Home arrow Škola So-San Znojmo arrow Archiv 2011-2012 arrow XII. mezinárodní Viking Cup 2012
XII. mezinárodní Viking Cup 2012 Tisk E-mail
Napsal František Macek | 09. duben 2012 | Aktualizováno 09. duben 2012
012_logo_viking_cup Ve čtvrtek 29. března 2012 kolem 08:00 hod. odcestovala, ze Znojma již po jedenácté česká výprava korejského bojového umění Taekwon-Do I.T.F. na cestu do Skandinávie. A to na již 12-ty Viking Cup do Švédska. Výprava, která odcestovala na jedenáctý ročník, byla poprvé ve složení studentů škol TKD I.T.F. So-San Znojmo a školy TKD I.T.F. Hwa-Rang Jevišovice. Obě dvě školy tak společně poprvé startovali na tomto turnaji pod společnou hlavičkou České Taekwon-Do I.T.F. Asociace. Všichni závodníci jezdí na tento turnaj již od samotného vzniku, proto, aby zde mohli poměřovat svoje dovednosti na tomto významném šampionátu, který je nejlepší v celé Evropě má ohlas po celém světě. Dvaceti devíti členná výprava, která ráno vycestovala z České republiky pokračovala tranzitem přes východní Německo a v podvečer byla již připravena k nalodění přes Baltské moře.

V pátek 30. března 2012
byla celá výprava po čtyř hodinové plavbě ve Švédském království. Dopoledne jsme si zpříjemnili relaxací u druhého největšího jezera Švédska kterým je Vättern. Přesně ve 12:00 hod byla celá česká výprava připravena ke své registraci a přivítání mezi svými přáteli. Po vykonání nezbytné registrace, která byla velice rychlá a precizní naše kroky směřovali k ubytování. To se nacházelo v Billingens stugby & camping a zde proběhl objed. Po malém odpočinku část výpravy se vydala na prohlídku města Skövde, dějiště XII. Viking Cupu, které se konalo 31. 3. - 1. 4. 2012 www.viking-cup.se Bylo nezbytné načerpat nové síly na nadcházející dosti očekávaný důležitý den a tak kolem 20:00 hodiny byli všichni na svých lůžkách.
Ještě se tradičně konal kolem 22:00 hodiny mítink koučů. Ten byl uveden organizátorem tohoto turnaje panem mistrem Swavkem Didyszkem VII.Dan. Po té jeho žena Petra Didysko IV.Dan všem zúčastněným představil časový harmonogram celého turnaje a také i princip průběhu všech kategorií. O celkovém počtu všech startujících, kterých bylo 394 závodníků z 15 ti států světa. Oproti jiným ročníku, byl počet startujících sice menší, ale vzhledem k pokračující finanční recesi to vůbec nic neztratilo na své kvalitě šampionátu a také i konkurenci. Národní výpravy, zde již několikátým rokem jezdí vyladit sestavu a formu svých závodníků. I pro české závodníky to byl velice klíčový soutěžní start s ohledem na nadcházející mistrovství světa, které se bude hostit Kanada v srpnu.

V sobotu 31. března 2012 vypukl první soutěžní den. Hned po snídani a smenším časovím předstihem celá výprava českých taekwondistů odcestovala směrem ke sportovní Aréně Skövde. Při příchodu do Arény bylo zcela jasné, že nebude lehké se prosadit mezi 35 klubů, kteří přicestovali z Anglie, Argentiny, Austrálie, České republiky ( zastoupené Znojemským regionem ), Finska, Irska, Itálie, Německa, Norska, Kanady, Kazachstánu, Polska, Ruska, Skotska, a hlavně domácího Švédska. Jako vždy se organizátoři Švédské Asociace Taekwon-Do ITF www.itfsweden.com a místního klubu Skövde www.skovdetkd.se opět zhostili tohoto turnaje jako vždy na jedničku. Všichni závodníci české výpravy soutěžili hned první soutěžní den na všech pěti zápasištích v technických sestavách Tul.

V pondělí 2. dubna 2012 v 7:00 hod. odcestovala ze Skövde celá výprava na spět domů. Oproti předešlým naším návštěvám Skandinávie nemohl z důvodu uvolnění ze zaměstnání žádný výlet. Kolem poledne se výprava nalodila na Trajekt ke zpáteční plavbě do Německa. Někteří se s těžkým srdcem u některých se smíšenými pocty nad projevenými výkony, při soutěži jsme se loučili ze Skandinávií. Tyto návštěvy a putování po severských zemích se svoji krásou a lidmi žijící v nich očarují ne jednoho z nás, který kdy přičichnul k cestování po Skandinávii. Odpoledne proběhla ještě malá přátelská návštěva města Sassnitz a s panem Brentem Nöllem s chotí Mariane.

V úterý 3. dubna 2012 jsme se všichni v časných ranních hodinách šťastně vrátili do svých domovů. Naše pouť měřila něco málo přes 2 600 km.

Rád bych touto cestou poděkoval všem závodníkům, za jejich dobré výsledky a výkony. Také i všem rodičům, sponzorům, za jejich obětavou podporu.

                        012_12_viking_cup_spol_foto       
 
< Předch.   Další >

Náhodné fotografie

Sponzoři

Generální partner
Jihomoravský kraj Město Znojmo Paradise Casino Hlavní partneři
FREEPORT LEISURE (CZECH REPUBLIC) s.r.o. Perito Podlahářství Znovín Lion Sport s.r.o.
Sponzoři
Fotop Garten.cz - architektura zahrady Stavomat Abeska Lineal Interno CUPRUM spol. s r.o. Illegal bar
© 2007 - 2018 Česká Taekwon-Do I.T.F. Asociace | Webmasters: Miloš Vymazal, Josef Hrůza
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.