Home arrow Škola So-San Znojmo arrow Archiv 2011-2012 arrow XI. juniorské, XVI. seniorské a II. veteránské mistrovství světa v tradičním Taekwon-Do I.T.
XI. juniorské, XVI. seniorské a II. veteránské mistrovství světa v tradičním Taekwon-Do I.T. Tisk E-mail
Napsal František Macek | 13. květen 2012 | Aktualizováno 15. prosinec 2012
012_logo_ms_kanada Každý sportovec, který se plně oddá svému sportu a dává mu naprosto vše,má někde v hloubi duše svůj veliký sen a to stát se mistrem světa. www.itf2012.com

Tento sen se mohl proměnit ve skutečnost jedenácti vyznavačům České Taekwon-Do I.T.F. Asociace ( ČTA I.T.F.), která na vrcholový šampionát nominovala 11 závodníků ze znojemského regionu ( Znojmo a Jevišovice ) do kategorií juniorů a seniorů. Společně s nimi odcestoval i jeden kouč. A to všechno proto, aby se mohli zúčastnit 11. juniorského, 16. seniorského a druhého veteránského mistrovství světa ( MS ), které se konalo ve dnech 6. -13. srpna 2012 v kanadské hlavním městě Ottawa.
Po dvou letech od posledního MS a usilovné přípravy a testovacích startech na různých soutěží po celé Evropě, se opět setkali čeští závodníci tradičního bojového umění Taekwon-Do I.T.F. s celým světem, aby navzájem porovnali své dovednosti a síly mezi osmi sty závodníky z Anglie, Argentiny, Austrálie, Bulharska, Brazílie, České republiky, Holandska, Chorvatska, Itálie, Irska, Japonska, Kanady, Moldávie, Nového Zélandu, Peru, Ruska, Sardinie, Singapuru, Skotska, Španělska, Švédska, USA, Velké Británie, Venezuely a Walesu, a aby navzájem soutěžili ve čtyřech soutěžních disciplínách a to jak v jednotlivcích, tak i v týmovém provedení.
Reprezentanti ČTA I.T.F., tímto MS navázali na své další úspěšné starty z posledních let. V roce 2011 úspěšně startovali na mistrovství Evropy, odkud přivezli deset medailí, z toho tři ty nejcennější, kde zúročili zkušenosti z MS 2010, kdy v Jižní Koreji získali čtyři čtvrtá místa. I v minulosti byli znojemští na MS, např. Zuzana Kalašová na XIII. mistrovství světa, které se konalo 12.-15. 6. 2003 v polské Varšavě.
Start na severoamerickém kontinentu, byl vůbec prvním zdejším vystoupením Českého Taekwon-Do I.T.F. v jeho dosavadní historii a v historii tohoto moderního bojového umění.  Tato čest připadla na znojemské taekwondisty. Symbolicky právě v Kanadě, kde se uskutečnilo vůbec první MS v Taekwon-Do I.T.F., které se konalo 4.- 5. 10. 1974 v Montrealu.
Právě toto první mistrovství světa, také připomněl, při zahajovacím ceremoniálu i prezident I.T.F., velmistr Choi Jung Hwa ( syna generála Choi Hong Hi ).
K tomu, aby vůbec mohli taekwondisté znojemského regionu zde soutěžit, bylo třeba napřed dlouho cestovat.
Celá pouť odstartovala v sobotu 4. srpna 2012, kdy se s českou reprezentací přišli ve Znojmě rozloučit nejen rodiče závodníků, ale také i spousta jejich kamarádů a přátel.
Odlet byl naplánován na 14:00 hodinu z pražského letiště Ruzyně, kde již na všechny čekal britský letoun Airbus A320, ten přepravil celou českou výpravu příjemným letem na londýnské letiště Heathrow, kde také v 15:10 hodin anglického času přistál. Na největším letišti Evropy měla česká výprava necelé tři hodiny volného času a tak se někteří vrhli na butiky a suvenýry. Londýn právě v těchto dnech hostil XXX. letní olympijské hry, což také bylo vidět na každém kroku. V 18:20 hodin z Londýna odstartoval britský letoun Boeing 777, který letěl na severoamerický kontinent a na jeho palubě byla samozřejmě i kompletní česká výprava, natěšená na to, co všechno ji v Kanadě čeká. Po přeletu Atlantického oceánu dosedl letoun ve 20:15 hodin  kanadského času bezpečně na montrealském letišti. Následoval přesun do Otawy, kde se konalo mistrovství světa. Kanadské dobrodružství tedy začalo hned na montrealském letišti, odkud byla po čtyřech hodinách netrpělivého čekání česká výprava převezena školním autobusem do hlavního města Kanady. Po hodinách čekání se stal školní autobus dočasnou ložnicí, protože na všechny patřičně dolehla únava po cestování. Nikdo ovšem netušil, že dobrodružství není vůbec u konce a bude následovat při ubytování. I samotná cesta byla dalším velkým dobrodružstvím ( česká D1 je oproti kanadské dálnici v naprostém pořádku ). V hotelu, ve kterém jsme měli být ubytováni na celou dobu našeho pobytu, se zjistilo, že na nás čekají až od následujícího dne. Ovšem během několika minut nás na recepci hotelu Delta přivítala slečna Natalie Noriega, koordinátorka MS, která se také o celou českou výpravu postarala a vyřídila dočasné útočiště na jednu noc na Carleton vojenské univerzitě.
V neděli 5. srpna 2012 hned po probuzení po náročné noci na nás všechny čekala opravdu bohatá a výtečná snídaně po které si čeští bojovníci udělali dopolední poznávací procházku po Otawě. Po obědě jsme se vydali na menší prohlídkou historického centra a také jsme nezapomněli na první fotografie na památku. Bohužel počasí příliš nepřálo. Asi vědělo, že pro nás bude lepší spíše nabírat síly na lůžku ve svém hotelovém pokoji.
Zbytek dne jsme tedy využili k relaxaci v  prostorných a útulných hotelových pokojích. K doplnění a načerpání sil včetně vyrovnání časového posunu nám všem velmi pomohl hotelový bazén se saunou s fines centrem.
V pondělí 6. srpna 2012 po snídani celá výprava vyrazila hlavně do historického centra města k prohlídce všech jeho dominant včetně překrásné řeky Otawa. Navíc nám tento den přálo počasí, bylo velmi pěkně a teplo, takže jsme si prohlédli Otawu v tom nejkrásnějším světle. Navíc jak se ukázalo jako velice čisté a plné historie. Obchody kolem centra města naší pozornosti také neunikly a začalo se s nákupy suvenýrů.
V úterý 7. srpna 2012 po snídani byl již šampionát před svým startem. Organizátoři předali vedení české výpravy časový harmonogram registrace výprav na MS. Česká výprava přišla na řadu  přesně ve 14:30 hodin podle daného harmonogramu. Vše proběhlo velmi rychle a příjemně. Všichni jsme pak využili regeneračních prostor hotelu k přípravě na nadcházející světové klání. Členové výpravy byli v naprostém pořádku a také patřičně motivována ke svým výkonům, jak také později dokázali a předvedli.

