Home arrow Škola So-San Znojmo arrow Archiv 2007-2008 arrow Soustředění ve Španělsku 2008
Soustředění ve Španělsku 2008 Tisk E-mail
Napsal František Macek | 16. březen 2008 | Aktualizováno 11. prosinec 2008
esJiž na podzim roku 2007 se začalo koketovat nad myšlenkou jak se odměnit členům všech kroužků a pracovníkům při DDM Znojmo. Jelikož je znojemské Taekwon-Do I.T.F. součástí DDM Znojmo a má poměrně hodně dobrých členů, kteří v průběhu celého školního roku podávaly dobré výkony. Byla tato myšlenka a realizace již od počátku očekávaná akce. Akce, kde není nutné podávat špičkové výkony, ale akce plná odpočinku a relaxace.

A tak v pátek 27. června 2008 odcestovala 31 členná výprava rodičů a studentů školy Taekwon.-Do I.T.F. při DDM společně s dalšími účastníky na letní pobyt do Španělska. Takeowon-Disté vyjeli jako na svoje historicky první soustředění a rekreační pobyt, který zorganizoval Dům dětí a mládeže ve Znojmě pro celkem 100 účastníků.
Ale napřed museli cestovat v klimatizovaném a pohodlném autobusu na dvaceti čtyř hodinovou pouť po spolkové republice Německo. Jižní Francii, až přes Pyreneje do letoviska Loret de Mar na pobřeří Costa Brava.
spanelsko_odjezd spanelsko_odjezd_2
Sobota 28. června 2008 byla částečně dospaná  ale i částečně proplavaná. Byly také i  využity i všechny možnosti, které nabízel kemp Tukan. Večerní posezení ve městě Loret de Mar, bylo dobrou tečkou prvního dne ve Španělsku.
l_d_mare_more
Následná neděle 29. června 2008  byla převážně zaměřena na místní pobřeží i se všemi atrakcemi, které zde byli k dispozici. Někteří již od prvního dne byly v moři více jako na suchu. Ovšem večer byl pro mnohé fotbalové fanoušky více jak očekávaný. Vždyť domácí Španělsko hrálo svůj fináloví zápas s národním týmem Německa. Večerné Loret de Mar byl zcela zaplněn Španělskými a Německými fanoušky. Z nejedné restaurace vlály národní standarty. Euforie však vypukla, kdy se domácí Španělsko stalo mistrem Evropy ve fotbale.
l_d_mare _rozcvicka l_d_mare_padak   l_d_mar_koupani
Pondělí 30. června 2008 bylo ve znamení celo denního výletu do Torsa de Mar. Ale napřed již v 07:00 ho proběhl první trénink po snídani se cestovalo do  Torsa de Mar lodí. Historie města na všechny dýchal hned při připlutí k obranné pevnosti. Zde byl volný program. Kteří jej využili prohlídkou pevnosti, jiní si prošly krámky se suvenýry. Ovšem našli se i někteří,kteří si nechtěli nechat ujít jedinečný pohled na toto místo s takřka ptačí perspektivy. Vyrazili do kopců a naskytl se jim jedinečný pohled. Při příjezdu do kepu Tukan na všechny čekala večeře a volné posezení u bazénu.
t_d_mare_pevnost t_d_mare_pohled t_d_mare_pohled_2
V úterý 1. července 2008 po raním tréninku a snídani se naše cesty ubírali pro ty menší do delfinária s tobogány Marineland. A pro ty starší do ráje komplexu tobogánů Water World.
mariland w_word
Po celodenním kopání se po večeři jen málo kdo donutil do turnajů fotbalu, benbinktonu a plážového volejbalu.
Středa 2. července 2008 byla volnější. Hned opět po raním tréninku a snídani směřovali cesty mnohých na pláž. Ale někteří vyšli do města Loret de Mar na nákupy. K večeru se dohráli turnaje započaty v předchozím dnu.
l_d_mare_foto_dobok
Čtvrtek 3. července 2008 byl ve znamení dalšího výletu. Jako tradičně ráno trénink, snídaně. Po té kopání a potápění v moři a hned po obědě nástup do autobusu směr hlavní město Katalánska Barcelona. Pro mnohé byla Barcelona známa pouze buď místním fotbalovým klubem či letní olympiádou v roce 1992. Po seznámení se s díla a osudem architekta Gaudiho se začala Barcelona ukazovat v jiném světle. Monumentální stavba Sagrada Famila a další jiné stavby vzali dech všem. Ti menší byli uchváceni největším mořským akváriem v Evropě nedaleko náměstí Kryštofa Kolomba. O čelistech bílého žraloka si vyprávěli ještě pár hodin. Ti romantičtější se již netrpělivě těšili nad chystaným programem fontán v komplexu světového výstaviště. Noční osvětlení fontán složen, ze třech programů plný nejenom romantické hudby, byl nezapomenutelný zážitkem. Za to vše ovšem musíme poděkovat sl. Jarce delegátce naší skupiny. Po příjezdu kolem půlnoci na spět do Loret de Mar, byl završení nad již blížícím se našim odjezdem.
barcelona_lavicka barcelona_sagrada_famila barcelona_foto_adidas barcelona_foto_dobok
barcelona_akvarium barcelona_akvarium_2 barcelona_fontana_1 barcelona_fontana.
Pátek 4. července 2008 byl poslední celý den ve Španělsku. Poslední ranní trénink a pak hurá do zbytku poslední relaxace, opalování a lenošení. Páteční poslední noc, byla plná zpěvu u kytary a vyprávění nad zážitky nabytými na tomto jedinečném pobytu. V časných ranních hodinách jsme se vydali na kutě.
l_d_mare_kemp_foto
Sobota 5. července 2008 byla ve znamení odjezdu. Poslední koupání. Poslední vycházka do Loret de Mar na nákupy a chystání se k odjezdu. Po obědě poslední koupání v kempu v bazénu a po té hned odjezd spět směrem Česká republika. Po opětovné dvaceti čtyř hodinové cestě se všichni šťastně vrátili v neděli 6. července 2008 do Znojma.
           l_d_mare_hlavni_foto
Mimo tréninků, koupání, potápění a dalším sportovním vyžitím, bylo pro všechny užitečné a milé společné posezení, kdy v průběhu školního roku není na toto čas a ani nálada. Celkově byl tento společný pobyt rodičů a Taekwon-Distů užitečný k vzájemnému a bližšímu se poznání.

