Home arrow Novinky arrow Semináře arrow II. Technický seminář s velmistrem Choi Jung Hwou IX.Dan v Polsku 2013
II. Technický seminář s velmistrem Choi Jung Hwou IX.Dan v Polsku 2013 Tisk E-mail
Napsal František Macek | 31. březen 2013 | Aktualizováno 23. březen 2014
013_sem_polsko Od soboty 9.-10. března 2013 proběhl v polské Oleśnici pro více než dvě stovky vyznavačů tohoto tradičního korejského bojového umění Taekwon-Do I.T.F. dvoudenní setkání se synem zakladatele a součastným prezidentem Taekwon-Do I.T.F. velmistrem Choi Jung Hwa IX.Dan.

Polská Taekwon-Do I.T.F. Asociace, kterou velice dobře vede pan Jan Nycek VI.Dan  www.taekwondo-itf.pl mohl na začátku března přivítat ve zbrusu nové sportovní hale přes 200 instruktorů a studentů tradičního bojového umění z Běloruska, České republiky ( Praha, Náměšť nad Oslavou a Znojma ) a celého Polska.
Velmistr Choi měl na tomto speciálním semináři na pomoc dva instruktory a to generálního sekretáře I.T.F. mistra Saulabi Trevora Nichollse VIII.Dan z Velké Británie a druhého z Kanady pana Sylwestra Tyrakowského VI.Dan www.canadianelite-taekwon-do.com, krom předcvičování velice dobře a ochotně pomáhali a radili všem přítomným.
Celé víkendové setkání mělo za cíl sjednotit u všech trenérů a instruktorů správné používání techniky.
Znojemská výprava tří studentů Květuše Macková IV.Dan, Antonín Belháč III.Dan, František Macek IV.Dan vycestovala na tuto akci v sobotu 9. března 2013 kolem 03:00 hodiny ráno ze Znojma a na místo, kde se celá výjimečná akce konala, docestovali pár hodin v předstihu a tak jsme byli v městské sportovní hale velice hezky uvítáni a začali jsme se v klidu a přátelské atmosféře důkladně rozcvičovat. Prostor a teplota v hale znamenala dobré cvičení oproti počasí, které vládlo venku.

Přesně v 10:00 hodin vstoupil do haly prezident tradičního korejského bojového umění Taekwon-Do I.T.F. pan velmistr Choi Jung  Hwa IX.Dan v doprovodu pana Zalewského, polského prezidenta Jana Nycka VI.Dan a instruktora Sylwestra Tyrakowského VI.Dan.
První část sobotního semináře započalo krátce po desáté hodině společným nástupem.
Po které se rozjela rozcvička, která byla, velice příjemná a uvolňující, kterou vedl pan mistr Wojciech Dolny VII.Dan.
Po té jsme pod taktovkou velmistra Choie procvičili úder na místě a po chvíli přidali i druhou ruku. Po procvičení horních končetin přišli na řadu nohy. První z technik začal základní kop Ap chagi. Po další době k tomuto kopu přibyli údery a po další době další základní kop Dollyo chagi. Po důkladném procvičení této kombinace přibyl ještě další kopa to Dwit chagi.
Dwit chagi se procvičilo samostatně ještě na místě a po chvíli se přidala ještě i druhá noha a to vše na místě s narani sogi. Po důkladném propocení Doboků se znovu ještě jednou zopakovalo procvičení kopu Ap cha a aby všeho nebilo málo pro ještě lepší zdokonalení techniky se vše procvičilo na narážecí cvičný terč.
V sedě všem přítomným studentům důrazně znovu velmistr Choi vysvětlil zásady Taekwon-Do a chování správného studenta taekwondo.
Následně si všichni ještě jednou důkladně protáhli celé tělo na narážecí cvičný terč kop Ap cha.
Jelikož základy dělají celou podstatu celého dalšího cvičení tohoto krásného a při tom moderního bojového umění požádal všechny přítomné, aby v sedě shlédli jak správně mají provádět tuto základní techniku. A tak na demonstrujícím studentu bylo vysvětlena správnosti kopu ap cha. Tu také obohatil svým výkladem i instruktor z české republiky pan Martin Zámečník VI.Dan.
Jelikož teorie je jedna věc a praxe druhá bylo vše do třetice zopakováno a procvičeno na narážecí cvičný terč.
Závěrem první části se uskutečnilo ještě tradiční společné focení na památku k příležitosti této akce.
Nástup a zakončení první části proběhl něco málo po třinácté hodině.

Naše výprava se odebrala ze sportovní haly a přemístila se do hotelu Visavis, kde společně s námi zde byli ubytováni naprosto všichni a tak bylo jasné, že den bude velice příjemný a dlouhý.

