Home arrow Novinky arrow Soutěže arrow 7. Aragon open 2013 v tradičním Taekwon-Do I.T.F.
7. Aragon open 2013 v tradičním Taekwon-Do I.T.F. Tisk E-mail
Napsal František Macek | 31. březen 2013 | Aktualizováno 14. duben 2013
013_7_aragon open Ve čtvrtek 21. března 2013 kolem 10:00 hodiny se před klubovnou školy TKD I.T.F. So-San Znojmo v Agrocentru na Dvořákové ulici ve Znojmě se sešla výprava, která poprvé vycestovala na turnaj, který se konal na jihozápadě Evropy v proslulém španělském městě Zaragoze.

Po velice příjemné a pohodlné cestě přes Rakousko jižní Německo, celé Švýcarsko doputovala do Francie k menšímu odpočinku.
V pátek 22. března 2013 na celou českou výpravu čekalo velice příjemné a slunečné počasí. To vše navíc zpříjemnilo přechod do Španělska pře malebnou krajinu Pyrenejí a ještě teplejším a hezčím počasí na které jsme zvyklí u nás v České republice a o kterém jsme moc dobře věděli z naši předešlých zkušeností, kde díky právě díky DDM Znojmo jsme byli dobře připraveni.
A to z letní soustředění v létech 2008 http://www.itf-czech.cz/content/view/132/31 
                                               2009 http://www.itf-czech.cz/content/view/164/31
Kolem oběda jsme byli takřka na místě ovšem obohaceni o poznáním krás krajin od Barcelony až do středozemí Španělska, které připomíná krásy míst a časů dovolených. Ovšem realita v místě konání turnaje v tradičním Taekwon-Do I.T.F. předčila mnohé očekávání celé výpravy ze Znojma. Historické město Zaragoza a k tomu všemu milý lidé a ochotni pomoci za jaké kolii situace. Dokonalo ubytování na velice vysoké úrovni a k tomu všemu přátelská a milá atmosféra všech zúčastněných výprav bydlící právě společně s námi na hotelu El Principe ležící v samotném centu města si říkalo, že je právě nejvyšší čas vynechat podřadné soutěže a zachovat si standardní na který je tradiční Taekwon-Do I.T.F. již řadu let zvyklo.
Závěrečný páteční den byl obohacen příjemným vzájemným posezením v malebných kavárnách společně s našimi velmi dobrými waleskými, sardinskými, španělskými a americkými přáteli. Ovšem před tím se celá znojemská výprava odebrala na prohlídku podvečerního historického centra města a navštívila přilehlý supermarket k dokoupení nezbytných zásob potravin a pití.
Samotný závěr byl zakončen slavnostní poradou všech koučů a ujasnění si pravidel pro nadcházející den turnaje.
V sobotu 23. března 2013  se uskutečnil již sedmý ročník, který již tradičně zorganizoval tým Traditional Tae Kwon-Do Line kolem pana Christiana Oriolaniho V.Dan www.tkd-line.com ve společné spoluprácí se španělskou federací Taekwon-Do I.T.F. www.spain-tkditf.com, která ještě tento rok sorganizuje největší soutěžní akci a to mistrovství Evropy konané v Barceloně. Ale napřed zpět na sedmí ročník Aragon oen 2013, zde se setkalo více než 300 závodníků ve všech kategorii a to ze tří z pěti kontinentů celého světa. Zastoupené výpravami z Argentiny, Belgie, České republiky ( pouze jen Znojemská škola TKD I.T.F. So-San Znojmo ), Francie, Holandska, Itálie, USA, Uzbekistánu, Walesu a domácího Španělska zastoupenými výpravami z Almería, Barcelona, Burgos, Castellón, Gipuzcoa, Mallorca,  Madrid, Teruel, Valencia, Vizcaya a hostující Zaragoza.
Vzájemně se zde setkali všechny žákovské, juniorské, seniorské a veteránské kategorie ve dvou soutěžních disciplínách. Tul a Matsogi. Jen junioři a senioři měli navíc na programu týmů Tul a Matsogi.
Výprava z české republiky na letošním španělském ročníku, byla zastoupena čtyřmi závodníky a jedním koučem kteří obsadili kategorie žáků, juniorů a seniorů.
Po snídani celá výprava odcestovala do zbrusu nového sportovního komplexu kde se vzájemně setkali ve svých daných kategoriích. Kolem 13:30 hod. se konal slavnostní nástup, kde široké veřejnosti byli představeny všechny zúčastněné výpravy, kteří se utkali o vzácné kovy, dle známého systému, který je od prvopočátku aplikován na  Znojmo open a to, že je udělena jen jedna bronzová medaile. Na celý závěr turnaje bylo jasné, že se do Znojma nebude cestovat s prázdnou.
A to díky Petru Veselému, který ve velice nabyté skupině juniorů v technických sestavách získal kov nejcennější.
Další žákovský závodník Alexandr Bashiri pro změnu v kategorii sportovního boje získal bronzovou medaili a tím si řekl o místo ve státní reprezentaci na již zmíněném letošním mistrovství Evropy, které proběhne v první polovině července v Barceloně.
Další dva závodníci ze znojemské líhně korejského bojového umění Taekwon-Do I.T.F. nezklamali a svým výkonem ze sebe dali to nejlepší. I jejich umístnění nebylo vůbec špatné.