XI. juniorské a II. veteránské mistrovství světa
Ve středu 8. srpna 2012 v 8:00 hodin po snídani čekaly na všechny výpravy před hotely  školní autobusy, které zajistily odvoz účastníků do sportovní haly, kde odstartoval první den světového šampionátu. Ten začal slavnostním zahajovacím ceremoniálem, který začal od 9:00 hod a trval dvě hodiny ato slavnostním příchodem vlajky I.T.F. a vlajky MS. Organizátor ceremoniálu poukázal na další z tradic a to na historickou kulturu Kanady, kterou zahájil symbolicky guvernér Kanady. Svižná mladá hudební skupina složená také i ze studentů Taekwon-Do doplnila tuto slavnostní chvíli. Kterou zakončila velice poutává ukázka  Taekwon-Do, kdy mistr předává své zkušeností nadanému studentu, kteří tak začnou předávat nabyté zkušenosti na další nové studenty. Pro všechny přihlížející bylo motivační shlédnutí přivítání výprav z celého světa. Českou republiku zde zastupovala slečna Andrea Nesnídalová I.Dan a pan Libor Šula II.Dan. Zakončení ceremoniálu si vzal za své prezident I.T.F. velmistr Choi Jung Hwa, který mimo jiné zmínil skutečnost vůbec prvního MS v Taekwon-Do I.T.F., které se konalo 4.- 5. 10. 1974 v nedalekém Montrealu. Ceremoniál bravurně komentovala slečna Natalie Noriega, koordinátorka MS.
A tak nic již nechybělo k odstartování kategorie juniorů a veteránů. Zde Česká výprava měla zastoupení ve třech juniorech, kteří hned na úvod šampionátu předvedli své dosavadní umění v disciplíně Tul. Zde Česká výprava měla zastoupení ve třech juniorech, kteří hned na úvod šampionátu předvedli své dosavadní umění v disciplíně Tul. 
V kategorii technických sestav muži I.Dan nastoupili spolu v jedné kategorii obsazené dvaceti osmi závodníky. Zde startovali dva čeští závodníci Jakub Kmec a Vu Huy Hoang. Pro Jakuba Kmece byl tento start premiérou na vrcholovém šampionátu. Ve vyřazovacích kláních bohužel Aron Mather, reprezentanta Anglie, nad Jakubem zvítězil. Stejně tak bohužel dopadl i zkušenější Vu Huy Hoang ( medailista z festivalu Taekwondo 2010 z jižní Koreje ), nad nímž zvítězil  David Sheehan z týmu Austrálie. Oba dva čeští závodníci shodně obsadili 14.-28. místo. 
Po této kategorii následovaly technické sestavy muži II.Dan. Zde v této kategorii startovalo osmnáct závodníků a mezi nimi i Vladimír Belháč. Ten byl v boji o osmifinále méně zkušenější než Jeong Chongsuk z amerického týmu. A tak pro českého reprezentanta tato disciplína na jeho premiéře na MS skončila 9.-18.místem.
První  soutěžní den končil kolem 19.hodiny, kdy jsme se rozjížděli zpět do hotelů.
Ve čtvrtek 9. srpna 2012 opět v 8:00 hod po snídani následoval přejezd do haly. Na programu byla druhá disciplína Matsogi, která měla i české zastoupení.
V kategorii lehká váha startovalo patnáct závodníků, mezi kterými byl i jeden český bojovník. Ve vyřazovacích soubojích narazil český reprezentant na ruského borce. Sergey Kim na body zvítězil a postoupil dále. Vladimír Belháč vybojoval celkové 8.-15. místo. 
V kategorii střední váha startovalo šestnáct závodníků, mezi kterými byl i další český bojovník. V důležitém vyřazovacím souboji narazil český reprezentant na argentinského borce. Lucas Gaston Corsiglia byl zkušenější a tak postoupil do dalších bojů. Český reprezentant Vu Huy Hoang vybojoval celkové 8.-15. místo. 
V kategorii těžká váha startovalo devět závodníků, mezi kterými byl i český bojovník. Zde v osmifinále zvítězil Perica Kovacevic z Chorvatska nad našim Jakubem Kmecem, který tak obsadil celkové 4.-8.místo.
Druhý soutěžní den končil odvozem zpět do hotelů kolem 19.hodiny.

