Video odkazy

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Záložky

Kdo je on-line

Home
XVI. Taekwon-Do I.T.F. Kemp Tisk E-mail
Napsal František Macek | 15. duben 2011 | Aktualizováno 30. květen 2011
011_kemp Česká Taekwon-Do Asociace připravila v termínu od 20. - 22. května 2011, pro všechny své členy a jejich rodinné příslušníky XVI. Tekwon-Do kemp, který se soustředil již druhým rokem na Havlišově mlýně v Jindřichovicích u Želetavy.

V pátek 20. května 2011 se začali sjíždět již kolem půl páté první účastníci, kteří se nemohli dočkat, aby se opět shledali se všemi svými kamarády a hlavně co pro ně nového jejich trenéři připravili.
Samotný příjezd všech byl doprovázen menším deštíkem, který však rychle odešel. Po ubytování posledního účastníka a následné společné večeře již nic nechybělo k tomu, aby zahajovací program započal. Při soumraku vzplál táborový oheň a někteří gurmáni si doplňovali své chuťové buňky opékanými špekáčky. Po večerce se trenéři a ostatní účastníci odebrali na valnou hromadu České Taekwon-Do I.T.F. Asociace. Ta po necelých dvou hodinách skončila a všichni se odebrali k načerpání nových sil na nadcházející náročný den.
011_kemp_1 V sobotu 21. května 2011 v osm hodin ráno proběhl budíček a následná hygiena. V deset hodin ráno stálo všech sedmdesát osm účastníků na společném nástupu připraveni na první trénink, který probíhal pod širým nebem a na čerstvě posekané trávě, která je pro bosé nohy studentů tím nejpříjemnějším podkladem. Procvičili se základní techniky a postupně se všichni zdokonalovali vyššími a vyššími žákovskými sestavami. Pro ty, kteří postupně opouštěli společnou skupinu, byla připravena dráha správného Taekwondisty. Ještě před samotným obědem, bylo jasné, že některým se bude večer usínat samo.
V pravé poledne byla jídelna již plně obsazena hladovými strávníky. Odpolední odpočinek si někteří zpříjemnili v bazénu, ke kterému vyžívali i samotné počasí.
Ve dvě hodiny však všichni opět stáli ve společném nástupu připraveni na druhý trénink. Ten byl zaměřen na kopy a boje. Všem se tento trénink kopů na malé a velké lapy hodil, aby se tak mohli více zdokonalit v samotných kopech a hlavně v jejich technickém provedení. Následovali na to tří, dvoj a jedno krokové boje. Také se procvičil a osvětlili pravidla sportovního boje.
011_kemp_6.jpg Po ukončení druhého tréninku pokračovala dráha správného Taekwondisty. Ovšem pro držitele 4.-1.Kupu probíhali jejich technické sestavy.
Ve čtyři hodni odpoledne všem přišla velice vhod svačina, po které probíhali společné hry. Hry zaměřené na vytrvalost, postřeh a k rozvíjení všestranné dovednosti. Samozřejmě nemohli chybět i neodmyslitelně míčové hry. A také proběhl menší turnaj v benbingtonu. 011_kemp_2.jpg Těch se bohužel nemohli zúčastnili všichni, protože si držitelé I.-II.Danu procvičovali a zdokonalovali své technické sestavy.
Ještě před samotnou večeří si také stihli procvičit všichni držitelé III.Danu své dané technické sestavy. Večeře byla zpříjemněna po celodenním sluníčkem menším deštíkem. Ten však nijak  nenarušil zbytek dne.U táborového ohně si všichni vyprávěli dojmi z celého dne, ovšem nejvíce se debatovalo, zda-li i letos proběhne stezka odvahy. Ta také proběhla při absolutní tmě, kde se rozhořeli svíčky ukazující směr cesty. Cesta vedla přes potok, lesní cestou kolem staré usedlosti do prudkého kopce lesem. Cestou se objevovali různá strašidla, která dokonávala stezku strašidelnější. Odvážlivci se tak mohli setkat se smrtkou, čertem, oběšencem, vrahem se sekerou a mnoha dalšími. Všichni stezku zvládli a ti nejmenší ji doplnili i nějakou slzičkou, která se na konci stezky proměnila na velice hezký a šťastný úsměv. Úsměv ve velice odvážného a nebojácného účastníka Taekwon-Do Kempu.    
Po návratu do tábora se šlo rychle na kutě, protože na všechny čekal ještě poslední den kempu.
011_kemp_4.jpg Neděle 22. května 2011 byla v osm hodin ráno znamením budíčku a následné ranní hygieně. Na drtivé většině bylo již od pohledu vidno, že předchozí den dal všem pořádně do těla. A to bez ohledu na věk se hned po snídani sešli všichni ke společnému nástupu závěrečnému třetímu tréninku. Ten byl zaměřen na podstatu celého Taekwon-Do a to na sebeobranu. Dvě hodiny procvičování různých nečekaných útoků se zbraní i beze zbraně a následné účinné a aktivní sebeobrany mohlo pomoci všem, pro realitu dnešních dnů.
Po ukončení tréninku následovalo ohodnocení jednotlivců v jejich aktivitách, při soutěžích a turnajích. Ty byli vyhodnoceny a následně také i ohodnoceny věcnými cenami našich sponzorů.
Pro všechny účastníky byla připravena originální upomínka na tento ročník na památku. A tak všech 78 účastníků obdrželi památku od Květuši Sobotkové, Karla Traxlera, Pavla Saláška a Františka Macka, ze které měli obrovskou radost.
Po obědě následoval polední klid, ale sluníčko nenechalo nikoho v klidu a tak se rozrost další fotbalový a volejbalový mač. A v bazénu nebylo volného místa. Někteří rodiče, kteří si přijeli pro své potomky řešily nečekaný problém, jak dostat své nadšené dítko z kempu domů.  
011_kemp_senatorka Na úplný samotný závěr, zavítala mezi závodníky a účastníky letošního mistrovství Evropy a Evropského poháru který se bude konat na podzim v Itálii, paní senátorka RNDr.Marta Bayerová.
Která je přijela pozdravit a popřát hodně úspěchů na tak významné akci našeho kontingentu. Paní senátorka je patronem a také štístkem všech našich závodníků. 
Za což ji moc a moc děkujeme.