Přehled výsledků ze 7. Aragon Open 2013

Technické sestavy Tul
1.místo junior Petr Veselý
4.místo žák Alexander Bashiri
5.místo žák Tomáš Kratochvíl
8.místo senior Lukáš Pilmajer

Sportovní boj Matsogi
3.místo žák Alexander Bashiri
4.místo junior Petr Veselý
4.místo žák Tomáš Kratochvíl
5.místo senior Lukáš Pilmajer

Znojemské Taekwon-Do I.T.F. poprvé ve své jednadvaceti lete historii vůbec poprvé soutěžilo ve Španělsku. Díky tomuto startu se tak navázalo na vzájemnou spolupráci mezi oběma státy.
Děkujeme všem znojemským závodníkům za více než dobrou práci a reprezentaci školy a celého našeho regionu.
Po ukončení soutěže se celá výprava odebrala k odjezdu na spět do České republiky.

V neděli 24. března 2013 se celá výprava vrátila stejnou trasou do svých domovů. A tak obohacena o cenné zkušenosti, které se po čase mohou zúročit. Celou cestu na spět jsem přemýšlel nad otázkou, proč jsme hledali něco co již dávno funguje a je na vysoké úrovni. Večer ve svých domovech všichni závodníci se svým rodinným příslušníky mohli sdělit své nabyté dojmi jak z cesty tak i z pobytu ve Španělsku.

Touto cestou děkujeme DDM Znojmo a firmě Perito za finanční podporu a pomoc v takto nákladných akcích, které právě tyto zkušenosti dělají studenty Taekwon-Do tak zkušené. 
 
Foto: tým TKD I.T.F. So-San Znojmo
013_7_aragon open_1 013_7_aragon open_2
013_7_aragon_open_3

Zde naleznete informace o místě kde jsme pobývali a také se nám zde moc líbylo. Doufáme, že v dalších létech se k nám přidá řada dalších studentů Taekwon-Do z České republiky.

Zdroj: www.spanelsko.com/zaragoza

Zaragoza je páté největší španělské město, metropole Aragonie. Leží na severovýchodu země, na strategické pozici zhruba na půl cesty mezi Barcelonou a Madridem. Její populace přesahuje 700 tisíc obyvatel, kteří jsou patřičně hrdi na fotbalový klub Real Zaragoza.
Zaragoza dosud není mezi turisty tolik známá, jako jiná španělská města, přesto ale návštěvníkům nabízí mnohé krásy. Místní architektonické a kulturní bohatství není o nic menší, než to, kterým se mohou chlubit populární španělské destinace.
Některé stavby jsou dokonce zapsány na seznamu UNESCO. Zaragoza je historické město, které bylo v dějinách svědkem vlády několika rozdílných národů, z nichž všechny zde zanechaly své stopy. Několik významných událostí pro španělskou historii se rovněž odehrálo právě v Zaragoze.

