Video odkazy

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Záložky

Kdo je on-line

2 hosté
Home
VI. Znojmo open 2013 Tisk E-mail
Napsal František Macek | 26. duben 2013 | Aktualizováno 24. březen 2014
013_znojmo_open_2013_logo

http://www.youtube.com/watch?v=DAyCH5cM3Pk&feature=share&list=UUHJWbmIE9wwfpaL_9wjIs6g

- v češtině: http://www.mzv.cz/tashkent/cz/zu/akce/znojmo_open.html
- v ruštině: http://www.mzv.cz/tashkent/ru/novosti/znojmo_open.html

Login Country
austria czech england germany italy.jpg hu slovakia uzbekistan  

Stalo se pomalu, ale jistě již tradicí, že závěr školního roku z různých států testují své závodníky před nadcházejícími mistrovstvími právě ve městě okurek a vína na Jižní Moravě své závodníky v tradičním korejském bojovém umění Taekwon-Do I.T.F. na Znojmo open 2013.
Letošního šestého ročníku se do znojemské sportovní haly sjelo něco málo přes sto padesát závodníků z Anglie, České republiky ( České Budějovice, Frýdek-Místek, Jevišovice, Šumná a Znojma ), Itálie, Maďarska ( Hatvan a Jászberény ), Německa, Slovenska ( Nitra a Sereď ), Rakouska a Uzbekistánu.
Proto, aby si v sobotu 8. června 2013 navzájem porovnali své dovednosti a síly ve dvou soutěžních disciplínách jednotlivců a ve třech týmových disciplínách, jak v kategoriích žáků,  tak i juniorů a seniorů. Tento ročník pro všechny připravila právě místní Znojemská škola společně s  Českou Taekwon-Do I.T.F. Asociací.
6 Znojmo open, byl pro mnoho závodníků definitivně tečkou, jak se právě na této soutěži nechat otestovat své dovednosti a formu před nadcházejícím mistrovství Evropy a Evropském poháru konaným v červenci tohoto roku ve španělské Barceloně.
A tak se hned po slavnostním zahájení začali na znojemském tatamy postupně představovat medailisté z posledního mistrovství Evropy ( ME Neapol 2011 ) a mistrovství světa ( MS Ottawa 2012 ). Na kterých bylo poznat, že jejich umění dosáhlo dobré úrovně v technických sestavách TUL. Ti dali motivaci spoustě dalším a začínajícím závodníkům, kteří si vzali za vzor správě své starší kamarády. Po této disciplíně proběhla týmová disciplína Tul šech kategorií. Od nejmenších po ty nejzkušenější. Při pozorování této soutěžní disciplíny i naprostému lajku nemohlo uniknout, že právě vojenská disciplína dělá toto moderní bojové umění zajímavým. A tak na stupních výsledků stanul na prvním místě tým z České republiky který ve finále vyhrál nad týmem z Německa bronzovou medaili vycvičil tým z Itálie.
Ještě před obědovou přestávkou proběhla disciplína týmové sebeobrany HOSIN SOOL, kde se díky této disciplíně mohli různé týmy ukázat, jak lze jejich umění využít v normálním životě a pravidelná praxe sebeobrany v účinnou za každých okolností. Nejlepší předvedenou sebeobranou na 6 Znojmo open byla sebeobrana týmu Hatvan z Maďarska, který vyhrál ve finále nad Českým týmem. Bronz putoval dýky týmu na Slovensko.  
Po polední přestávce celý turnaj pokračoval ve sportovním boji MATSOGI ve všech kategorií. Kořením celého letošního turnaje bezpochybně přidala i účast Asijského týmu z Uzbekistánu, kteří díky své účasti v České republice přidali na výrazné kvalitě celého turnaje na Jižní Moravě. Stejně tak přidala ve Znojmě i výprava  Nového Zélandu v roce 2008.
Tato disciplína je jedna z nejvyhledávanějších od diváků široké veřejnosti, kteří zavítali do hlediště, aby shlédli dobré sportovní boje na vlastní oči. A to převážně očekávali od držitelů černých pásů a medailistů z ME a MS. Ty také překvapili i držitelé napříč žákovskými pásy Kup, kteří se poctivě setkávali na turnajích celé Evropy v tomto školním roce a získali patřičné zkušenosti v této disciplíně. Rychlost a přesnost rukou a nohou se skloubilo s elegancí a vytrvalostí navzájem mezi dvojicemi na třech soutěžních tatamy. Kolem osmnácté hodině byl zakončen i poslední týmový boj.
Nejúspěšnější tým Maďarska porazil ve finále tým České republiky a bronz putoval i se svým týmem do Uzbekistánu.

