Kdo je on-line

Home
Čtvrtý italský Taekwon-Do Cup 2012 Tisk E-mail
Napsal František Macek | 15. prosinec 2012 | Aktualizováno 27. prosinec 2012
012_4_italy_cup_1 Pomalu, ale jistě se začíná stávat tradicí, pro závodníky České Taekwon-Do I.T.F. Asociace prosincová účast na mezinárodním turnaji v Itálii, kterou zakončili velice významný rok 2012.

I letos to byl již v pořadí 4. ročník v tradičním korejském bojovém umění Taekwon-Do I.T.F., který se uskutečnil v neděli 9. prosince 2012 ve městě Pagani, které se nachází na předměstí Neapole.
Celá Italská pouť započala odjezdem v pátek 7. prosince 2012 v 17:00 hod ze Znojma. Jako každý rok v tuto dobu, tak ani letos nebylo pro všechny řidiče žádným velikým překvapením zasněžené rakousko-italské Alpy a jejich komunikace. Vše se velice dobře a bravurně zvládlo a mezi Římem a Neapolí již na všechny svítilo sluníčko a teplota přesahující deset stupňů bylo více než příjemné pro celou čtyřicet dva člennou českou výpravu po náročné noci. Dějiště turnaje se nachází přímo pod majestátní sopkou Vesuv a dalšími jejich významnými památkami. Letos bylo na programu poznání malou procházkou po světově proslulých Pompejích. Po této prohlídce se všichni odebrali k ubytovali v místním hotelu Sole, který měl letos ovšem poněkud poměrně studené pokoje. To ovšem nikoho neodradilo, aby odešli na večeři a ochutnali to čím je Neapol tak slavná, že právě odsud pochází pizza Margarita a její konzumace pod sopkou Vesuv je tou pravou kulisou a tak nezbylo nic jiného než navštívit místní Pizzerii.
Jelikož byla celá sobota 8. prosince 2012 spojená a cestou a prohlídkou, byl tento den poněkud dlouhý a náročný a bylo třeba nabrat hodně potřebných sil na nadcházející významný sportovní den ve svém hotelovém pokoji.
Pořadatelem čtvrtého ročníku italského Taekwon-Do Cupu 2012, nebyl nikdo jiný než místní klub A.S.D. Fitness Planet TKD Team GENCO www.fitnessplanet2.it pana Marcella Genca V.Dan.
Turnaj se uskutečnil v neděli 9. prosince 2012 a sliboval účast přes 230 kvalitních závodníků, ze sedmnácti klubů České republiky ( zastoupený školami ČTA I.T.F. ), Německa, Itálie, Španělska, Švýcarska a Velké Británie. Aby se všichni navzájem utkali ve dvou soutěžních disciplínách Tul a Matsogi.
Celý průběh turnaje zaštiťovala italská organizace Taekwon-Do I.T.F. www.itftaekwondo.it pana mistra Antonia Troiana VIII.Dan.
Po slavnostním zahájení turnaje a přivítání všech výpravy nabral turnaj na plných obrátkách v disciplíně Tul. Tu napřed začali mistrovské stupně juniorů, seniorů a veteránů. Opět bylo na 4. ročníku Italy Cup 2012 k vidění spousta hezkých výkonů v této disciplíně, jak v barevných pásech tak i podání závodníků, kteří startovali i na srpnovém mistrovství světa v Kanadě. Pro pozorné pozorovatele zde byla spousta motivace ve cvičení.
Průběhem první disciplíny se začal turnaj proměňovat do druhé disciplíny to do sportovního boje. I zde bylo co k vidění a k další motivaci nad dalším zlepšování v domácích přípravách. Nutno podotknou, že zdravotní personál, zde neměli takřka vůbec žádnou práci. To značí, že zde na tomto turnaji jde pouze o sport a o dobré výkony.
Kolem šestnácté hodiny byl turnaj ve své finální části, při slavnostním vyhlašování výsledků obsadila výprava Českého Taekwon-Do I.T.F. na jihu Evropy se ziskem 45.medailí a celkové 3.místo.
Kromě zajímavých sportovních výkonů se zde více prohloubilo přátelství mezi výpravami a mnoha závodníky.
Tato turnaj byl pro celou českou výpravu další cennou zkušeností a dalším krokem dále a to nejen všech závodníků, ale také i pro dva naše mezinárodní rozhodčí, kteří zde svým rozhodování reprezentovali také umění i českých rozhodčích. Kteří tak pokračují v dobrých výsledcích na Italy Cupu.

Celí náročný den byl zakončen společnou večeří a odebrání se do svých hotelových pokojů.
V pondělí 10. prosince 2012 v 7:00 hod. nabrala celá česká výprava směr do České republiky. Během cesty se kamarádi Marka Hubáčka pochlubili, že Marek právě dnes slaví své 13 narozeniny. Tato informace se proměnila na jednom z italských Autogrilu menší oslavou spojenou gratulací.
Cestou domů nebilo nic mimořádného a cesta nenaskytovala žádné povětrnostní překážky byli všichni ještě toho dne doma.