Video odkazy

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Záložky

Kdo je on-line

3 hosté
Home
XVII. Taekwon-Do I.T.F. Kemp Tisk E-mail
Napsal František Macek | 14. květen 2012 | Aktualizováno 08. červenec 2012
012_logo_XVII_kempu Česká Taekwon-Do Asociace si zakládá na pravidelném vzájemném setkávání všech subjektů a jejich studentů společně s jejich rodinnými příslušníky. I letos na jaře se toto setkání podařilo uskutečnit a to v termínu od 18. – 20. května 2012, na již XVII. Tekwon-Do kempu, který se uskutečnil na Dětském táboře Biskupice u Hrotovic. www.dtbiskupice.cz

 V pátek 18. května 2012 již od tří hodin odpoledne se za velice pěkného a slunečného počasí začali sjíždět první dychtiví účastníci, kteří se nemohli dočkat s čím vším novým a zajímavým setkají. A hlavně co nového pro ně aktéři připravili.
Po ubytování posledního účastníka se na ploše před chatkami všichni sešli a přivítali naše přátele ze slovenské Seredi. Po té následovala společná večeře a již nic nechybělo k tomu, aby zahajovací program započal. Samozřejmě ihned proběhl mač ve fotbale a následovala společná příprava večerního ohně. Při soumraku vzplál táborový oheň a někteří gurmáni si doplňovali své chuťové buňky opékanými špekáčky na různé způsoby. Po večerce se všichni odebrali k načerpání nových sil na nadcházející náročný den.

V sobotu 19. května 2012 v osm hodin ráno proběhl budíček a následná hygiena. Po snídani a chvíli volna se začali objevovat první studenti v doboku na tréninkové ploše. V deset hodin ráno stálo všech devadesát čtyři účastníků na prvním společném nástupu připraveni na první trénink, který probíhal pod širým nebem a na čerstvé trávě, která je pro bosé nohy studentů tím nejpříjemnějším podkladem vůbec.
Procvičili se základní techniky a postupně se všichni začali zdokonalovat i v technikách kopů. Po ukončení první části, která trvala necelé dvě hodiny byli všichni patřičně unaveni a bylo třeba posílit tělo výtečným obědem. Ještě před samotným obědem, bylo jasné, že některým se bude večer usínat samo.
V pravé poledne byla jídelna již plně obsazena hladovými strávníky. Po vydatné jídle, bylo třeba načerpat sily a tak se někteří odebrali ke polednímu odpočinku. Ovšem ti mladší ( nikdy nezničitelní ) nepohrdli sportovním vyžitím. 
Ve dvě hodiny ovšem však všichni opět stáli ve společném nástupu připraveni na druhý trénink. Ten byl zaměřen na všechny žákovské sestavy. Pro ty, kteří postupně opouštěli společnou skupinu, byla připravena dráha správného Taekwondisty.
Všem se tento trénink kopů hodil, aby se tak mohli více zdokonalit v samotných kopech a hlavně v jejich technickém provedení. Následovali na to tří, dvoj a jedno krokové boje. Také se procvičil a osvětlili pravidla sportovního boje.
Po ukončení druhého tréninku pokračovala dráha správného Taekwondisty. Tu připravil a naplánoval pan Antonín Belháč. Ovšem pro držitele 4.-1.Kupu probíhali jejich technické sestavy.
Ve čtyři hodiny odpoledne všem přišla velice vhod svačina, po které probíhali dále započané společné hry. Hry zaměřené na vytrvalost, postřeh a k rozvíjení všestranné dovednosti. Samozřejmě že nemohli ani chybět i neodmyslitelné míčové hry. Navíc proběhl menší turnaj v benbingtonu. Těch se bohužel nemohli zúčastnili všichni, protože držitelům I.-II.Danu procvičoval k jejich zdokonalování trénink v technických sestavách.
Ještě před samotnou večeří si také stihli procvičit všichni držitelé III.Danu své dané technické sestavy.
Večeře byla zpříjemněna důležitým zápasem mezi Českou a Slovenskou reprezentací v ledním hokeji. Slovenský tým na českým zvítězil a naší slovenští přátelé tak mohli v neděli sledovat své sportovní kolegy ve finále MS.
U táborového ohně si všichni vyprávěli dojmi z celého dne a co bude připravené na stezce odvahy. Ta také začala při tmě, kde se rozhořeli svíčky ukazující směr cesty. Trasa stezky vedla přes louku do lesa zde se objevovali různá děsivá strašidla, která dokonávala stezce správnou kulisu. Na konci stezky se všichni musely podepsat svým jménem na pergamen dvou sudičkám. Stezku zvládli všichni a ti nejmenší ji obohatili i nějakou slzičkou.
Po návratu do tábora se šlo rychle na kutě, protože na všechny čekal ještě jeden den kempu.
012_nezkrotny_duch_1 012_nezkrotny_duch_2
V neděli 20. května 2012 opět v osm hodin ráno proběhl budíček a následná hygiena. Při snídani bylo jasně vidět na těch menších, že předchozí den dal všem pořádně do těla. V deset hodin se sešli všichni ke společnému nástupu k závěrečnému třetímu tréninku. Po opětovném procvičení základních technik byl zaměřen na podstatu tohoto tradičního bojového umění Taekwon-Do a to na sebeobranu. Procvičovali se různé a nečekané útoky a následná aktivní sebeobrana.
Po zakončení tréninku následovalo ohodnocení jednotlivců v dráze správného Taekwondisty výsledky v ostatních aktivitách a turnajích. Ty byli vyhodnoceny a následně také i ohodnoceny diplomy a věcnými cenami.
Po obědě následoval polední klid a příprava k odjezdu domů. Před samotným odjezdem se všichni patřičně sportovně vyžili. Bylo k dispozici spousta možnosti jak užít sportovní odpoledne. Někteří rodiče se opět setkali s problémem jako v loňském roce.  A to jak dostat své nadšené dítko z kempu na zpět domů. 

