IV. Znojmo open 2011 Tisk E-mail
Napsal František Macek | 28. duben 2011 | Aktualizováno 07. květen 2012
IV_znojmo_open_2011
11. 6. 2011 Sportovní hala Znojmo


www.itf-administration.com/articles.asp?arturn=2111
www.youtube.com/user/sosanznojmo?blend=22&ob=5


austria.jpg croatia.jpg czech.jpg hu.gif italy.jpg slovakia.jpg  

Rok se s rokem sešel a v královském městě Znojmo se v sobotu 11.6.2011 uskutečnil již čtvrtý ročník v tradičním korejském bojovém umění Taekwon-Do, pořádaný Českou ITF Asociací a DDM Znojmo. Ta patří pod Mezinárodní ITF Federaci v čele s prezidentem Grand masterem Choi Jung Hwa IX. Dan, synem samotného zakladatele Taekwon-Do, Generála Choi Hong Hi.
Tak jako všechny předešlé ročníky tak i ten letošní ročník byl něčem výjimečný. Ve stanoveném termínu se jasně ukázalo že čtvrtého ročníku se zúčastnilí 230 závodníků z České Republiky, Chorvatska, Itálie, Maďarska, Rakouska a Slovenska. A to proto, aby si mezi sebou navzájem porovnali své dosavadní zkušenosti jak v technických sestavách, tak i ve sportovním boji. Jako každý ročník tak i ten letošní nemohl být ošizen o týmové cvičení sestav a sportovní boj. Navíc byl letošní ročník doplněn o disciplínu týmové sebeobrany.

Na IV. Znojmo open 2011 se přihlásili tyto výpravy:

Austria-    Austria Taekwondo Association ITF
                Ariana Taekwon-do Akademie
Croatia-   INO # 366 Semper Fidelis
                CROATIA -INO 183
Czech-     school of Taekwon-Do Club Brno ITF
                school of Taekwon-Do Sam-Il Cebin
                school of Taekwon-Do Joomuk Frydek-Mistek 
                school of Taekwon-Do I.T.F. Hwa-Rang Jevisovice
                school of Taekwon-Do I.T.F. Do-San Sumna
                school of Taekwon-Do I.T.F. So-San Znojmo
Hungary-  Hatvan Taekwon-do Club
                JSE Kondor Taekwon-Do I.T.F. Section
Italy-        Italian Taekwon-Do Association Silvia Farigu
Slovakia- ITF TAEKWON-DO Slovakia
                TKD ITF Hong Ryong Sereď 
                Taekwondo Academy Slovakia
                KBU Taekwon-do UKF Nitra

Již ve čtvrtek 9. června 2011 dosedlo na bratislavské letiště letadlo ze Srdínii, kde na její palubě slečna Silvie Farigu IV.Dan. Již večer jsme společně se Silvií povečeřeli ve Znojmě a také zapomínali na zážitky z Koreje.
Samotný letošní ročník započal již v pátek 10. června 2011, kde ve sportovní hale proběhla nezbytná registrace a také navíc vykonalo deset studentů České Taekwon-Do ITF Asociace zkoušku na vyšší t.s. Dan. Tuto zkoušku vykonali před samotným generálním sekretářem ITF mistr Trevorem Nichollsem z Londýna, který těsně před začátkem zkoušek přistál jako již tradičně na Vídeňském letišti. Mistr Nicholls nebyl na Jižní Moravě poprvé, již po roky a to vždy v lednu vedl technický seminář, který si nenechávají ujít studenti nejen z Evropy, ale i z daleké Austrálie. Navíc již v průběhu celého pátečního dopoledne se po královském Znojemském městě, které bylo navíc i vyhlášeno jako historické město České republiky za rok 2010 procházeli výpravy závodníků a také i všechny osobnosti, které přicestovali k zakončení školní sezóny. Vždyť není divu v předešlých ročnících Znojmo Open se zúčastnili i závodníci z dalekého Nového Zélandu.
V sobotu ráno 11. června 2011 naplno vypuklo čtvrté Znojmo Open, bylo významné tím, že se jej zúčastnily takové významné osobnosti jako je Saulabi ( korejský samuraj ) Master Trevor Nicholls VIII.Dan,  ale také hlavně pro všechny závodníky i aktuální šampiónky z loňského mistrovství světa, které se konalo v Koreji. A to juniorská mistryně světa Sandra Livia Maduna III.Dan z Chorvatska, ale hlavně se na znojemském tatami osobně proháněla dvojnásobná mistryně světa ze sestav a bojíů Silvia Farigu, ze Sardinie se kterou vedl a připravil krátký rozhovor pan ing. Jan Procházka I.Dan, sekretář České Taekwon-Do I.T.F. Asociace.