Přehled výsledků z XI. juniorského mistrovství světa 2012.
4.místo   Jakub Kmec Matsogi
8.místo   Vu Huy Hoang Matsogi 
8.místo   Vladimír Belháč Matsogi 
9.místo   Vladimír Belháč Tul
14.místo Vu Huy Hoang Tul
14.místo Jakub Kmec Tul

XVI. seniorské mistrovství světa
V pátek 10. srpna 2012 opět v 8:00 hodin po snídani odjezd do haly.
Pro českou výpravu to byl nejtěžší den. Startovali totiž všichni závodníci, junioři a veteráni dokončovali disciplínu Wirok a T-Ki a tím tak  končilo jejich působení na juniorském a veteránském MS.
Senioři začali první den mistrovství světa disciplínou Tul.
V juniorské disciplíně Wirok startovalo dvacet pět závodníků. Bohužel žádný český junior se nedokázal prosadit na medailové posty. A stejně tak to bylo v disciplíně T-Ki, kde startovalo dvacet šest závodníků.
Juniorům tak skončilo trojdenní klání, které bylo pro všechny naše soutěžící premiérové na MS, nikdo neutrpěl žádné zranění, naopak všichni získali cenné zkušenosti do svého dalšího sportovního života a k účasti na vrcholových soutěžích. 
Jako první disciplína seniorského MS byla disciplína Tul.
V kategorii technické sestavy ženy I.Dan startovalo třináct závodnic a hned zpočátku všechny mile překvapila svými výkony Andrea Nesnídalová, pro kterou MS bylo také premiérou. Andrea si musela napřed poradit ve vyřazovacím klání s Page Povey z Anglie. V osmifinále narazila česká reprezentantka na Jessicu Paolu Asuncion Dublese z Argentiny. Bohužel pro barvy ČR zvítězila závodnice z Argentiny a tak Andrea Nesnídalová obsadila celkové 4.-8.místo.
V kategorii technických sestavách muži I.Dan nastoupilo osmnáct závodníků i s jedním českým reprezentantem. V důležitém osmi finálovém vyřazovacím klání se utkal Václav Bůžek ( medailista z festivalu Taekwondo 2010 z Jižní Koreje ) s Massimilianem Panellim, reprezentantem Itálie. Další český nováček na MS celkově skončil na 8.-16.místě.
V kategorii technické sestavy ženy II.Dan startovalo sedmnáct závodnic včetně tří českých  reprezentantek. První českou reprezentantkou, která se probojovala do bojů o osmifinále, byla zkušená Leona Dočekalová ( mistryně Evropy 2011 a držitelky dvou 4.míst z MS v Jižní Koreji 2010 ), která poměřila své umění s domácí kanadskou reprezentantkou Taniou Bariteau. Protože se výkony rozhodčích nesluší komentovat, osmifinále bylo bez české Leony Dočekalové. Další českou závodnicí v soutěži o osmifinále byla také zkušená Ivana Mlčková ( trojnásobná vicemistryně Evropy 2011 ). Ta pro změnu neprošla přes holandskou reprezentantku Alison Portmon. Obě dvě české závodnice obsadily celkem pěkné 8.-16.místo. Zato do třetice všeho dobrého. Denisa Baťová ( dvojnásobná držitelka bronzové medaile z ME 2011 a držitelkou 4.místa z MS v Jižní Koreji 2010 ) si napřed bravurně poradila s australskou reprezentantkou Ashleigh Lamb. V osmifinále si poradila  s přemožitelkou Leony Dočekalové, Kanaďankou Taniou Bariteau a před finálovým zápasem ji zastavila až Argentinka Maria Mercedes Dojas. Denisa Baťová svým výkonem získala velmi pěkné 3.místo a tak i první medaili z MS pro Českou republiku a obdiv od ostatních soupeřek.     
V kategorii technické sestavy muži II.Dan startovalo dvacet závodníků, mezi kterými byl i jeden český reprezentant, pro kterého bylo toto mistrovství také premiérou na vrcholovém klání. Libor Šula ( vicemistr Evropy 2011 ) v důležitém rozstřelu vyhrál nad reprezentantem Lucasem Mariano Dilema z Argentiny a dostal se do osmifinále. I zde se českému reprezentantovi podařilo bez problémů přejít přes reprezentanta USA Matta Leplyho a dostat se do čtvrtfinále. Zde se utkal s reprezentantem Itálie Marcem Troiano. Ten pro smůlu české výpravy zvítězil a dostal se tak do finále, ale další zisk 3.místa pro ČR nebyl vůbec špatným výkonem a ocenění za dřinu, kterou český reprezentant dal do přípravy na toto MS získal velký obdiv.