Účastníci z řad studentů a rodičů školy TKD I.T.F. So-San Znojmo 

1.   Tomáš Taufer           II.Dan
2.   František Macek      II.Dan
3.   Leona Dočekalová    1.Kup
4.   Milan Dočekal
5.   Ivana Mlčková          1.Kup
6.   Libor Mlček             5.Kup
7.   Ludmila Mlčková
8.   Ludmila Mlčková ml
9.   Jana Pastyříková      5.Kup     
10. Roman Pastyřík                       
11. Jakub Pastyřík                         
12  Martina Pastyříková                
13. Vladislava Buršíková              
14. Petr Kejda                5.Kup 
15. Hana Kejdová                          
16. Jiří Kejda
17. Kateřina Illková         5.Kup    
18. Štěpánka Illková                      
19. Petr Illek                                  
20. Matouš Illek              9.Kup    
21. Tereza Vymazalová   7.Kup    
22. Miloš Vymazal          7.Kup    
23. Hana Vymazalová     7.Kup    
24. Martin Šubrt             7.Kup
25. Tomáš Svoboda        7.Kup
26. Zdeňka Svobodová
27. Sergej Vyhnánek      9.Kup
28. Elena Vyhnánková
29. Daniel Vyhnánek
30. Denis Matheus Pereira 9.Kup
31. Čestmír Polách

 
< Předch.   Další >

Náhodné fotografie

Sponzoři

Generální partner
Jihomoravský kraj Město Znojmo Paradise Casino Hlavní partneři
FREEPORT LEISURE (CZECH REPUBLIC) s.r.o. Perito Podlahářství Znovín Lion Sport s.r.o.
Sponzoři
Fotop Garten.cz - architektura zahrady Stavomat Abeska Lineal Interno CUPRUM spol. s r.o. Illegal bar
© 2007 - 2018 Česká Taekwon-Do I.T.F. Asociace | Webmasters: Miloš Vymazal, Josef Hrůza
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.