Video odkazy

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Záložky

Kdo je on-line

Home
Nejlepší sportovec Znojemska za rok 2012 Tisk E-mail
Napsal František Macek | 31. březen 2013 | Aktualizováno 15. duben 2013
013_sportovec_roku Znojemsko zná své nejlepší sportovce uplynulého roku, bodovali mladí i veteráni.
Výsledky ankety Nejlepší sportovec okresu Znojmo 2012 vyhlásili v pondělí 4. 3. 2013 na slavnostním večeru ČSTV ve štukovém sálu Louckého kláštera.
Mezi jednotlivci se na nejvyšších stupních objevili zejména veteráni, oceněni však byli i nejlepší sportovci v kategorii mládež a nejlepší sportovní kolektivy. Tři zasloužilí sportovci vstoupili do síně slávy.

Anketa o Nejúspěšnějšího sportovce roku 2012 okresu Znojmo se konala již potřetí.
Záštitu nad touto akcí převzalo město Znojmo, které na pořádání akce poskytlo i finanční dotaci. Místostarosta Jan Grois se na slavnostním večeru ujal úvodního slova, kde poděkoval všem sportovcům za reprezentaci Znojemska a popřál všem hlavně hodně zdraví, které je pro sportovce klíčové.
Doprovodný program zajišťovaly nejen hvězdy hudebního pole, ale také znojemský oddíl sportovní gymnastiky, který předvedl své sportovní výkony přímo v prostorách štukového sálu.
Zdroj: Ing. Zuzana Pastrňáková

Anketu ovládl cyklista Novák
Závodník Cyklo Klubu Kučera Lubomír Novák je veteránským mistrem světa, mistrem Evropy a mistrem republiky v časovce jednotlivců. V pondělí byl ve znojemském Louckém klášteře slavnostně vyhlášen Nejúspěšnějším sportovcem Znojemska za rok 2012.
Autor: DENÍK/Libor Malafa
Znojmo - Ve znamení nadšenců z řad menších sportů se neslo letošní vyhlašování cen pro nejlepší sportovce Znojemska. Tradici znojemského plavání mezi vítězi udržela letos Tereza Coufalová, která vyhrála v kategorii mládeže. Hlavní cenu a titul nejlepšího sportovce letos získal znojemský cyklista Lubomír Novák z Cykloklubu Kučera, veteránský mistr světa a Evropy v časovce a šestinásobný mistr republiky.
Mezi kolektivy letos nejlépe uspěla posádka dračích lodí, která loni na světovém šampionátu v Hongkongu vybojovala titul na dvoukilometrové trati a na půlkilometru brala stříbro.
V kategorii sportovních nadějí zvítězila třináctiletá Tereza Coufalová, republiková šampionka na osmi tratích.
Hlasování čtenářů vyhrál a titul Hvězda Deníku získal Petr Sláma, kapitán týmu znojemských florbalistů.
Do síně slávy znojemského sportu pořadatelé uvedli Františka Brychtu, trenéra rychlostní kanoistiky, volejbalového trenéra a dlouholetého organizátora celorepublikových turnajů Bohumíra Bílka a předsedu okresního šachového svazu a organizátora významných šachových turnajů Josefa Lahodného.

Jednotlivci dospělí

1. místo Lubomír Novák
Závodník Cyklo Klub Kučera Znojmo je veteránský mistr světa, mistr Evropy a mistr republiky v časovce jednotlivců. Z republikového šampionátu si dovezl ještě zlato v kategorii časovka dvojic. Na mistrovství světa v silničním závodě skončil 12. na mistrovství Evropy byl 3. a na mistrovství republiky 4. V rámci Extraligy Masters obsadil 1. místo v Poháru časovek a 2. místo v Silničním poháru. V Top ten masters získal celkově první místo (hodnoceno bez rozdílu kategorií).

2. místo František Brychta ml.
Člen kanoistického oddílu TJ Znojmo získal tři tituly mistra Evropy v kategorii veteránů, a to na tratích K 2 000 m, K 200 m a K-2mix 200 m.

3. místo Miloš Gryc
Závodník znojemského oddílu atletiky TJ Znojmo vybojoval bronzovou medaili na mistrovství světa veteránů v disku. Ve stejné disciplíně vyhrál mistrovství Evropy veteránů i republikový titul v této kategorii. K tomu přidal stříbro v hodu břemenem z mistrovství Evropy a zlato z republikového šampionátu.

4. místo Petr Štěrba
Kanoista TJ Znojmo je mistrem světa na desetikánoi na trati dva tisíce metrů.