V kategorii technické sestavy ženy III.Dan startovalo čtrnáct závodnic společně s nimi i zkušená česká závodnice. Květuše Sobotková ( 6.místo z MS v Jižní Koreji 2010 ). V důležitém vyřazovacím klání před osmifinále podlehla argentinské závodnici. A tak Maria Paula Tonella šla do čtvrtfinále a Květuše Sobotková obsadila celkové 8.- 14.místo.
V kategorii technické sestavy muži III.Dan byla jedna z nejpočetnějších kategorií na MS. Mezi dvaceti čtyřmi závodníky startoval i zkušený český reprezentant Jiří Dospíšil ( 5.místo z MS v Jižní Koreji 2010 ). Jiří Dospíšil se probojoval k branám osmifinále, kde narazil na Niccolo Tolu, reprezentanta Itálie. Nevyhrál český závodník, který bohužel doplatil na tým rozhodčích a dál postoupil reprezentant Itálie. Jiří Dospíšil tak obsadil celkové 8.-16.místo.
Třetí soutěžní den byl zakončen kolem 19:00 hodin, kdy jsme se vrátili zpět do hotelu. A mezi námi již naši dva první jistí medailisté.
V sobotu 11. srpna 2012 opět v 8:00 hodin po snídani odjezd do haly.
Druhou disciplínou seniorského MS bylo Matsogi, a to byl v pořadí již čtvrtý soutěžní den šampionátu.
V ženské kategorii sportovního boje v lehké váze nastoupilo třináct závodnic a mezi nimi byly i dvě české reprezentantky. Jako první ve vyřazovacích bojích nastoupila Andrea Nesnídalová, která podlehla argentinské bojovnici Augustině Johanně Quintana. Pro české barvy v této kategorii získala celkové umístnění na 7.- 13.místě. Naopak Květuše Sobotková se probojovala do osmifinále přes japonskou bojovnici Mai Yukimato a ve čtvrtfinále se setkala s holandskou bojovnicí Alison Portman. Zvítězila  holandská bojovnice šla  a naše soutěžící získala pro ČR 4.-7.místo.
V mužské kategorii sportovního boje v lehké váze nastoupilo celkem dvacet jedna bojovníků, mezi nimi startoval i český soutěžící Libor Šula, který postoupil před brány osmifinále. Ty mu bohužel zavřel před nosem velice zkušený bojovník Japonska Mitshuru Igarashi. Náš reprezentant tak obsadil velmi pěkné 8.-16.místo.
V ženské kategorii sportovního boje střední váhy nastoupilo k boji jedenáct závodnic včetně jedné české reprezentantky. Ve vyřazovacích bojích nastoupila Denisa Baťová proti soutěžící  USA Caroline Kotowski. Pro české barvy tak v této kategorii získala umístnění na 8.- 11.místě.
V mužské kategorii sportovního boje střední váhy nastoupilo k boji dvacet dva bojovníků,mezi nimi i dva Češi. Jako první přišel na řadu Václav Bůžek, který  prohrál s kanadským bojovníkem Konrádem Tyrakowskim a tak obsadil celkové 16.-22.místo. Naopak Jiří Dospíšil se probojoval až do osmifinále, kde podlehl soutěžícímu USA Nicholasu Wolfovi. A obsadil celkové 8.-16.místo
V ženské kategorii sportovního boje těžké váhy nastoupilo k boji deset závodnic, mezi  kterými byly i dvě české reprezentantky. Obě postoupily až do osmifinále a ve vyřazovacích bojích o finále se spolu setkaly dvě kamarádky a tak byl na MS k vidění boj mezi Leonou Dočekalovou a Ivanou Mlčkovou z ČR. Leona Dočekalová očekávaně vyhrála, Ivana Mlčková obsadila celkové 4.-8.místo. Následně  Leona Dočekalová bojovalo o finále s holandskou bojovnicí Ilhame El Kartoune, kterou bohužel nepokořila a tak se mohla radovat z krásného 3.místa.
Čtvrtý soutěžní den byl zakončen  kolem 19:00 hodin návratem do hotelů. To už s námi cestovali i tři držitelé nádherných bronzových medailí, které byly vybojovány pro barvy ČR. Při slavnostním ceremoniálu přesně ve 13:40 hodin  kanadského času předal medaili Denise Baťové pan mistr Antonio Troiano VIII.Dan z Itálie. Další slavnostní okamžik pro českou výpravu byl přesně ve 13:48 hodin kanadského času, kdy dekoroval Libora Šulu medailí pan Bill Howard z USA. A do třetice všeho dobrého přesně ve 14:02 hodin kanadského času předal Leoně Dočekalové medaili pan mistr Carlos Composto VII.Dan z Argentiny.
Tento den byl velmi významným dnem pro Českou Taekwon-Do I.T.F. Asociaci.
V neděli 12. srpna 2012 opět v 8:00 hodin  po snídani odjezd do haly.
V závěrečný a v pořadí pátý soutěžní den šampionátu byly na programu disciplíny Wirok a T-Ki jednotlivců a všechny čtyři soutěžní disciplíny týmů.