Při slavnostním zakončovacím ceremoniálu byli vyhlášeni

Nejúspěšnější závodníci 6.Znojmo open 2013
Nejúspěšnějším mladším žákem se stal David Súkup ze školy TKD I.T.F. So-San Znojmo
Nejúspěšnějšími mladšími žákyněmi se stali dvě závodnice Anna Wojnárová a Iveta Severinová obě ze školy TKD I.T.F. So-San Znojmo.
Nejúspěšnějším starším žákem se stal Alexander Bashiri ze školy TKD I.T.F. So-San Znojmo.
Nejúspěšnější staršími žákyněmi se opět shodně stali Alice Ištoková z TKD klub Hong Ryong Sereď, Slovensko a Letizia de Rosa z I.T.F. Italia.
Nejúspěšnějším juniorem se stal Vladimír Belháč ze školy TKD I.T.F. So-San Znojmo
Nejúspěšnější juniorkou se stala Denisa Stárková z Gladiators Gym České Budějovice
Nejúspěšnějším seniorem se stal Petr Čech ze školy TKD I.T.F. So-San Znojmo.
Nejúspěšnější seniorkou se stala Veronika Mikulincová z  TKD klub Hong Ryong Sereď, Slovensko

Výsledky výprav na 6. Znojmo open 2013
1.místo   škola Taekwon-Do I.T.F. So-San Znojmo
2.místo   TKD klub Hong Ryong Sereď, Slovensko
3.místo   I.T.F. Italia
4.místo   Kondor ITF Klub Jászberény, Maďarsko
5.místo   škola Taekwon-Do I.T.F. Hwa-Rang Jevišovice
6.místo   Gladiators Gym České Budějovice
7.místo   I.T.F. Uzbekistán
8.místo   škola Joomuk Frýdek Místek
9.místo   Taekwon-do Club Hatvani, Maďarsko
10.místo UKF Nitra, Slovensko
11.místo škola Taekwon-Do I.T.F. Do-San Šumná
12.místo Taekwon-Do Club Paek Du San, Rakousko
13.místo GTUK, Anglie
14.místo Chang Hun Dortmund, Německo


A ještě před absolutním zakončením tohoto ročníku slavnostně obléknul pan Botir Bohodirov do královského kroje Uzbekistánu prezidenta České Taekwon-Do I.T.F. Asociace.
Na příští ročník 7 Znojmo open 2014, který bude rokem ve znamení mistrovství světa na Sardinii se již v březnu na turnaji ve španělské Zaragoze přihlásil tým z USA, a svoji opětovnou účast potvrdil tým Uzbekistánu, kteří zajisté budou dalším lákadlem proč právě zavítat opět po roce na spět do Znojma.

Definitívní tečkou za letošním ročníkem byl v pondělí 10 června 2013 společný dvou hodinový trénink Českých a Uzbeckých bojovníků tradičního Taekwon-Do I.T.F. v tělocvičně ZŠ JUDr. Josefa Mareše ve Znojmě, kteří společně vedli mezinárodní instruktoři Botir Bohodirov a František Macek. Kde na začátku společného tréninku přišla poděkovat za účast vzácnému týmu s Asie paní ředitelka Domu dětí a mládeže ve Znojmě Mgr. Hana Balíková.

Na rozloučenou připravil organizační tým Znojmo open pro všechny malou ochutnávku vína v místním vinném sklípku.

Taekwon !

F
rantišek Macek
Prezident České Taekwon-Do I.T.F. Asociace


HISTORY of ZNOJMO OPEN
I. Znojmo open 2008
II. Znojmo open 2009
III. Znojmo open 2010
IV. Znojmo open 2011
V. Znojmo open 2012

http://www.uloz.to/xfP5R9W/iv-znojmo-open-2011-volume-1-mpg
http://uloz.to/xGdTnid/iv-znojmo-open-2011-volume-2-mpg
http://uloz.to/xZm7mpv/znojmo-open-2011-volume-3-mpg

Some facts about previous editions of Znojmo open International.  
Competitors from the following 10 countries have during previous editions of Znojmo Open International fought for the medals:

austria  Austria
croatia  Croatia
czech  Czech Republic
england  England
germany  Germany
hu  Hungary
italy  Italy
new_zealand  New Zeland
slovakia  Slovakia 
uzbekistan  Uzbekistan

 
< Předch.   Další >
© 2007 - 2018 Česká Taekwon-Do I.T.F. Asociace | Webmasters: Miloš Vymazal, Josef Hrůza
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.