Dovolte mi abych vám ji představil - Silvia Farigu.
Drobná a velmi sympatická černovláska z Itálie, na první pohled až křehkého vzhledu dalo by se říct. Ale nemylte se, tato reprezentantka Itálie v Taekwon-Do  ITF, držitelka IV.Danu, ve svých 24 letech získala na Mistrovství světa v Jižní Koreji ve své kategorii mikro hned dvě zlaté medaile v sestavách a bojích, k tomu přidala ještě bronz za speciální  techniky. Pro odborníky to však nebylo zas tak velké překvapení. Silvia si jako juniorka přivezla z Argentiny ze světového mistrovství  v roce 2002 stříbro. V roce 2004 to bylo zlato z Koreje a potom stříbrná medaile z Anglie v roce 2007.
S mistrem světa se nesetkávám příliš často, proto jsem si nemohl nechat ujít takovou příležitost a požádal jsem Silvii Farigu o krátký rozhovor.

Silvie, ze Sardinie to do Znojma není zas tak jednoduchá cesta. Často cestuješ po světě ?
Ano, mám velké štěstí, protože cestování mě skutečně baví a obzvlášť když je to kvůli Taekwon-Do.

Máš nějaká obzvláště oblíbená místa ?
To je těžké, mám ráda hodně míst. Dávám přednost teplým a prosluněným zemím, ale moc se mi líbí i severní Evropa. Často a ráda létám do Španělska a doopravdy zbožňuji jižní Ameriku. Myslím ale, že nejlépe charakterizují každou zemi lidé, kteří v ní žijí a které na cestách potkávám.

Jsi poprvé v České republice ?
Ne, poprvé jsem k vám do Česka přijela s rodiči v létě 2003. Pak ještě jednou se školou v roce 2005. Takže už jsem zde potřetí, poprvé však ve Znojmě.

Jak se ti Znojmo líbí ?
Líbí se mi tu moc, architektura, příroda, vše působí uklidňujícím dojmem. Cítím se tu uvolněně. Nejvíc mě však potěšila vaše pohostinnost a přátelství. S několika lidmi jsem se znala z loňského mistrovství v Koreji. Našla jsem zde několik nových přátel.

Přejděme však k Taekwon-Do. Jak a kdy ses k tomuto sportu dostala ?
O bojových uměních jsem vůbec nic nevěděla. V osmi letech jsem nastoupila do první třídy a kvůli změně rozvrhu jsem si vybrala sportovní kroužek Taekwon-Do.
A tak jsi potkala svého trenéra Mastera Pierpaola Lecca a Taekwon-Do jsi zcela propadla. Následovaly mezinárodní úspěchy v kategorii juniorů, které pokračovaly i v seniorských soutěžích. Naposledy dvě zlaté a bronzová medaile na mistrovství světa loni v Koreji.

Jak vypadá příprava na mistrovství světa ?
Z Koreje jsem si jako juniorka v roce 2004 už jedno zlato přivezla. Moc jsem chtěla toto vítězství potvrdit. Trénovala jsem prakticky denně, často i dvoufázově. Přípravu jsem spojovala jak na cvičení sestav tak na boje. A podařilo se.

Působíš na mě velice skromně. Jaký je to pocit, být mistryní světa ?
Z úspěchu v Koreji jsem měla velkou radost a soutěž jsem si opravdu užila. Co mě ale opravdu dojalo, byl úspěch mého žáka v juniorské kategorii. Těžko můžu popsat emoce, které jsem zažívala. Měla jsem silný pocit důležitosti a užitečnosti.

Lze vůbec ještě dosáhnout lepších sportovních výsledků ?
Musím se ještě hodně učit a pracovat na sobě. Motivace je to nejdůležitější. Stanovuji si další cíle, kterých chci dosáhnout.

A jak tedy vidíš svoji profesionální kariéru ?
Budu pokračovat v tréninku a práci pro Taekwon-Do.  Budu pracovat na rozvoji své Taekwon-Do školy. I v příštích letech plánuji účast v mezinárodních soutěžích, hodně cestování. Také mě baví práce architekta.

Máš vůbec v takto nabitém programu místo na zábavu, koníčky ?
Mým největším koníčkem, kromě Taekwon-Do, je cestování. Ve volném čase jezdím s přáteli na kole, nebo si jdeme zaběhat.

Vzhledem k tomu jak jsi vytížená, budeme mít ještě příležitost se s tebou u nás setkat ?
Určitě. Doufám,  že brzy zase přijedu.

A na závěr, můžeš našim čtenářům poradit, jak se stát mistryní světa ?
Vytrvalost a nezkrotný duch (dvě ze Zásad Taekwon-Do, pozn. aut.) jsou dvě nejdůležitější vlastnosti. Věřím, že když opravdu něco chceš, tak toho dosáhneš. Taky je hodně důležité si to užít, uvolnit emoce. Jen tak získáš energii potřebnou na dosažení tvého cíle.

Děkuji za rozhovor.

IV. Znojmo open 2011 bylo velice náročné a vyčerpávající. Ovšem domů odjížděli všichni spokojeni a pro celí realizační tým opět nastali další podměty, proto, aby ještě usilovněji zapracovali na dalším ročníku.

Těším se společně s Vámi na shledanou na dalším ročníku V. Znojmo open 2011, které se uskuteční opět ve Znojmě 9. 6. 2012.

Taekwon !