011_kemp_5.jpg Ovšem pokud se někdo zeptá, jaký že byl 16. Taekwon-Do kemp, který uspořádala pro své členy Česká Taekwon-Do I.T.F. Asociace. Tak můžeme jednoznačně prohlásit, že byl opět opravdu náročný.
Vzhledem k zastoupení všech věkových kategorií, mezi zúčastněnými studenty. Tak se celý program jednoznačně přizpůsobil těm nejmladším.

Tak zase za rok.

Taekwon !

                               011_kemp_spol_foto

Účastníci XVI. jarního TKD I.T.F. kempu 2011

Škola TKD I.T.F. So-San Znojmo
IV.Dan
1.   František Macek

III. Dan
1.   Květuše Sobotková
2.   Petr Czehowský
3.   Jiří Dospíšil

II.Dan
4.   Antonín Belháč
5.   Vladimír Belháč
6.   Denisa Baťová
7.   Štefan Kováč
8.   Alan Malč
9.   Jaroslav Svoboda

I.Dan
10. Radek Padrta
11. Jiří Herzig
12. Leona Dočekalová
13. Libor Šula
14. Ivana Mlčková
15. Pavel Fučík

1.Kup
16. Tomáš Kratochvíl
17. Mgr. Viktor Bugajev
18. Jan Procházka
19. Karel Procházka
20. Josef Novotný
21. Vu Huy Hoang

3.Kup
22. Jakub Kmec
23. Jakub Pavelka

4.Kup
24. Alexandr Bashiri
25. Kateřina Kárníková
26. Hana Křivánková

5.Kup
27. Mgr. Kamila Janáková
28. Daniel Janák
29. Tomáš Padrta
30. Natálie Nešporová
31. David Burda
32. Radek Sláma
33. Irena Marie Peřinková

7.Kup
34. Martin Procházka
35. Jan Procházka ml.
36. Darek Vaníček
37. Milan Hamza
38. Iveta Severinová
39. Jan Náprava
40. Robert Malč
41. Lukáš Malč
42. Jan Málek

8.Kup

9. Kup
43. Ladislav Smejkal
44. Timor Polák
45. Tomáš Trenz
46. Dominik Kučera
47. Petr Birošš
48. Vladimír Patočka
49. Pavel Patočka
50. Aleš Houzar
51. David Hrdlička
52. Daniel Komůrka
53. Tomáš Marx
54. Ondřej Bernard
55. Jan Václav Sládek
56. Petr Veselý
57. Martin Rösner

Ostatní
58. Klára Janáková
59. Ludmila Mlčková
60. Jiří Sládek

Škola TKD I.T.F. Hwa-Rang Jevišovice
III.Dan
1.    Eduard Liška

1.Kup
2.   Václav Bůžek

5.Kup
3.   Gabriela Novotná

4.Kup
4.   Patrik Bohdálek
5.   Josef Srb

9.Kup
7.   David Lujc
8.   Lenka Líšková
9.   Tomáš Lujc
10. Martin Líška
11. Matiáš Hubatka
12. Karel Smolka
13. Kamil Švabík
14. Nikola Čížková
15. Tereza ČÍžková

Ostatní
16. Dana Lujcová
17. Gabriela Hubatková
18. Marek Hubatka
19. Jan Lujc


Škola TKD I.T.F. Do-San Šumná
5.Kup
1. Jindřich Kandus

7.Kup
2. Vilém Raška

Ostatní
3. Lenka Vršková
4. Lucie Vršková
5. Michal Vršek
 
< Předch.   Další >
© 2007 - 2018 Česká Taekwon-Do I.T.F. Asociace | Webmasters: Miloš Vymazal, Josef Hrůza
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.