Historie města Zaragoza
Kořeny Zaragozy sahají do 5. století před Kristem, když bylo v těchto místech osídlení na březích řeky Ebro. Římské město zde bylo založeno na přelomu letopočtů, pojmenováno bylo Caesaraugusta podle prvního římského císaře. Rychle se stalo jedním z největších měst v oblasti.
Po pádu Říma se zde usídlily germánské kmeny, ale roku 714 byli vyhnáni Araby, kteří město přejmenovali na Saragusta. Během jejich vlády město prosperovalo, bok po boku zde žili vyznavači třech náboženství – křesťané, muslimové i židé.
V roce 1118 bylo město dobyto křesťanským králem Alfonsem I., který ho přejmenoval na Zaragozu a učinil hlavním městem nově založeného Aragonského království. V roce 1412 se aragonský král Ferdinand II. oženil s Isabelou Kastilskou. Tato svatba spojila obě království a utvořila sjednocené Španělsko. Bohužel, ani Zaragoze se nevyhnuly hrůzy způsobené inkvizicí, které padli za oběť především místní Židé, kteří byli z města vyhnáni, pokud ne přímo popraveni.
Jinak si Zaragoza a její obyvatelé užívají celkem dobré životní úrovně, která patří určitě k těm lepším ve Španělsku. Výjimkami byla dvě období, když v letech 1808 a 1809 město okupovali napoleonští vojáci a potom občanská válka v letech 1936 až 1939. Roku 2008 se v Zaragoze konala výstava Expo, která zvedla popularitu města mezi turisty.

Památky v Zaragoze
Nejvýznamnější náboženskou stavbou v Zaragoze je Bazilika del Pilar. Podle pověsti ji nechal postavit svatý Jakub, který po zmrtvýchvstání Ježíše šířil ve Španělsku křesťanství, ale nebyl zvlášť úspěšný. V průběhu modlitby se mu zjevila Panna Marie se sloupkem a řekla mu, ať ji postaví chrám a sloupek (pilíř – odtud pilar) umístí do oltáře.
Kostel pak byl několikrát přestaven a současná bazilika byla postavena mezi lety 1681 a 1872. Je v barokním stylu. Na stropě najdete například malby jednoho z nejslavnějších španělských malířů, místního rodáka Francisca Goyi.
Neméně známá je i katedrála La Seo. Stojí na místě někdejší mešity, z níž se některé zdi dochovaly až do současnosti a návštěvníci je tak mohou zhlédnout. Katedrála je postavena v gotickém stylu, ale nese na sobě nezanedbatelné prvky Mudéjaru, arabského stylu, který ovlivňoval architekturu v mnoha španělských městech. Spolu s dalšími kostely s prvky tohoto slohu je součástí seznamu UNESCO.
Úžasnou ukázkou arabské architektury je palác Aljafería pocházející z 11. století. V historii sloužil jako sídlo maurských panovníků, po dobytí Zaragozy ho užívali i katoličtí vládci. V současnosti v něm zasedá aragonský parlament.
Mezi starověké památky patří části římského opevnění, které je v určitých místech stále dochované. Hlavními ukázkami jsou římský amfiteátr nebo lázně.
Nejdůležitější místní slavností je Fiestas del Pilar oslavující právě zázrak zjevení Panny Marie svatému Jakubovi. Oslavy probíhají nejčastěji deset dní okolo 12. října. Ulice Zaragozy se v tu dobu naplní zajímavými průvody, pořádají se koncerty, tance a různé akce pro pobavení návštěvníků, ale i pro uctění tohoto pro město významného zázraku.

 
< Předch.   Další >

Náhodné fotografie

Sponzoři

Generální partner
Jihomoravský kraj Město Znojmo Paradise Casino Hlavní partneři
FREEPORT LEISURE (CZECH REPUBLIC) s.r.o. Perito Podlahářství Znovín Lion Sport s.r.o.
Sponzoři
Fotop Garten.cz - architektura zahrady Stavomat Abeska Lineal Interno CUPRUM spol. s r.o. Illegal bar
© 2007 - 2018 Česká Taekwon-Do I.T.F. Asociace | Webmasters: Miloš Vymazal, Josef Hrůza
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.