František Macek
Prezident ČTA I.T.F.# 348

Závěrem mi ještě dovolte, abychom, alespoň touto cestou poděkovali celému realizačnímu týmu včetně všech rodičům, za jejich dobře odvedenou a hlavně náročnou práci !
Děkujeme také i všem závodníkům České Taekwon-Do I.T.F. Asociace, za dobré výkony na které jsme patřičně hrdi !!! 
A také hlavně všem sponzorům, bez kterých, by tato akce takhle hladce neprobíhala.
A to konkrétně firmám Freeport, Znovín Znojmo, Čajovna a kavárna Oxalis, Fotop Štefan Kováč, Cyklo Kučera, restourace Illegal bar a Podlahářství Macek, za vše moc a moc děkujeme.

Ke stažení: Výsledkový servis IV. Znojmo open 2011

                      Foto: Štefan Kováč, Alan Malč, a Tomáš Padrta
http://rade.plavec.cz/taekwondo/2011_06_11_znojmo_open_IV/index.html

4. ZNOJMO OPEN 2011 Nejúspěšnější škola           
                                                         
č.   Název týmu                                                Zlato   Stříbro   Bronz   Body
1.   Škola Taekwon-Do Club Brno                              8         12        10       58
2.   Czech Taekwon-Do I.T.F Association                   7          7         11       46
3.   INO # 366  SEMPER  FIDELIS  CROATIA            8          5          4        38
4.   ITF Taekwondo Slovakia                                      3        10          5        34
5.   TKD klub Hong Ryong Sereď                               5          3          5        26
6.   Joomuk-Frýdek-Místek                                        4          3          3        21
7.   Kondor ITF Klub Jászberény                                5          2          2        21
8.   Taekwondo Academy Slovakia                             5          1          2        19
9.   UKF Nitra                                                           4          3         1         19
10. ITF TKD Austria, Ariana Club                                1          3         1         10
11. Italian Taekwon-Do Association                             2          0         0          6
12. Taekwon-do Club Hatvan                                       0          2         2          6
13. Škola Taekwon-Do Sam IL                                    0          1         0          2
14. CROATIA -INO 183                                               0          0         0          0

4. ZNOJMO OPEN 2011 Nejúspěšnější závodníci 

ŽÁK
Szabó Bálint 5.Kup Kondor ITF Klub Jászberény child Male 160cm

ŽÁKYNĚ
Dvořáková Aneta 2.kup Joomuk-Frýdek-Místek child Female 150cm

JUNIOR
Belháč Vladimír I.Dan Czech Taekwon-Do I.T.F Association junior Male 52kg

JUNIORKA
Mihaela Šimunovic 6.Kup INO # 366  SEMPER  FIDELIS  CROATIA junior Female 53kg

SENIOR
Václav Bůžek 1.Kup Czech Taekwon-Do I.T.F Association senior Male 71kg

SENIORKA
Farigu Silvia IV.Dan Italian Taekwon-Do Association senior Female 52kg

Výsledky závodníků České Taekwon-Do I.T.F. Asociace, kteří obsadili celkové 2.místo

Tul jednotlivci
1.místo Vladimír Belháč         Znojmo
1.místo Hana Křivánková        Znojmo
1.místo Andrea Nesnídalová   Znojmo
1.místo Gabriela Novotná       Jevišovice
1.místo Václav Bůžek            Jevišovice
2.místo David Šára                Jevišovice
2.místo Jan Náprava              Znojmo
2.místo Jakub Kmec              Znojmo
2.místo Luděk Lukáš Nešpor  Znojmo
3.místo Vu Huy Hoang           Znojmo
3.místo Libor Šula                 Znojmo
3.místo Ivana Mlčková            Znojmo
3.místo Kateřina Kárníková     Znojmo
3.místo Vít Kandus                Šumná
3.místo Sára Bůžková            Jevišovice
3.místo Robin Černý              Jevišovice

Matsogi jednotlivci
1.místo Vladimír Belháč        Znojmo
2.místo Kateřina Kárníková    Znojmo
3.místo Jindřich Kandus        Šumná
3.místo Patrik Bohdálek        Jevišovice
3.místo Gabriela Novotná      Jevišovice
3.místo Vu Huy Hoang          Znojmo

Tul Tým
1.místo tým děti Znojmo
2.místo tým muži Znojmo
3.místo tým ženy Znojmo

Matsogi Tým
2.místo tým muži Znojmo

Hosin-Sool Tým
1.místo tým muži Znojmo

 
< Předch.   Další >

Náhodné fotografie

Sponzoři

Generální partner
Jihomoravský kraj Město Znojmo Paradise Casino Hlavní partneři
FREEPORT LEISURE (CZECH REPUBLIC) s.r.o. Perito Podlahářství Znovín Lion Sport s.r.o.
Sponzoři
Fotop Garten.cz - architektura zahrady Stavomat Abeska Lineal Interno CUPRUM spol. s r.o. Illegal bar
© 2007 - 2018 Česká Taekwon-Do I.T.F. Asociace | Webmasters: Miloš Vymazal, Josef Hrůza
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.