5. místo Ondřej Čermák
Na letním MR byl 2. na 400 m volný způsob a 5. na 200 m volný způsob. Na zimním MR obsadil 2. místo na 100 m volný způsob, 2. místo na 400 m volný způsob a 3. místo na 200 m volný způsob.

6. místo Luboš Bednář
Vicemistr světa a mistr ČR v naturální kulturistice v kategorii nad padesát let sám nejen závodí, ale předává své zkušenosti jako trenér fitness první třídy. Stovky cvičenců přivedl k zdravému cvičení bez dopingu, což je krédem naturální kulturistiky.

7. místo Andrea Nesnídalová
Na mistrovství světa v Kanadě získala dvě bronzové medaile. Jednu v disciplíně speciální přerážecí techniky ve výskoku a druhou v disciplíně technické sestavy žen. K tomu přidala 4. místo v disciplíně technické sestavy 1.Dan.

8. místo Vojtěch Čabala
Mladý atlet TJ Znojmo získal bronzovou medaili na trati 3 000 m na halovém mistrovství Moravy a Slezska. Na mistrovství republiky juniorů získal na stejné trati 8. místo.

9. místo Dominik Musil
Vrátil se po dlouhodobé pauze zaviněné zraněním, které mu přerušilo nominaci na OH 2012 v Londýně. Probojoval se v utkáních 1. ligy a extraligy do nominace mezi nejlepších osm borců na MČR 2012.

Jednotlivci mládež

1. místo Tereza Coufalová
Z mistrovství republiky žactva si dvanáctileté plavkyně přivezla šest zlatých medailí, a z disciplín 100 a 200 m znak, 400 a 800 m volný způsob, 100 a 400 m polohový závod.

2. místo Zuzana Škarková
Dvanáctiletá lukostřelkyně TJ Sokol Šanov se stala republikovou šampiónkou v terčové lukostřelbě a na druhém místě skončila v halové lukostřelbě.

3. místo František Černý
Stal se mistrem republiky na hrazdě. Čtrnáctiletý závodník Klubu sportovní gymnastiky Znojmo předvedl nový prvek, který není v pravidlech.

4. místo Denisa Baťová
Osmnáctiletá taekwondistka znojemského oddílu Taekwondo-Do.I.T.F. se neztratila mezi dospělými na mistrovství světa v Kanadě, kde získala 3. místo v disciplíně technické sestavy 2. Dan a stejnou příčku v disciplíně technické sestavy tým ženy.

Kolektivy

1. místo Dračí lodě dospělí
Z Hongkongu dovezli titul mistrů světa z tratě 2 000m a stříbrnou medaili z trati 500 m.

2. místo 1. SC Znojmo
Znojemští fotbalisté skončili v podzimní části 2. ligy na 2. místě se stejným bodovým ziskem jako první tým Bohemians 1905. Měli jen horší skóre.

3. místo Orli Znojmo
Znojemští hokejisté hrají mezinárodní soutěž EBEL. Vloni se probojovali do čtvrtfinále play-off.

4. místo Družstvo zeleného minivolejbalu
Tým ve složení Jan Krejčí, Dominik Kučera, Šimon Alexa, Klára Marušíková se stal mistrem republiky v zeleném minivolejbalu. Dále jsou přeborníci Moravy a východních Čech a krajští přeborníci.

5. místo FC Moravský Krumlov- přípravka
Přípravka vyhrála okresní soutěž. Skončila na 3. místě na E-ON cupu v Mikulově.

Síň slávy

František Brychta st.
Je zakladatelem kanoistiky ve Znojmě. Dříve sám závodil, poté se stal úspěšným trenérem a členem výboru kanoistického oddílu.

Bohumír Bílek
Dlouholetý trenér družstva žen PSK Znojmo a organizátor mnoha turnajů.

Josef Lahodný
Předsedá okresnímu šachovému svazu a organizuje republikové turnaje.

Autor: Martin Moštěk


Závěrem bych rád podotknul, že ve stanoveném a řádném termínu, byl do této soutěže přihlášen do kolektivních sportů i ženský seniorský tým Taekwon-Do I.T.F., který v roce 2012 získal cenné 3.místo na světě !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zřejmě se to nehodilo do krámu a tak tento tým nebyl zařazen. Zřejmě by tak odsunul z medailových pozic Fotbal a nebo lední hokej !!!
013_sportovec_roku_1

Každopádně moc děkujeme našim reprezentantům, za předvedené výkony, které budou zajisté vzorem dalším příznivcům tohoto tradičního, moderního bojového umění !!! 

Taekwon !

František Macek

 
Další >
© 2007 - 2019 Česká Taekwon-Do I.T.F. Asociace | Webmasters: Miloš Vymazal, Josef Hrůza
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.