Home arrow Novinky arrow Semináře arrow V. Technický seminář s mistrem Trevorem Nichollsem VIII.Dan v České republice 2013
V. Technický seminář s mistrem Trevorem Nichollsem VIII.Dan v České republice 2013 Tisk E-mail
Napsal František Macek | 12. únor 2013 | Aktualizováno 23. březen 2014
013_znojmo
V. Master Class Taekwon-Do I.T.F. v České republice 2013.

Dne 12. ledna 2013 se uskutečnil v královském městě Znojmě již v pořadí pátý seminář I.T.F., který vedl osobně generální sekretář I.T.F. ’’SAULABI’’ mistr Trevor Nicholls VIII.Dan z Londýna. Letošní setkání se stalo výhradně pouze jen jako soukromá akce, kterou zorganizovala Česká Taekwon-Do I.T.F. Asociace pro své studenty. A to v pořadí již jako druhá akce, kde ta první v roce 2009 se osvědčila a bylo k momentální potřebě kvůli dalšímu vzrůstu černých pásů na znojemském regionu ji zopakovat.

V sobotu 12. ledna 2013 přesně ve 13:00 hod. vstoupil do Dojangu připraveného a netrpělivě očekávaného v nastoupených studentech mistr Trevor Nicholls VIII.Dan, který přicestoval do Znojma již v pátek 11. ledna 2013 kolem půl noci z vídeňského letiště Schwechat.
Do České republiky následoval pan mistr Nicholls přicestoval ze semináře v Hong Kongu a nyní vyučoval v tělocvičně. Po úvodním pozdravu, bylo ihned zahájeno jednodenní společné cvičení, za ještě lepším vzdělávání na dlouhé cestě za poznáním v tomto moderním a tradičním korejském bojovém umění Taekwon-Do I.T.F.
Osobně si vše od začátku vzal na starost i s důkladnou rozcvičkou samotný mistr Trevor Nicholls VIII.Dan.
První částí se započalo s důkladným a rázným procvičováním kopů Apcha Chagi, Dollyo Chagi, Yopcha Chagi a Dwitcha Chagi a hned všem přítomným bylo jasné, že na nikom dnes nezůstane ani nit na Doboku suchá.
Mistra Nicholls bral hlavní důraz na správné rozpoložení chodidel stojících nohou všech studentů v daném kopu, který měli provádět v praxi. K tomu všemu bylo zdůrazněno správnost a nutnost úderové plochy a správnost zvoleného pásma v daném kopu. To vše dá technice tu správnou razanci a účinnost na více než 100 %.
Po vyjasnění všech dotazů započalo s velmi důkladnému procvičování všech technik po řadách na celou délku tělocvičny a to několikráte po sobě, proto aby si všichni přítomní studenti osvojili techniku důkladně až pod kůži. 
Druhou částí velmi výjimečného tréninku, bylo ve znamení osvojení si rozdílu mezi rychle jdoucími technikami po sobě. „ Fast motion „ a „ Continous motion „ spojené techniky v praktickém cvičení a to nejen v předepsaných sestavách Tul.
Samozřejmě i to procvičování se neobešlo, bez důkladného procvičení všech technik po řadách několikráte na celou délku tělocvičny.
Třetí částí společného cvičení bylo objasnění všech technik v předepsaných vzorech a reálná technika v praxi. I toto se neobešlo bez osvojení spojené s důkladným procvičením až do morku kosti.
Předposlední částí setkání se mistrem a svými studenty se neobešlo bez důkladného procvičení sestav v tomto krásném a moderním bojovém umění.
Bylo to poprvé, kdy se důkladně procvičili sestavy od Chon-Ji po Yoo-Sin na těchto vzájemných setkání ve Znojmě za pět let.
Závěrečná část jednodenního setkání s mistrem Nichollsem, bylo důkladné a správné protahování nohou a příprava na kopy Apcha Chagi, Dollyo Chagi, Yopcha Chagi a Dwitcha Chagi se kterými se tento slavnostní trénink v úvodu započal.
Po menší přestávce nastoupili dva znojemští studenti před mistra Nichollse, aby zde svoji zkouškou vstoupili mezi možné držitele technického mistrovského stupně I.Dan.
Po hodině důkladného prozkoušení bylo jasné, že znojemský region se rozroste na 58 držitelů t.s. Dan.

I.Dan                         body za zkoušku
1. Kateřina Kárníková          60
2. Alexander Bashiri           61
Celý sobotní den byl zakončen kolem 19:00 hodině. společnou večeří. Protože celodenní cvičení se pořádně podepsalo na únavě všech a následné ranním odjezdu mistra na zpět do Londýna, skončil sobotní program něco málo po desáté hodině večerní.

V neděli 13. ledna 2013 v 06:00 hod odcestoval pan mistr Nicholls na spět na vídeňské letiště Schwechat odkud v 08:00 hod odletěl na spět do Londýna.

Rádi bychom touto cestou poděkovali panu mistru Trevoru Nichollsnovi, že ochotně přijal již po páté pozvání na společné cvičení do Znojma, za což jsme všichni velice vděční a hlavně za předání svých znalostí a neocenitelných zkušeností v Taekwon-Do I.T.F. nám všem.
Děkujeme všem zúčastněným, za velmi příjemně strávený společný čas v dobré a skvělé přátelské atmosféře.

Doufáme, že se opět všichni společně a ve zdraví setkáme v České republice v roce 2014.

Taekwon !

František Macek IV.Dan
Prezident České Taekwon-Do I.T.F. Asociace 

                  seminar_2013
         
 
< Předch.

Náhodné fotografie

Sponzoři

Generální partner
Jihomoravský kraj Město Znojmo Paradise Casino Hlavní partneři
FREEPORT LEISURE (CZECH REPUBLIC) s.r.o. Perito Podlahářství Znovín Lion Sport s.r.o.
Sponzoři
Fotop Garten.cz - architektura zahrady Stavomat Abeska Lineal Interno CUPRUM spol. s r.o. Illegal bar
© 2007 - 2018 Česká Taekwon-Do I.T.F. Asociace | Webmasters: Miloš Vymazal, Josef Hrůza
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.