V seniorské disciplíně Wirok muži startovalo dvacet sedm závodníků, mezi nimi soutěžili i Libor Šula, Jiří Dospíšil a Václav Bůžek. Všichni tři čeští reprezentanti několikrát prokázali, že tyto disciplíny jsou jejich doménou, ale bohužel žádný z nich se nedokázal probojovat na medailový post. A to stejné se událo i v disciplíně T-Ki muži, kde startovalo dvacet osm závodníků.
Mezi tím, kdy muži bušili do desek až se stroje třepaly jak na zemi tak i ve výskocích, začaly  soutěžit týmové technické sestavy žen.
Zde startovalo šest týmů, mezi kterými byl i první historický start české reprezentace při ČTA I.T.F. Los určil, že v důležitém vyřazovacím souboji nastoupí tým České republiky proti týmu Holandska. Češky se hladce dokázaly procvičit až do čtvrtfinále, kde na ně čekal tým Anglie. Zde z nepochopitelných důvodů a při jasně viditelných hrubých chybách anglických závodnic rozhodčí rozhodli, že se ve finále v ženském týmu utká Argentina s Anglií. Nepomohl ani protest vedení české výpravy a ani projev pískotu celé sportovní haly. Ale i to je, bohužel, sport a český tým tak obsadil 3.místo.
Český ženský seniorský tým ještě startoval v disciplínách T-Ki mezi celkem  šesti týmy. V této disciplíně Češky nezískaly ani jediný bod. Jinak tomu bylo v disciplíně Wirok, kde se zásluhou Květuše Sobotkové český tým prokopal až do čtvrt finále. V něm se rozhodovalo o bronzové medaili mezi Argentinou a Českou republikou. I zde došlo k podání protestu výpravy ČR na argentinský tým, který mohl do stejné techniky postavit stejnou závodnici a česká výprava nikoli a tak ČR získala 4.místo.
V seniorské disciplíně Wirok ženy startovalo devatenáct závodnic, mezi nimi Leona Dočekalová, Ivana Mlčková a Květuše Sobotková. Všechny tři české závodnice se již v minulosti dokázaly probojovat na medailové pozice, ale na tomto MS se to podařilo pouze Květuši Sobotkové, která obsadila 4.místo
V seniorské disciplíně T-Ki ženy startovalo šestnáct závodnic, kde mezi nimi Andrea Nesnídalová, Ivana Mlčková a Květuše Sobotková. V této disciplíně jsme měli štěstí i smůlu
v jednom. V důležitých vyřazovacích kopech se podařilo Andree Nesnídalové jít do boje o medaili a na druhé straně smůla stála na straně Ivany Mlčkové, která si při doskoku podvrtla koleno a tak pro ni turnaj definitivně skončil. Andrea Nesnídalová se nekonečně dlouho překopávala s reprezentantkou USA Adriane Culmone o stříbrnou medaili. Nakonec vyskákala Andrea Nesnídalová pro ČR bronz.  
Česká reprezentace Takwon-Do I.T.F. v Kanadě nezklamala a dokázala, že se v těžké konkurenci umí prosadit a získat medailová umístění.
Celé pětidenní klání bylo pro všechny velmi zajímavé a poučné, bylo velkým příspěvkem pro další načerpání zkušeností, individuální rozvoj a celkové zdokonalení se.
Pátý a přitom i závěrečný soutěžní den MS byl tradičně zakončen odvozem kolem 19:00 hodiny zpět do hotelů. Dnes s námi cestovalo šest dalších bronzových medailí určených pro barvy ČR. Na slavnostním ceremoniálu dekoroval  přesně ve 17:07 hodin  kanadského času Andreu Nesnídalovou pan mistr Michel Demers VII.Dan z Kanady. Přesně v 18:36 hodin kanadského času obdržely členky českého ženského národního týmu bronzové medaile opět z rukou pana mistra Michela Demerse VII.Dan z Kanady.
Byl to další šťastný den pro všechny studenty České Taekwon-Do I.T.F. Asociace. A bylo to vlastně historicky poprvé, kdy zde na severoamerickém kontinentu český student Taekwon-Do startoval a sbíral medaile.
Po slavnostním zakončovacím ceremoniálu a poděkování vedení MS panem velmistrem Choiem, bylo celé mistrovství světa slavnostně zakončeno předáním vlajky dalšímu z organizátoru MS. Pan Chris Reid VI.Dan předal štafetu panu Efisio Tolu ze Sardínie. Protože právě to další XII. juniorské, XVII. seniorské a III. veteránské mistrovství světa 2014 proběhne ve městě Cagliari na italském ostrově Sardinie. http://italiantaekwondoitf.com Ocenění převzali také všichni vedoucí výprav za to že připravili své závodníky na tento turnaj.

