Video odkazy

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Záložky

Kdo je on-line

Home
Velmistr Choi Jung Hwa IX. Dan Tisk E-mail
Napsal František Macek | 25. leden 2009 | Aktualizováno 09. duben 2014
gm_choi_jung_hwa Syn slavného otce. Otce Taekwon-Do  I.T.F.
V Orientu bývá zvykem, že hlava rodiny, otec, zplodí syna, jenž půjde v jeho stopách a převezme  po něm otěže. Stejně tak převzal otěže po svém otci i velmistr Choi Jung Hwa IX. Dan, který se narodil v Soulu 20. května 1954. www.itf-administration.com

Odkaz pana generála Choi Hong Hi IX. Dan, o němž se píše i ve světové literatuře, se úspěšně daří propagovat i v České republice. Čeští vyznavači tohoto moderního bojového umění ,kteří již řadu let reprezentují naši republiku, patří v mezinárodním srovnání ke světové špičce. Samozřejmě nesmíme opomenout jejich učitele a trenéry, kteří jim předávají své zkušenosti a díky nimž dosahují tak dobrých výsledků.
Mnozí z nich se učili u samotného zakladatele pana generála. Choi Hong Hi, který stál jak u zrodu Taekwon-Do 11. 4. 1955 tak i u založení Mezinárodní federace  I.T.F. 22. 3. 1966.
choi_jung Dá se říci, že celý svůj život věnoval rozvoji Taekwon-Do a jeho co největšímu rozšíření do mnoha zemí světa. Osobně vedl několik stovek mezinárodních seminářů po celém světě a mnoho z nich společně i se svým synem.
Poslední oficiální seminář I.T.F. v České republice pod vedením generála Choi Hong Hi IX. Dan se uskutečnil v jihočeské Třeboni. Na tomto semináři byl přítomen i mistr Choi Jung Hwa IX. Dan.
Před koncem svého života určil generál Choi Hong Hi IX. Dan svého syna mistra Choi Jung Hwa VIII. Dan sekretářem I.T.F. a následně jej jmenoval i svým následníkem ve vedení I.T.F, jak říká tradice orientální rodiny.
Ta se také naplnila při konání XII. seniorského mistrovství světa 4. - 8. července 2001 v italském Rimini. Zde se také konal i XII. kongres I.T.F., na kterém byl zvolen za prezidenta I.T.F. všemi delegáty mistr Choi Jung Hwa VIII.
choi_jung_2 Po necelém roce společného vedení bohužel 15. 6. 2002 generál Choi Hong Hi IX. Dan v hlavním městě KLDR Pyongyangu zemřel.
Nejen se smrtí blízké osoby a úkoly při naplňování odkazu svého otce se musel mistr Choi Jung Hwa a prezident I.T.F. vyrovnat. Bohužel musel přijmout i fakt, že samotná I.T.F. se začal rozpadat na další dva směry. Každý  ze směrů má svého prezidenta a slučuje pod sebe různé národní federace a další jiné asociace, které začaly nově vznikat. Ovšem samotná podstata odkazu pana generála  Choi Hong Hi IX. Dan se zachovala a stále pokračuje přesně tak, jak si samotný zakladatel přál. Díky synovi, který i nadále provádí výuku v duchu svého otce, se o tom mohli na vlastní kůži přesvědčit všichni vyznavači tohoto moderního korejského bojového umění na mezinárodním semináři, jenž se pod vedením velmistra Choi Jung Hwa IX. Dan konal 3. 5. 2008 v Corgaliano Calabro v Itálii přesně tak, jako by ho vedl samotný otec Taekwon-Do.
choi_1 choi_2 choi choi_jung_1
choi_jung_hwa_1 choi_jung_hwa_7 choi_jung_hwa_5 choi_jung_hwa_8
choi_jung_hwa_6 spol_foto_choi_jung_hwa
 
< Předch.
© 2007 - 2019 Česká Taekwon-Do I.T.F. Asociace | Webmasters: Miloš Vymazal, Josef Hrůza
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.