Video odkazy

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Záložky

Kdo je on-line

3 hosté
Home
II. Technický seminář s mistrem Trevorem Nichollsem VIII.Dan v Německu 2012 Tisk E-mail
Napsal František Macek | 25. listopad 2012 | Aktualizováno 16. prosinec 2012
012_witten_1 O víkendu 17.-18. listopadu 2012 stejně jako v loňském roce ve městě Gerlingen, tak tomu bylo i letos, kdy uspořádala ve spolupráci s I.T.F. německá federace tradičního korejského bojového umění Taekwon-Do I.T.F. pod vedením prezidenta pana Olafa Brämera VI.Dan www.tkd-deutschland.de ve městě Witten dvoudenní setkání s mistrem Trevorem Nichollsem VIII.Dan.

Toho se zúčastnilo přes šedesát studentů, trenérů a mistrů z Afghánistánu, České republiky, Holandska, Irska, a samozřejmě z Německa.
Takovouto významnou akci si samozřejmě nemohli nechat ujít ani příznivci českého Taekwon-Do I.T.F., zacvičit si společně s mistrem a navíc také navštívit své moc dobré kamarády. Česká výprava odcestovala na tuto akci již v pátek 16. listopadu 2012 a po necelých deseti hodinách již spočinula na lůžku v tělocvičně Yoo-Sin e.V ve Wittenu díky Gerardu Galinském přímo v místě konání semináře.

První den semináře 
Sobota 17. listopadu 2012 započalo to co všechny do Německa vedlo, nebyl to nikdo jiný než samotný generální sekretář I.T.F. mistr Salaubi Trevor Nicholls VIII.Dan z Londýna a jeho asistent Glen Horan VI.Dan z Anglie. Výjimečnosti celé této akce doplnil svoji osobní účastí i další učitel mistr Steve Zondag VII.Dan z Holandska.
V 9:30 hod. se zhostil první rozcvičky Paul van Beersum IV.Dan z Holandska a to přímo bravurně. Po jeho provedení, byli všichni důkladně připraveni. Následně předstoupil mistr Nicholls a objasnil co se vše bude následně cvičit ve třech fázích prvního dne semináře.
Důrazem semináře bylo procvičení kopu Yopcha a další jeho aplikace.
Jako první přišlo na řadu yopcha milgi a to dvakrát naprázdno přes celou halu a po té ve dvojici s partnerem doplněné o kontakt na rameno.
Jako druhé bylo yopcha jirugi z postoje Guburyo junbi sogi B opět několikráte přes celou halu. Důslednost závěru kopu a důraz na vytočení stojící nohy přispěla obvodová zeď haly.
Třetí varianta kopu byla technika yopcha tulki na místě.
Všechny tři varianty kopu byli následně po sobě procvičeny na počítání na místě a následně aplikovány na narážecí cvičnou lapu.
Dopoledne bylo zakončenou ukázkovou sestavou Tong-Il v provedení Glena Horana VI.Dan Anglie, Michaela Flaherty VI.Dan Irska a Olafa Brämera VI.Dan Německa.
Přesně ve 12:00 hod skončila první část semináře.

Od 13:00 hod začala druhá část semináře ve které dominovala opět technika Yopcha. Ovšem napřed před všechny účastníky předstoupil Michael Flaherty VI.Dan z Irsko, aby všechny šetrnou rozcvičkou všechny rozhýbal po vydatném obědě.
Mistr Nicholls bral na důraz procvičení kopu yopcha terigi na dolní pásmo ( např. sestava Kwang-Gae a Po-Eun )  Opětovnou chůzí po celé haly tam a spět s následným důrazem  rozpoložení stojící nohy zákonitě muselo všem vlézt pod kůži a důkladně si tuto aplikaci zapamatovat. Celé zopakování této aplikace s přidáním kopu na hruď přesně jako v sestavě Kwang-Gae. Zopakování kopu yopcha s krokem čtyřikráte po celé hale tam a spět a důkladné procvičení na narážecí cvičnou lapu zanechalo na všech velice pokud mohli ještě popadnou nějaký dech velice kladný ohlas, protože zlepšení kopu bylo již markantně znatelné a více než viditelné.
Dalším procvičením byl kop dollyo chagi na místě a ve dvojicích.
Dokončení procvičením bylo vysvětlení otáčení se na všechny způsoby, které se aplikují v tomto krásném bojovém umění. A jejich následné využití v technických sestavách. Přidávání kroků  a následné skoky zamotalo hlavy i těm velice zkušeným.
Přesně v 15:00 hod skončila druhá část semináře.

Od 16:00 hod začala třetí část semináře, která byla ve znamení sestav. První byla sestava Chon-Ji, Dan-Gun a Do-San, jak na počítání tak i bez počítání. Následovalo vysvětlení základní vlny v technice. Po které se po celé hale důkladně procvičili všechny její techniky. Extrémní rychlé zacvičení sestavy ve dvojicích prokázalo jak si daný student doopravdy vžil danou sestavu do podvědomí a jak si ji pamatuje.
Na závěr prvního dne se zacvičili všechny sestavy po sobě a slavnostní nástup.
Při slavnostním nástupu se poděkoval všem, kteří pomohli účastníků v jejich zlepšení a především mistru Nichollsovi.
Jelikož následující den byl určen jen držitelům mistrovského stupně Dan bylo dobré udělat pamětní fotografii všech účastníků.

Kolem 20:00 hodiny se pořádala společná večeře, která se konala v Ringhotel Parkhotel. Pro všechny bylo připravené vítečné menu. Polévka , zeleninový salát, jako hlavní chod byla ryba nebo těstoviny, ale ve směs u všech vyhrál výtečný Argentinský biftek na přílohu buď Německou po případě Francouzskou a nebo Mexickou. Dezert byl v podání jablečného štrúdlu a nebo čokoládového dortu.
Tento den byl důsledný jak na tělo tak i na chuťové buňky a podle toho také tělo ulehlo k načerpání nezbytných sil na další den.

Druhý den semináře
Neděle 18. listopadu 2012 začal od 9:30 do 12:00 hod. zkouškami na vyšší technické stupně Dan.
Od 13:00 hodin začal seminář určen výhradně černým pásům. Celý druhý den byl určen technikám ze sestav Choong-Moo po Tong-Il. A jejich důsledné vysvětlení, které bylo podle častých dotazů.
Přesně v 17:30 byl seminář slavnostně zakončen rozdání certifikátů z tohoto mistrovského semináře.

Česká výprava odcestoval na spět domů plná dojmů a cenných zkušeností. Příjemným pocitem ze setkání s přáteli. Ještě ten den všichni přijeli v pořádku domů a obohaceni v lepší výuce svých studentů.

A tak byl zplně hlavní cíl všech seminářů a to, aby mohli všichni získávat cenné zkušenosti je třeba se chtít učit od povolaných a uznávaných instruktorů.

Rádi bychom touto cestou poděkovali I.T.F. za velice podmětný a poučný dvoudenní seminář.
Také skláníme poklonu týmu pana Olafa Brämera, za velice dobře zorganizovanou akci.

Taekwon !

František Macek
               
            012_witten_2
Olaf Braemer, František Macek, Květuše Macková, mistr Trevor Nicholls a Eduard Liška

 
< Předch.   Další >
© 2007 - 2018 Česká Taekwon-Do I.T.F. Asociace | Webmasters: Miloš Vymazal, Josef Hrůza
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.