Přehled výsledků z XVI. seniorského mistrovství světa 2012.
3.místo   Denisa Baťová Tul
3.místo   Libor Šula Tul
3.místo   Leona Dočekalová Matsogi
3.místo   Andrea Nesnídalová T-Ki
3.místo   Leona Dočekalová tým Tul
3.místo   Květuše Sobotková tým Tul
3.místo   Andrea Nesnídalová tým Tul
3.místo   Ivana Mlčková tým Tul
3.místo   Denisa Baťová tým Tul
4.místo   Andrea Nesnídalová Tul
4.místo   Květuše Sobotková Matsogi
4.místo   Ivana Mlčková Matsogi
4.místo   Květuše Sobotková Wirok
4.místo   Květuše Sobotková tým Wirok
4.místo   Leona Dočekalová tým Wirok
4.místo   Denisa Baťová tým Wirok
7.místo   Andrea Nesnídalová Matsogi
8.místo   Václav Bůžek Tul
8.místo   Květuše Sobotková Tul
8.místo   Leona Dočekalová Tul
8.místo   Ivana Mlčková Tul
8.místo   Jiří Dospíšil Tul
8.místo   Libor Šula Matsogi
8.místo   Denisa Baťová Matsogi
8.místo   Jiří Dospíšil Matsogi
16.místo Václav Bůžek Matsogi

