Video odkazy

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Záložky

Kdo je on-line

2 hosté
Home
II. Technický seminář s velmistrem Choi Jung Hwou IX.Dan v Holandsku 2012 Tisk E-mail
Napsal František Macek | 07. duben 2012 | Aktualizováno 25. listopad 2012
012_seminar_v_holandsku_3 V sobotu 24. března 2012 se v hlavním městě Holandského království uskutečnilo setkání instruktorů, trenérů a studentů tradičního korejského bojového umění Taekwon-Do I.T.F.
V Amsterdamu si tak dali dostaveníčko před samotným prezidentem I.T.F velmistrem Choi Jung Hwa 9.Dan syna zakladatele Taekwon-Do.
Téměř 130 účastníků z 11 různých zemí z Afghánistánu, Anglie, Belgie, České republiky, Holandska, Irska, Itálie, Německa, Sardinie, Slovenska a Walesu se sešlo ve vzdělávacím zařízení v Dorint hotelu na letišti Schiphol, byl naplněn dobrou atmosférou. Po měsících příprav organizátorů INO a to: MTF Royal Holandsko, Velké Británie ITF a Taekwon-Do Německa hrdě přivítali prezidenta I.T.F. GM Choi Jung Hwa.
Také bylo velkou ctí přivítat osm významných mistrů v Nizozemí, kromě GM Choie.
Kromě MTF Královského nizozemského viceprezidenta mistra Steve Zondag, 7. 7.Dan, byli také přítomni i:
mistr Trevor Nicholls 8.Dan, Anglie
mistr Antonio Troiano 8.Dan, Itálie
mistr Norman Creedon 8.Dan, Irsko
mistr Gary Gassor 7.Dan, Wales
mistr Matiullah Karwandgar 7.Dan, Slovensko
mistr Tarcisio Martella 7.Dan, Itálie
mistr Wijnand Tapilatu 7.Dan, Nizozemsko

Jedinečné číslo 31 Taekwondoinstů držitelů od 4., 5. a 6. Danu, byl také přítomný mezi nimi i všechny ostatní technické stupně Dan. Ti všichni, byli v zcela naplněné studenty v jednom Dojangu a měli po celý den dobrou náladu a nechybělo jejich nadšením, motivaci a pečlivost.

V 10:00 hod. vypuknul sedm hodin dlouhý Master Class. Začal se zaměřením od Taekwondinstů z prvního stupně a následně pak nahoru. Důkladně se procvičili základní techniky a kopy. S praktickým procvičením na tréninkové terče. V poslední době se v rámci ITF velká pozornost zaměřena na to, jak nejlépe vytvořit tolik energie jak jenom je možné a jak tuto energii používat v naších techniky.
Kromě několika obecných náležitostí byl také hodně pozornosti směřováno k morálnímu aspektu člověka v souvislosti s Taekwon-Do.
Společnost je stále více komerční a konkurenční. Jako příklad je jasně viditelný mezi technickými stupni v čekající době, před dalším povýšením. Ale zapomíná se, že to je vlastně doba vývoje. Jak fyzicky, tak i psychicky si musí dát čas i na motorický, kognitivní a sociálně-emoční aspekty Taekwon-Do s cílem zlepšit a učinit z něj svůj vlastní. Naučit se řešit filozofickou hodnotu a i principů k dosažení tohoto cíle nějakou dobu trvá. Jakmile bude vaše "čekající doba" u konce, není známkou toho, že jste připraveni, ale že se bude lepšit na osobu. Respektovat, každého jednotlivce za to a v neposlední řadě budete respektováni.

Na konci dopolední části autoři Sabum Paul Beersum a Sabum Willem Jansen předložili GM Choi Jung Hwa nedávno zveřejněnou knihu v anglickém vydání "Cesta úspěchu". Také byla představena i v holandském vydání. GM Choi reagoval velmi nadšeně nad oběma knihami a popřál jim velký úspěch mezi ostatními studenty Taekwon-Do.
Po společném obědě, které všem nabídl a pro všechny účastníky připravil organizátor této akce, byla autentická ukázka korejského šermíře Dr.Choie, zakladatele korejského Institutu, pro bojové umění, který také přednáší na univerzitě Leiden. Na žádost GM Choie, byli všichni pozváni na skupinové fotografii. Všichni pak společně pokračovali s dalších částech vzorů Tul pod osobním dohledem GM Choi Jung Hwa, také vždy vysvětlil všechny dotazy od studentů. Následná meditace završila tento velice poučný a motivující den.

Závěr semináře skončil slovy díků od GM Choie na adresu mistra Zondaga a jeho manželky Ella a všem organizátorům tohoto semináře a naopak se slovy díků všem od mistra Zondaga. Po té bylo rozsáhlé focení všech účastnických státních výprav a jednotlivců. Všichni účastníci mohli rovněž získat podpis velmistra ITF a také byly rozdávány certifikáty z tohoto semináře.

Ve 20.00 hodin byl tato pozoruhodný den zakončen večeří, kde bylo přítomno 75 lidí. Byl to tak útulný a hlavně přátelský večer a byla zde tak další možnost k fotografování s GM Choiem. Kromě samotné večeře a volného času se zde vedli velmi příjemné a informativní rozhovory s GM Choiem, za které jsme velmi vděčni. Jako správná organizaci semináře Hade se v nedělní uskutečnil výlet s GM Choiem do slunného Zandvoortu. Díky velmi teplému počasí, byl výlet útulný a velmi uvolňující !
Jsme velmi vděční za návštěvu v Nizozemsku a doufáme, že brzy proběhne další návštěva GM Choi Jung Hwa.

Také děkujeme za laskavou podporou podporu a přítomnost mistra Trevora Nichollse a Sabum Olafa Braemera. Naše upřímné díky vám oběma !

Znovu chceme laskavě poděkovat všem účastníkům za jejich přítomnost a jejich respekt k GM Choi a jistě pro všechny zúčastněné zahraniční hosty, kteří vykonali veliké úsilí, aby mohli přicestovat do Nizozemska.

Taekwon !

Ella Zondag a Paul van Beersum
za radu MTF Royal Holandsko.
www.itf-royaldutch.com

012_seminar_v_holandsku_2
 
< Předch.   Další >
© 2007 - 2018 Česká Taekwon-Do I.T.F. Asociace | Webmasters: Miloš Vymazal, Josef Hrůza
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.