Home arrow Škola So-San Znojmo arrow Archiv 2011-2012 arrow XXI.seniorské, X .juniorské a IV. veteránské mistrovství Evropy v tradičním Taekwon-Do I.T.F
XXI.seniorské, X .juniorské a IV. veteránské mistrovství Evropy v tradičním Taekwon-Do I.T.F Tisk E-mail
Napsal František Macek | 14. září 2011 | Aktualizováno 04. listopad 2012
me_2011_logo Po roční usilovné přípravě od posledního velkého startu na mistrovství světa a festivalu tohoto tradičního korejského bojového umění v jihokorejském Cheongju nastal další důležitý start pro české vyznavače v Taekwon-Do I.T.F.
Čekalo nás XXI. seniorské,X .juniorské a IV.veteránském mistrovství Evropy  2011, které se uskutečnilo ve dnech 20.-23. října 2011 v italské Neapoli. Evropský vrcholový turnaj zorganizovala Italská Taekwon-Do I.T.F. federace, kterou vede prezident mistr Antonio Troiano VIII.Dan www.itftaekwondo.it

Českou republiku zde reprezentovalo a zároveň se tak tím ucházelo o nejcenější kovy Evropy jedenáct závodníků z České Taekwon-Do I.T.F. Asociace. Tím také chtěli zúročit své zkušenosti  a dovednosti z Koreje.
Na vrcholové akci Evropy se představilo přes čtyři sta závodníků z Anglie, Bosny a Hercegoviny, Bulharska, České republiky, Holandska, Itálie, Irska, Moldávie, Německa, Ruska, Řecka, Skotska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a Walesu. Kteří přijeli soutěžit jak ve všech soutěžních disciplínách jednotlivců, tak i týmů.

Česká výprava se vydala  ve třech automobilech na svou dlouhou cestu přes Rakousko do Itálie ve středu 19 října 2011 v časných ranních hodinách. Cestou do dějiště šampionátu si všichni vychutnali při obědě vyhlídku na panorama samostatného státu San Marina a přilehlého okolí. Ještě ten den večer celá výprava přicestovala do Neapole a ubytovala se v hotelu Tennis necelých pět minut od sportovní haly, ve které se evropský šampionát konal. Následující den probíhala nezbytná registrace všech závodníků, kde na výpravu České republiky přišla řada před obědem. Díky příznivému počasí, které je na jihu Itálie pro toto období typické, se závodníci po poledním klidu vrhli na závěrečné doladění formy ve sportovním areálu hotelového komplexu. Po večeři se uskutečnila porada koučů ,na které se všichni dozvěděli nejen rozlosování, ale podrobný program celého šampionátu.