Po příjezdu na hotel Delta, menším odpočinku a následné večeři se celá výprava setkala k závěrečné poradě před nadcházejícím odjezdem domů. Pak se všichni odebrali na večerní společnou párty všech účastníků MS, na které se objevil i pan prezident I.T.F. velmistr Choi Jung Hwa, který se osobně setkal i českou výpravou. Té také sdělil že se již těší na návštěvu  České republiky u příležitosti mezinárodní semináře ve Znojmě, který se bude konat 21.-23. září 2012.
Kolem půlnoci se někteří z české výpravy na samotný závěr pobytu mohli na vlastní oči přesvědčit, že je třeba se mít vždy na pozoru. Na personál hotelu náhle zaútočil muž bez domova. Bleskový zásah kanadské policie byl velmi rychlý, působivý a především profesionální. 
V pondělí 13. srpna 2012 se od 8:00 hodin pořádala definitivně poslední snídaně, pak jsme odešli si zabalit osobních věcí a přichystat se k opuštění pokojů, které se staly naším prozatímním a velmi příjemným domovem. Kolem 12.hodiny se celá česká výprava setkala na recepci hotelu a chtěla se vydat se na závěrečnou návštěvu Otawy spojenou s nákupem  posledních suvenýrů za poslední kanadské dolary. Podle rozpisu se česká výprava měla připravit k odjezdu do Montrealu v hotelu Delta v 17:30 hodin. Ovšem k údivu nejen české výpravy byly hned v pravé poledne přistaveny autobusy a ty odvezly všechny výpravy včetně té české na letiště. Jak přečkat čas do 22:00 hodin, kdy byl naplánován náš let do Evropy? Někteří se rozhodli k nákupům v letištních obchodech a další se rozhodli navštívit centrum města Montreal. Kolem deváté hodiny večerní vstoupila celá česká výprava do meziprostoru a začala se chystat k odletu. Před vstupem na palubu britského letounu Boeing 777  se v odbavovací hale k české výpravě Taekwon-Do I.T.F. přidal známý reprezentant ČR v ledním hokeji Jiří Hudler, který se do České republiky vracel s čerstvě podepsanou smlouvou v severoamerické lize NHL, kde bude hájit barvy kanadského klubu Calgary Flames. Přesně ve 22:00 hodin kanadského času se vzneslo letadlo k poslednímu velkému přesunu české výpravy.  
V úterý 14. 8. 2012 v 09:20 hodin anglického času dosedlo letadlo se všemi pasažéry bezpečně na půdu starého kontinentu. Londýnské letiště Heathrow se stalo útočištěm před závěrečným letem do České republiky. Byla zde stále cítit atmosféra čerstvě zakončených XXX. letní olympijské her. Někteří cestující nás oslovili, zda si nás mohou vyfotografovat. Mylně se domnívali, že se vracíme z olympiády domů. Přesně ve 12:05 hodin se zvedl britský letoun Airbus A320 k poslední naší cestě na pražské letiště Ruzyně, kde přesně v 15:05 hodin středoevropského času bezpečně dosedl.
Odtud na všechny čekala poslední cesta, která skončila kolem 18.hodiny příjezdem do Znojma. Tady na všechny čekala spousta rodičů a kamarádů. Byl to velmi dojemný závěr naší velké cesty a završení veškerého úsilí, které jsme vynaložili.
Ve středu 15. 8. 2012 ve 14:00 hodin, několik hodin po příjezdu do Znojma, čekalo na všechny slavnostní přijetí místostarostou a naším patronem panem Janem Groisem na znojemské radnici. Ten celé výpravě osobně poděkoval za více než vzornou reprezentaci našeho města a regionu a všem popřál k dalších startů na významných soutěžích hodně štěstí.
Toto přijetí bylo pro všechny velice příjemné a motivující a bylo doplněno i dary, které vyjádřily to, že si skutečně město výkonů svých občanů váží. Zároveň je další pobídkou k další reprezentaci našeho města a regionu na nadcházejícím mistrovství Evropy, které se bude konat 23.-27. července 2013 v katalánské Barceloně. Další mistrovství světa proběhne až v roce 2014 na italské Sardinii.