Úderem patnácté hodiny začala druhá část sobotního semináře.
Po společném nástupu si opět vzal za své rozcvičku pan mistr Dolny ve které kromě velice hezkého důkladného a praktického procvičení celého těla se procvičili i obě dvě před sestavy Saju jirugi a Saju magki.
A pod taktovkou velmistra Choie se začali dále důkladně procvičovat technické sestavy Chon-Ji, Dan-Gun, Do-San, Won-Hyo, Yul-Gok a Joong-Gun Tul.
Další částí bylo v sedě vysvětlení všem přítomným studentům od velmistra Choie jak mají správně cvičit techniky a synchronizace a účelnost daných technik.
Jako praktickou ukázku tohoto vysvětlování věše velmistr Choi prakticky demonstroval prostřednictvím znojemské trenérky Květuše Mackové IV.Dan, která zacvičila technickou sestavu Do-San. Po této ukázce si prezident Choi vybral čtyři dobrovolníky, kteří znovu demonstrovali technickou sestavu Do-San. A společně s nimi si velmistr Choi opět vybral na porovnání právě znojemskou trenérku jak se má správně cvičit účelnost technika.
Jako další důležitost si velmistr Choi vzal za své jak se má správně vyslovovat od instruktora Taekwon-Do povel pro cvičence ke cvičení. Jak správně dát povel s počítáním a bez počítání.
Celá skupina přítomných se odebrala ke společnému cvičení sestavy Do-San. Následovalo vysvětlení jak správně cvičit úder. V postoji Annun sogi se tato technika začala procvičovat k dokonalosti.
Dalším z bodů sobotního dne byla meditace. Mnoho studentů se ještě nikdy nesetkalo s tím jak pod přímím vedením velmistra Choi Jung Hwa mají správně aplikovat meditaci, která je k bojovému umění nezbytně důležitá.
A tak na si všichni přítomni mohli důkladně v praxi procvičit a přitom se nechat vést přímo velmistrem.
Závěrem sobotního setkání si všichni ještě jednou a důkladně procvičili technickou sestavu Do-San.
Něco málo po osmnácté hodině se uskutečnil společní nástup, kterým se celý sobotní den zakončil.

013_sem_polsko_5 Výpravy se odebrali k večeři do hotelu Visavis, kde ještě ve 20:00 hod se sešli trenéři celého Polska a hosty z Běloruska a České republiky. Zde se navázali vzájemné přátelské vztahy a závěrem náročného sobotního dne se sešli na hotelovém pokoji společně s svým velmistrem prezidentem I.T.F. Choi Jung Hwou a generálním sekretářem I.T.F. mistrem Trevorem Nichollsem v přítomnosti pana Zalewského a pana Sylwestra Tyrakowského na velice krátké návštěvě přátelé Alyaksandr V. Kozachenko IV.Dan a Aleksey Franzevich Petrovski III.Dan z Běloruska http://vseslav.by s výpravou ze Znojma.

V neděli 10. března 2013 se u snídaně sešli nejen studenti, ale i přátelé ke společné snídaně. Ke které se přidali i představitelé I.T.F. společně s organizátory semináře.
Přesně v deset hodin začal druhý den společného cvičení.
Po společným nástupem následovala rozcvička. Tu nemohl vést nikdo jiný než pan mistr Dolny a kde bylo znát, že předešlí den se cvičilo dobře.
Pan velmistr důsledně vysvětlil všem přítomným jek se správně vůči instruktorovi Taekwon-Do. A také jak se má chovat správný instruktor Taekwon-Do !
Všichni přítomni studenti začali důkladně procvičovat technickou sestavu Joong-Gun. Po které si na vybraných dobrovolnících velmistr Choi tuto sestavu demonstroval a upozorňoval na časté chyby.
V tento nedělní den se ještě důkladně procvičili ještě technické sestavy Toi-Gye a Hwa-Rang.
Pro správné cvičení sestavy Hwa-Rang sáhl velmistr Choi opět do řad znojemských trenérů. A tak trenéři Květuše a František Mackovi demonstrovali tuto závěrečnou žákovskou sestavu.
Závěrem semináře se důkladně procvičili kopy z přední nohy na narážecí cvičný terč kop Ap cha, Dollyo chagi a Dwit chagi.
Velmistr a součastně i prezident I.T.F. Choi Jung Hwa všem přítomným vysvětlil samotnou podstatu I.T.F. a pokračování započatého díla svého otce zakladatele Taekwon-Do I.T.F. generála Choi Hong Hi IX.Dan.
Zakončení společného dvoudenního setkání se ukončilo společnou meditací.
Něco málo po třinácté hodině se uskutečnil závěrečný nástup a celé dvoudenní učení bylo zakončeno.
Pan velmistr se ještě ochotně nechal vyfotit s tím kdo měl zájem.
Po tomto focení se konali ještě zkoušky na vyšší technické stupně Dan pod vedením představitelů I.T.F.
Pro znojemské vyznavače bylo ctí demonstrovat před všemi jak má daná technika vypadat. A být tak panu velmistru Choiovi při ruce.
Kolem 20:00 hodiny byla výprava znojemských studentů doma a začali střebávat získané zkušenosti.

Rádi bychom touto cestou poděkovali Polské Taekwon-Do I.T.F. Asociaci, za zorganizování této výjimečné akce a také složili poklonu panu Janu Nyckovi VI.Dan, který připravil tuto dvou denní akci se svým týmem na výbornou !

Jsme moc rádi, že jsme tak mohli získat Polské přátele.

Taekwon !

František Macek

013_sem_polsko_1 013_sem_polsko_2 013_sem_polsko_3
           013_sem_polsko_7 013_sem_polsko_8
            013_sem_polsko_9 013_sem_polsko_6
013_sem_polsko_4

 
< Předch.   Další >

Náhodné fotografie

Sponzoři

Generální partner
Jihomoravský kraj Město Znojmo Paradise Casino Hlavní partneři
FREEPORT LEISURE (CZECH REPUBLIC) s.r.o. Perito Podlahářství Znovín Lion Sport s.r.o.
Sponzoři
Fotop Garten.cz - architektura zahrady Stavomat Abeska Lineal Interno CUPRUM spol. s r.o. Illegal bar
© 2007 - 2018 Česká Taekwon-Do I.T.F. Asociace | Webmasters: Miloš Vymazal, Josef Hrůza
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.