V první soutěžní den, kterým byl pátek 21 října 2011, byly zahájeny všechny juniorské, seniorské a veteránské kategorie jednotlivců v technických sestavách.
V kategorii junior I.Dan startovali za Českou republiku tři závodníci. Pro dva z nich byla tato soutěž prvním velkým startem. Všichni tři se společně setkali v jedné kategorii obsazené 25 závodníky. Jako první startoval Vu Huy Hoang, který se utkal s dobrým italským závodníkem F. Puddu a  podlehl mu. Další startoval Radek Padrta a také on se utkal s dobrým italským závodníkem E. Looci, kterému  podlehl. Zato Vladimír Belháč postoupil do dalšího kola, kde se setkal s italským závodníkem M. Pisu,kterému však podlehl.. Celkově tak v kategorii junioři I.Dan obsadili Vu Huy Hoang  a Radek Padrta 16.-25. místo ,Vladimír Belháč obsadil 8.-16.místo.
V kategorii juniorka I.Dan startovala jediná česká závodnice  zkušená Denisa Baťová. V této kategorii  soutěžilo 11 závodnic. Denisa se dostala z prvního kola až do čtvrtfinále, kde narazila na Italku S. Galloni, která ji vyřadila. Celkově tak v kategorii juniorka I.Dan Denisa Baťová obsadila 4.- 8.místo.
V kategorii senior I.Dan startovali dva čeští závodníci, pro které byla tato soutěž jejich prvním velkým startem. Kategorie  byla obsazena 22 závodníky, kterým však čeští soutěžící dominovali. Jako první nastoupil Libor Šula,který se svými fantastickými výkony a ladností předvedených sestav probojoval až do nedělního finále, kde se o titul mistra Evropy utká s italským závodníkem D. Monaco. Jako druhý startoval Jaroslav Svoboda, který vybojoval postup do dalšího kola. Tde narazil na dalšího italského závodníka A. Pieroti, kterým byl vyřazen. Celkově tak v kategorii senior I.Dan obsadil Jaroslav Svoboda 8.-16. místo a Libor Šula postupuje do finále.
V kategorii seniorka I.Dan s celkem deseti soutěžícími startovaly dvě české závodnice.  Leona Dočekalová a Ivana Mlčková se svými výkony a přes nelehké soupeřky probojovaly až do nedělního finále, kde se společně mezi sebou utkají o titul mistra Evropy.
V kategorii senior II.Dan startoval jediný český závodník z celkem 12 soutěžících. Jiří Dospíšil je zkušený závodník a to také bylo vidět hned v prvním kole. V dalším kole však nazrazil na vítěze této kategorie, italského reprezentanta M. Troiano. Celkově tak v kategorii senior II.Dan obsadil Jiří Dospíšil 4.-8.místo.
V kategorii seniorka III.Dan startovalo celkem 8 závodnic. Jediná česká závodnice Květuše Sobotková narazila již v úvodním rozstřelu na vítězku této kategorie ruskou závodnici A. Kan. Celkově tak v kategorii seniorka III.Dan obsadila Květuše Sobotková 4.-8.místo.
V kategorii veterán II.Dan startoval  z pěti soutěžících jediný český závodník Eduard Liška,pro kterého byla tato soutěž jeho premiérou. A tu oslavil postupem do nedělního finále, kde se o titul mistra Evropy utká s holandským závodníkem O. Van Etzelingen.         
Po ukončení všech kategorií v technických sestavách se začaly juniorské kategorie sportovních bojů.
Jako jedna z prvních nastoupila v kategorii juniorka - 55 kg. česká závodnice Denisa Baťová. V její skupině bylo 5 závodnic. Podařilo se jí probojovat do semifinále, kde narazila na vítězku této kategorie, holandskou závodnici M. Kamping. A tak celkové umístnění české závodnice byla bronzová medaile..
V dalším sledu proběhli kategorie juniorů - 55 kg. ,ve které startoval český závodník Vladimír Belháč s  8 soupeři.V úvodu narazil na italského závodníka F. Puddu,kde dlouhotrvající zápas dospěl až na praporky. Z tohoto duelu vyšel vítězně italský závodník , český reprezentant obsadil v celkovém hodnocení 4.-8.místo.
V kategorii junior - 60 kg. se kromě kromě dvou českých závodníků  utkalo ještě 8 dalších . V prvním zápase  nastoupil Vu Huy Hoang proti ruskému závodníku A. Shumakovovi. Vu Huy Hoang na ruského závodníka  jasně nestačil. Po dalším utkání nastoupil Radek Padrta proti italskému závodníkovi C. Forziati. Čeští závodníci skončili na celkovém 4.-8.místě.
První soutěžní den skončil pro barvy České republiky 3x  postupem do finále a jedním 3.místem.
Protože byl první den soutěže skutečně velmi náročný ,vydala se celá česká výprava zpět do hotelu. Po večeři se sešel trenér se všemi závodníky, kteří startovali v následující soutěžní den k  poradě.

Druhý soutěžní den, kterým byla sobota 22 října 2011 ,začal slavnostním ceremoniálem za přítomnosti všech zúčastněných,ke kterým promluvil zástupce za I.T.F, generální sekretář I.T.F. mistr Trevor Nicholls VIII.Dan. Poděkoval panu mistru Antonio Troianovi za zorganizování šampionátu a všem závodníkům za jejich účast. Po odchodu státních výprav z ringů pokračovaly sportovní boje jednotlivců.
V kategorii seniorka - 55 kg. startovalo 10 závodnic,mezi nimi jediná česká závodnice Květuše Sobotková,kterou ve čtvrtfinále zastavila bulharská závodnice E. Jordanova, která nakonec získala bronzovou medaili. Česká závodnice celkově obsadila 4.-8.místo.  
V kategorii seniorka - 65 kg. startovalo 7 závodnic,mezi nimi jediná a jedna z nejzkušenějších českých závodnic Leona Dočekalová, pro kterou to byl premiérový start na tomto turnaji v seniorské kategorii. Ve vyřazovacím zápase podlehla anglické závodnici G. Oconnor, která nakonec získala bronzovou medaili. Česká závodnice celkově obsadila 4.-7.místo.
V kategorii seniorka + 70 kg. se jediná česká závodnice probojovala až do nedělního finále s italskou závodnici F. Santagati.
V kategorii senioři - 58 kg. startoval jediný český závodník mezi celkem 7 soutěžícími.. V prvním utkání podlehl Libor Šula anglickému závodníku J. Macavoy,který následně tuto kategorii vyhrál a český závodník tak obsadil celkové 4.-8.místo.
V kategorii senioři - 70 kg. startovali dva čeští závodníci mezi celkem 15 soutěžícími ve stejné váhové kategorii.  Jako druhý byl na řadě   Jaroslav Svoboda, který podlehl následně vítězi této kategorie závodníku z Anglie R. Nichollsu. Posledním vyřazovacím zápasem bylo utkání byl Jiřího Dospíšila se závodníkem Itálie M. Troiano. Ital nakonec obdržel bronzovou medaili a čeští závodníci skončili shodně na celkovém 8.-15.místě.
V kategorii veterán - 82 kg. nastoupil  mezi 6 jediný český závodník Eduard Liška ,který se probojoval až do semifinále. Zde podlehl španělskému závodníkovi L. Montreal, který také tuto kategorii vyhrál a český závodník tak obsadil třetí -  bronzové místo..
Den pokračoval týmovými technickými sestavami juniorů, seniorů a veteránů. Zahájeny byly také týmové sportovní boje.
Druhý soutěžní den skončil pro barvy České republiky 1x postupem do finále a jedním 3.místem.
Protože česká výprava nepostavila na tento šampionát žádný tým,využili jsme volna  a alespoň  na chvíli navštívili historické centrum Neapole a zdálky shlédli majestátní sopku Vesuv.
Pak už bylo třeba vrátit se do hotelu k  načerpání nezbytných sil k závěrečnému a velmi důležitému dni,který znamenal pro Českou republiku fantastické 4x  finále a ještě navíc disciplíny jednotlivců Wirok a T-ki.