Taekwon-Do kemp je zorganizován vždy jen jednou do roka a vždy se zde vytváří a stmeluje parta lidí, která dělá ty správné a důležité výkony na soutěžním poli.

Letošního kempu se zúčastnilo 94 studentů ze všech škol České Taekwon-Do I.T.F. Asociace, která ve spolupráci s DDM Znojmo tuto akci pořádalo. Břehem tří dnů proběhlo kromě několika hodinových tréninků i spousta sportovních turnajů, táborových ohňů, stezky odvahy a také se zde hlavně testovala fyzická kondice jednotlivců.
Děkujeme všem organizátorům za vynikající práci, kde připravili pro tolik lidí víkend plný sportu a bavení se sportem.

Již nyní se všichni těšíme na 18-ty ročník.

Taekwon !

František Macek

                             Foto: Rostislav Kudláček
012_spol_foto_XVII_kempu

Seznam účastníků:

1.   František Macek IV.Dan

2.   Květuše Sobotková III.Dan
3.   Eduard Liška III.Dan
4.   Jiří Dospíšil III.Dan
5.   Petr Czehowský III.Dan
6.   Antonín Belháč III.Dan

7.   Libor Šula II.Dan
8.   Denisa Baťová II.Dan
9.   Leona Dočekalová II.Dan
10. Ivana Mlčková II.Dan
11. Vladimír Belháč II.Dan
12. Radek Padrta II.Dan

13. Josef Novotný I.Dan
14. Jan Procházka I.Dan
15. Vu Huy Hoang I.Dan
16. Jakub Kmec I.Dan
17. Václav Bůžek I.Dan

18. Viktor Bugajev 1.Kup
19. Josef Srb 1.Kup
20. Hana Křivánková 1.Kup
21. Tomáš Kratochvíl 1.Kup

22. Veronika Mikulincová 2.Kup
23. Patrik Bohdálek 2.Kup
24. Jindřich Kandus 2.Kup
25. Kateřina Kárníková 2.Kup
26. Alexander Bashiri 2.Kup

27. Julie Komárková 3.Kup
28. Hana Slámová 3.Kup
29. Radek Sláma 3.Kup
30. Gabriela Novotná 3.Kup
31. David Burda 3.Kup
32. Tomáš Padrta 3.Kup

33. Peter Paulík 4.Kup

34. Přemysl Mašek 5.Kup
35. Jan Náprava 5.Kup
36. Milan Hamza 5.Kup
37. Irena Marie Peřinková 5.Kup
38. Natálie Nešporová 5.Kup
39. Jan Procházka 5.Kup
40. Martin Procházka 5.Kup
41. Daniel Janák 5.Kup

42. Ondřej Bernard 6.Kup
43. Iveta Severinová 6.Kup
44. Kamila Janáková 6.Kup
45. Vladimír Patočka 6.Kup

46. Petr Veselý 7.Kup
47. Martin Rösner 7.Kup
48. Simon Pelech 7.Kup
49. Ladislav Smejkal 7.Kup
50. Aleš Houzar 7.Kup
51. Dominik Kučera 7.Kup
52. David Hrdlička 7.Kup
53. Josef Hladík 7.Kup
54. Michal Papež 7.Kup
55. Daniel Komůrka 7.Kup
56. Zdeněk Vybíral 7.kup
57. Martin Líška 7.Kup
58. Josef Levý 7.Kup
59. Nikola Čížková 7.Kup
60. Tereza Čížková 7.Kup
61. Karel Smolka 7.Kup
62. Kamil Švabík 7.Kup
63. Vojtěch Fiala 7.Kup
64. Pavel Patočka 7.Kup
65. Tomáš Marx 7.Kup
66. Tomáš Trenz 7.Kup

67. Jakub Kupec 9.Kup
68. Matěj Nešpor 9.Kup
69. Tomáš Rožnovský 9.Kup
70. Marek Hubáček 9.Kup
71. Anna Wojnarová 9.Kup
72. Alexandr Černý 9.Kup
73. Zdislav Stupňánek 9.Kup
74. Luka Mitrovič 9.Kup
75. Adéla Horáková 9.Kup
76. Vojtěch Tomášek 9.Kup
77. Jakub Adam 9.Kup
78. David Zamazal 9.Kup
79. Filip Koch 9.Kup
80. Vojta Bulík 9.Kup
81. David Súkup 9.Kup
82. Martin Čech 9.Kup
83. Tomáš Kudláček 9.Kup

84. Josef Adam 10.Kup
85. David Severin 10.Kup

86. Zbyněk Houzar doprovod
87. Matěj Hobza doprovod
88. Martin Smejkal doprovod
89. Jan Bulín doprovod
90. Radka Žmolová doprovod
91. Vladimír Galko doprovod
92. Karel Fiala doprovod
93. Klára Janáková doprovod
94. Rostislav Kudláček doprovod

 
< Předch.   Další >
© 2007 - 2018 Česká Taekwon-Do I.T.F. Asociace | Webmasters: Miloš Vymazal, Josef Hrůza
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.