.místo Přemysl Mašek
3.místo Hoang Luong Phanivu

Pro závodníky z České Taekwon-Do I.T.F. Asociace, byla tato mezinárodní soutěž jednou z posledních testovacích pro nadcházející mistrovství Evropy v Barceloně.

Všem závodníkům děkujeme nejen za vzornou reprezentaci našeho regionu, ale i České republiky na mezinárodním poli. Také organizátorům turnaje za dobře odvedenou práci pro mezinárodní Taekwon-Do I.T.F.

   Také všem rodičům za pomoc s dopravou do tak vzdáleného místa konání soutěže. 
                    013_dortmund_2 013_dortmund_3 013_dortmund_4
                    013_dortmund_5 013_dortmund_6 013_dortmund_7
           013_dortmund_1.jpg

 
< Předch.   Další >
© 2007 - 2018 Česká Taekwon-Do I.T.F. Asociace | Webmasters: Miloš Vymazal, Josef Hrůza
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.