V neděli 23 října 2011 se celý šampionát uzavřel všemi finálovými zápasy jednotlivců a týmů. V obrovské konkurenci ve všech  disciplínách a v každé kategorii se podařilo jedenácti českým reprezentantům postoupit  sedmkrát až do samotného finále.
Jako první na řadu přišel duel v technických sestavách Tul veterán mezi Eduardem Liškou a O. Van Etzelingenem z Holandska. Po tomto finálovém zápase byl znát první mistr Evropy, kterým se stal Eduard Liška z České republiky.
Druhým na řade byl duel v technických sestavách Tul senior mezi Liborem Šulou a D. Monaco z Itálie. Vicemistrem Evropy se stal Libor Šula z České republiky.
Následovalo utkání v technických sestavách Tul seniorky a to českými závodnicemi. Leonou Dočekalovou a Ivanou Mlčkovou.  Titul mistra Evropy získala Leona Dočekalová, vícemistrem Evropy se stala Ivana Mlčková. Česká republika tak měla již dopoledne dva mistry a dva vicemistry Evropy.
Těsně před polednem proběhl finálový zápas ve sportovním boji mezi Ivanou Mlčkovou a italskou závodnici F. Santagati, Ivana Mlčková se stala podruhé vicemistrem Evropy.
Po obědě byla zahájena disciplína Wirok pro všechny kategorie.
V juniorech startovalo 24 závodníků ,mezi nimi jediný český závodník Radek Padrta. Bohužel se mu nepodařilo probojovat mezi medailisty.
V juniorkách startovalo 7 závodnic včetně česká soutěžící Denisy Baťové,které se podařilo probojovat na medailovou pozici a získala bronzovou medaili.
V seniorech startovalo 50 závodníků, mezi nimi dva čeští soutěžící Libor Šula a Jiří Dospíšil. Přes velkou snahu nestačili na konkurenci a na medailové pozice nedosáhli.
V seniorkách startovalo 13 závodnic, mezi nimi tři české soutěžící. Leona Dočekalová a Květuše Sobotková se neprobojovaly na medailové pozice. Ivana Mlčková se svým výkonem získala třetí stříbrnou medaili a završila svůj hattrick.
Ve veteránech startovalo 21 závodníků, mezi nimi český závodník Eduard Liška. Nepodařilo se mu dosáhnout na medailové pozice,i  když k nim neměl daleko.
Na české závodníky čekala poslední soutěžní disciplína T-Ki.
V juniorech startovalo 25 závodníků včetně dvou českých Vladimíra  Belháče a Radka Padrty.Naši soutěžící se neproskákali do medailových pozic, i když drželi krok s ostatními a k  úspěchu chyběly milimetry. 
V juniorkách neměla česká reprezentace své zástupce.
V seniorech startovalo 39 závodník, mezi nimi čeští závodníci Jiří Dospíšil a Libor Šula.Také oni pokračovali v trendu juniorů a chybělo velmi málo a mohli stát na stupních vítězů.
V seniorkách startovalo 11 závodnic včetně české Květuše Sobotkové,která se proskákala mezi čtyři nejúspěšnější. V nekonečném rozskoku celkově obsadila čtvrté místo.
Ve veteránské kategorii startovalo 13 závodníků, mezi nimi startoval i český soutěžící Eduard Liška.,který  svými výkony vyskákal svůj druhý titul na tomto mistrovství Evropy.
České výpravě se v Taekwon-Do I.T.F. velmistra Choi Jung Hwa, který převzal otěže po svém otci gen. Choi Hong Hi podařilo získat:
zlato
1.místo Eduard Liška Tul.
1.místo Leona Dočekalová Tul.
1.místo Eduard Liška T-ki.


stribro
2.místo Libor Šula Tul.
2.místo Ivana Mlčková Tul.
2.místo Ivana Mlčková Matsogi.
2.místo Ivana Mlčková Wirok.

bronz
3.místo Eduard Liška Matsogi.
3.místo Denisa Baťová Matsogi.
3.místo Denisa Baťová Wirok.