Vedení České Taekwon-Do I.T.F. Asociace velmi děkuje všem závodníkům, za příkladně dobrou reprezentaci.
Panu ing. Janu Procházkovi sekretáři ČTA I.T.F. za neocenitelnou a nenahraditelnou práci s tímto MS. Panu Eduardovi Liškovi viceprezidentu ČTA I.T.F. a Mgr. Viktorovi Bugajevovi členu rady ČTA I.T.F. za pomoc s financováním před odjezdem na MS. Panu Davidovi Severinovi za reprezentační tryka týmu České reprezentace.  
Rodičům děkujeme za to, že podporovali, podporují a i nadále budou podporovat své ratolesti v tomto umění a sportu.
Je třeba připomenout, kdo všechno se podílel na financováním a další podporou, pro MS v Kanadě jako: Jihomoravský kraj, město Znojmo, Paradise Casino Admirál, Freeport, Perito, Podlahářství Macek, Znovín Znojmo, Ardagh Group, Lineal, Autoskla Abeska, Interno, Agropodnik Znojmo, Cuprum, Hotel Dukla, Illegal bar, Zenes a DDM Znojmo, bez které by nemohla výprava vůbec odcestovat.

Všem od nás patří veliký dík a věřte, že právě Vaše pomoc nebyla i nadále nebude marná.
Díky Vám má spousta dětí, mladých lidí i dospělých možnost věnovat se svému sportu.

Absolutní přehled všech výsledků České státní reprezentace na MS 2012.
3.místo   Denisa Baťová Tul
3.místo   Libor Šula Tul
3.místo   Leona Dočekalová Matsogi
3.místo   Andrea Nesnídalová T-Ki
3.místo   Leona Dočekalová tým Tul
3.místo   Květuše Sobotková tým Tul
3.místo   Andrea Nesnídalová tým Tul
3.místo   Ivana Mlčková tým Tul
3.místo   Denisa Baťová tým Tul
4.místo   Andrea Nesnídalová Tul
4.místo   Květuše Sobotková Matsogi
4.místo   Ivana Mlčková Matsogi
4.místo   Jakub Kmec Matsogi
4.místo   Květuše Sobotková Wirok
4.místo   Květuše Sobotková tým Wirok
4.místo   Leona Dočekalová tým Wirok
4.místo   Denisa Baťová tým Wirok
7.místo   Andrea Nesnídalová Matsogi
8.místo   Václav Bůžek Tul
8.místo   Květuše Sobotková Tul
8.místo   Leona Dočekalová Tul
8.místo   Ivana Mlčková Tul
8.místo   Jiří Dospíšil Tul
8.místo   Libor Šula Matsogi
8.místo   Denisa Baťová Matsogi
8.místo   Jiří Dospíšil Matsogi
8.místo   Vu Huy Hoang Matsogi 
8.místo   Vladimír Belháč Matsogi
9.místo   Vladimír Belháč Tul
14.místo Vu Huy Hoang Tul
14.místo Jakub Kmec Tul
16.místo Václav Bůžek Matsogi

012_hala_ms_kanada 012_ms_medaile


010_korea_44

 
< Předch.   Další >

Náhodné fotografie

Sponzoři

Generální partner
Jihomoravský kraj Město Znojmo Paradise Casino Hlavní partneři
FREEPORT LEISURE (CZECH REPUBLIC) s.r.o. Perito Podlahářství Znovín Lion Sport s.r.o.
Sponzoři
Fotop Garten.cz - architektura zahrady Stavomat Abeska Lineal Interno CUPRUM spol. s r.o. Illegal bar
© 2007 - 2018 Česká Taekwon-Do I.T.F. Asociace | Webmasters: Miloš Vymazal, Josef Hrůza
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.