4.místo Květuše Sobotková T-ki.

Při vyhlašování absolutních vítěz byl v kategorii veterán vyhlášen Eduard Liška za absolutního mistra Evropy !!!

Ostatní členové reprezentačního týmu ČR na medaile nedosáhli,ale jejich výkony nebyly špatné, naopak  velmi dobré a jejich další postup zastavilo až samotné semifinále a k velké smůle je zastavili přímo vítězové kategorií. Po ukončení samotného šampionátů se celá výprava povečeřela a následoval přesun zpět do České republiky.
Všichni se domů vrátili s novými dovednostmi zkušenostmi, které mohou zúročit i na na dalším mistrovství, které proběhne v roce 2013 ve španělské Barceloně.  

Česká Taekwon-Do I.T.F. Asociace děkuje všem reprezentantům  za jejich dobré výkony a také za dobrou reprezentaci v tomto tradičním korejském bojovém umění.
Děkujeme

Taekwon !

011_me_5 011_me_9 011_me_7 011_me_10
011_me 011_me_1 011_me_2 011_me_3
011_me_4 011_me_11 011_me_12 011_me_13
011_me_14 011_me_15 011_me_16 011_me_17
011_me_18   011_me_8 011_me_6

Ke stažení: Výsledkový servis XXI. seniorského, X. juniorského a IV. veteránského mistrovství Evropy 2011

                                                           Foto: Radek Padrta
                          http://rade.plavec.cz/taekwondo/2011_10_25_ME_NEAPOL/index.html 
011_me_vyprava_cr 011_me_kompletni_vyprava_cr

Zvláštní poděkování patří řidičům Antonínu Belháčovi a Mgr. Radku Padrtovi za dopravu.
A panu Mgr. Viktoru Bugajevovi za navázání kontaktu s Ruskou federací Taekwon-Do I.T.F.

Naše hlavní poděkování za finanční podporu patří:
Jihomoravský kraj www.kr-jihomoravsky.cz
Město Znojmo www.znojmocity.cz
Admiral casino www.casinoadmiral.cz
Excalibur City www.excaliburcity.com
Dům dětí a mládeže Znojmo www.ddmznojmo.xf.cz
Freeport www.freeport.cz
Cuprum www.cuprum.cz
Podlahářství Macek http://web.quick.cz/podlahy.mr
 

Složení výpravy závodníků ČR na ME 2011
Junioři
    me_2011_d_batova         me_2011_v_belhac
       Denisa Baťová           Vladimír Belháč
     Tul, Matsogi, Wirok        Tul, Matsogi, T-Ki
     me_2011_r_padrta         me_2011_vu_huy_hoang
        Radek Padrta              Vu Huy Hoang
Tul, Matsogi, Wirok, T-Ki          Tul, Matsogi

Senioři
    me_2011_k_sobotkova        me_2011_j_dospisil            me_2011_l_docekalova
   Květuše Sobotková            Jiří Dospíšil              Leona Dočekalová
Tul, Matsogi, Wirok, T-Ki   Tul, Matsogi, Wirok, T-Ki   Tul, Matsogi, Wirok
    me_2011_l_sula         me_2011_i_mlckova            me_2011_j_svoboda
          Libor Šula                Ivana Mlčková              Jaroslav Svoboda
Tul, Matsogi, Wirok, T-Ki    Tul, Matsogi, Wirok               Tul, Matsogi

Veterán
    me_2011_e_liska
        Eduard Liška
Tul, Matsogi, Wirok, T-Ki

me_2011_team  

 
< Předch.   Další >

Náhodné fotografie

Sponzoři

Generální partner
Jihomoravský kraj Město Znojmo Paradise Casino Hlavní partneři
FREEPORT LEISURE (CZECH REPUBLIC) s.r.o. Perito Podlahářství Znovín Lion Sport s.r.o.
Sponzoři
Fotop Garten.cz - architektura zahrady Stavomat Abeska Lineal Interno CUPRUM spol. s r.o. Illegal bar
© 2007 - 2018 Česká Taekwon-Do I.T.F. Asociace | Webmasters: Miloš Vymazal, Josef Hrůza
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.